• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Na még egyet

Szépe Kálmán

VIP kertész
Sziasztok.
Elérkezett az idő a második akva indítására.
Az adatok
Üveg:45x30x30 sima.
Szűres:eheim eco pro130 matrix szűrőanyaggal.
Pilács:leecom l60 dimmelővel
Co2 lesz de szerintem csak indulásnál.
Talaj: Amazonia+jbl pro scape
Táptalaj:Tropika
Növények: mohák lesznek a köveken+fákon. Egy kis gyep,na jó, sok gyep;). +kezdesnek stem-ek.
Oxydator mini.
Hűtés: jbl 100
Egyenlőre esőztetővel,aztán meglátjuk.
Elsősorban crs vagy cbs garniknak szeretném, de lehet kerül bele hal is.
A talajt már beraktam, csak a kövek és a fák variálhatóak még,már nézegetem egy ideje de.... több szem többet lát.:)
20170703_114018.jpg 20170704_114438.jpg
Vélemény?
 
A hardban nem vagyok nagyon otthon, viszont az inditasodnak nagyon orulok. Ne siesd el a kezdest hagyj ra idot rendesen amig a kovek fak tenyleg ugy allnak hogy mosolyt csalnak az arcodra. Ne erd be egy " jo lesz ez igy is" szlogennel. A leirasodban talaltam egy crs cbs megjegyzest. Jol gondold meg. Nemtudom van- e otthon legkondid, de nyar derekan jarunk. Most jon meg csak a java! Ez a ket tipus kifejezetten nem birja a tartos 24 fok feletti homersekletet. Tehat gondoskodnod kell megfelelo hutesrol, amennyiben nincs a lakasban legkondi!!! Ez fontos mert tomegevel doglenek majd le.
A szetted szuper. [emoji106]

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
A hardban nem vagyok nagyon otthon, viszont az inditasodnak nagyon orulok. Ne siesd el a kezdest hagyj ra idot rendesen amig a kovek fak tenyleg ugy allnak hogy mosolyt csalnak az arcodra. Ne erd be egy " jo lesz ez igy is" szlogennel. A leirasodban talaltam egy crs cbs megjegyzest. Jol gondold meg. Nemtudom van- e otthon legkondid, de nyar derekan jarunk. Most jon meg csak a java! Ez a ket tipus kifejezetten nem birja a tartos 24 fok feletti homersekletet. Tehat gondoskodnod kell megfelelo hutesrol, amennyiben nincs a lakasban legkondi!!! Ez fontos mert tomegevel doglenek majd le.
A szetted szuper. [emoji106]

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Hála az égnek meg az asszonynak :):)van klima ebbe a szobába
 
Probálgatás megy, nekem az utolsó tetszik, lehet így marad:) a fákat rákötözöm a kövekre fonott horgászdamilall szerintem így lent fognak maradni. Előkészítem a fákat meg a köveket,amíg a növények+hűtés stb megérkezik a GA ból.20170705_083822.jpg
 
A csomagot megkaptam az akva elindult a tápozást is elkezdtem GA wellnes csomag exel-el 2-2ml-0.75ml +stability.
A fákat kifőztem,most kicsit most red moor ízű a rizs, (nem úszik fel egyik sem)de nem baj ;) a világítás 6 órába megy teljesen, nincs dimmelve, a co2 is beüzemeltem. Kérdés ha megosztom a co2 a bubiszámláló után osszam meg? Képek ha letisztult valamelyest:)
A növények:
3 adag eleocharis acicularis mini, a másik akvából green rotala ideiglenesen. Meg a moházás hátra van.
 
Eltelt 1 hét igazábol a vízcseréken kívül más nem történt csak moháztam kicsit. Ha valaki meg tudná mondani hogy a jbl pro scape shrimps soil talajnál is napi cserék mellett meg kell várni a 2 hetet,azt megköszöném.20170713_141806.jpg
 
Helló!
Mióta egyre több és több naplót nézek, olvasok ezekről a kicsi, "nano" akváriumokról, egyre jobban tetszenek. Eddig azt gondoltam, hogy teljesen felesleges ilyen kicsi akváriumot "üzemeltetni" pont a méretei miatt. Mostanra kezdem átérezni, hogy ilyen kicsiben talán még szebb mini világot lehet létrehozni, mint némelyik nagyobban. Igazán hangulatos ezidáig, sok sikert! ;) Ennivaló az a narancs ott fent!:rolleyes:
 
Helló!
Mióta egyre több és több naplót nézek, olvasok ezekről a kicsi, "nano" akváriumokról, egyre jobban tetszenek. Eddig azt gondoltam, hogy teljesen felesleges ilyen kicsi akváriumot "üzemeltetni" pont a méretei miatt. Mostanra kezdem átérezni, hogy ilyen kicsiben talán még szebb mini világot lehet létrehozni, mint némelyik nagyobban. Igazán hangulatos ezidáig, sok sikert! ;) Ennivaló az a narancs ott fent!:rolleyes:
Köszi de még én is csak probálkozok feszegetem a határaimat de még messze vagyok némelyik itt felelhető akvától.
 
Lassan letelt a 4hét,holnap este beköltözik 15 crs a sakurák mellé.
A víz beálni látszik 6-6,4 a ph tds:140 minden 2,napon 1-1ml mic-mac naponta 2,5ml stability.
Még fonalalga van sajnos egyikből ki a másikba be, hát ez van.De itt is megküzünk vele, csak óvatosan (a garnélák miatt);)
Sajnos a 4oto-ból 3 már nincs:( de a többiek jól vannak.
És hogy teljes legyen a napló egy hete beköltözött egy előfutár
DSC_0150.JPG
 
Back
Oldal tetejére