• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mythical cradle 36l

Szerintem amilyen sűrű a hardscape már növények nélkül is, úgysem látszik majd hogy agyagos talaj vagy dekorhomok van-e hátul. :) Akkor meg a kevesebb macera jobb.

De nem akarok vitatkozni én a nálam nagyobb tudásúakkal, isten ments! :)
 
Megpróbáltam kicsit feldobni a képet indásítással, az indításig.;) "Jopet fáját" lesüllyesztettem (jobb lett:notworthy:), az ágakat is sűrítettem. Van még szerencsére sok apró ágam, gyökerem, indám, de csak növényesítés után látom értelmét használni őket. A lényeg, nem halogathatom tovább: be kell növényesíteni.:)

44385343761_cf142b2ee4_h.jpg2018.08.31.13 by Sándor Mátrai, on Flickr

30549968878_c3946d9319_h.jpg2018.09.02. by Sándor Mátrai, on Flickr
 
A felületes szemek (amilyen az enyém is, hiszen csak most vettem észre :banghead:) figyelmébe ajánlanám. hogy a májsztró - ázsiai mintára - egy plexi lapon rakta össze a hardcape-et, amit így bármikor egyben ki tud emelni az akváriumból a továbbépítéshez (y):notworthy:
Azért megnézném ugyanezt egy 240 literesben is 100+ kg dekorral :D
 
az ágakat is sűrítettem. Van még szerencsére sok apró ágam, gyökerem, indám, de csak növényesítés után látom értelmét használni őket.
Engem, csak egy dolog rémiszt kicsit : hardscape szempontból csillagos 5,nem is nagyon tudnék Én sem belenyúlni,ami a félelmem az az hogy ezt a látképet ne hogy megegyék vacsorára a növények :D ,nagy kár lenne érte.
 
Engem, csak egy dolog rémiszt kicsit : hardscape szempontból csillagos 5,nem is nagyon tudnék Én sem belenyúlni,ami a félelmem az az hogy ezt a látképet ne hogy megegyék vacsorára a növények :D ,nagy kár lenne érte.
Jól esik az aggódásod, sok mindentől tartok én is, szeretném arányosan tartani a növényzetet, a növénylistát az ajánlásod alapján állítom majd össze, de kipróbálom a gömbmohát is, mert kíváncsi vagyok rá. Az előbbiekben tárgyalt, “kiemelős” módszerrel, úgy gondolom, elég jól lehet majd alakítani a végső képet. A módszer miatt persze nem tudok semmilyen élőlényt sem tartani, csak később, addig gyakoribb vízcserékkel kompenzálom ezt a hátrányt.:)
 
Utoljára módosított:
Az előbbiekben tárgyalt, “kiemelős” módszerrel, úgy gondolom, elég jól lehet majd alakítani a végső képet.
Úgy tűnik, a hátra talaj/nem-talaj kérdése akkor el is dőlt :) Pedig én is a talajra szavaztam volna, de egyszer úgyis el kell engedni ezt a felesleges elemet :D
 
Ha nagyon hiányzik majd bal-hátulról a stemek látványa, be tudok még oda paszírozni egy kisebb edényben talajt, bár ott lesz a skimmer is...(n) szerintem talaj nélkül indulok. Azért titkon még reménykedem, hogy sikerül hosszú ollóval, csipesszel mindent elérnem, a "száraz" nyírás sem lehet egyszerű, mert lekonyul minden növény és vágás után újra hozzáragad a kövekhez,:( át lehetne tenni erre az időre egy nagyobb akváriumba...de ne fokozzuk.:)
 
Tegnap végre helyére került a berendezés, itt még üveg nélkül, az aquasky simán mögé fért.:)

2018.09.09..JPG


Eddigi képeken látható üveg, csak egy berendező keret volt, ami frontüveg nélküli, ebbe próbálgattam a scape méreteit. Végig voltak bennem izgalmak, hogy befér-e majd az építmény az akváriumba, de ma reggel felbátorodtam és kipróbáltam, kicsit szorult, de benne van.:cool:

2018.09.10..JPG
 
Tegnap végre helyére került a berendezés, itt még üveg nélkül, az aquasky simán mögé fért.:)

View attachment 62975


Eddigi képeken látható üveg, csak egy berendező keret volt, ami frontüveg nélküli, ebbe próbálgattam a scape méreteit. Végig voltak bennem izgalmak, hogy befér-e majd az építmény az akváriumba, de ma reggel felbátorodtam és kipróbáltam, kicsit szorult, de benne van.:cool:

View attachment 62976
Hogy öszinte legyek, szerintem a fadekor a legzsenialisabb ebben a berendezesben, soha nem lattam meg ilyen "tökeletes" dekorokat.:notworthy:(y)
Ezek utan komolyan felmerült bennem, hogy a nanot ujra berendezzem-e...es meg a többi indultol nem is lattam kepeket...
 
Hogy öszinte legyek, szerintem a fadekor a legzsenialisabb ebben a berendezesben, soha nem lattam meg ilyen "tökeletes" dekorokat.
Nekem is tetszenek, talán könnyű is mostanában a beszerzésük, minden díszkertben előfordul és aki nem permetezte puszpángmoly ellen, annak alkalmassá váltak a tövei, dekor céljára. Viszont nagyon nehéz kiásni, a gyökerei is kemények. Nem vagyok benne biztos, de úgy emlékszem ez az európában honos, legkeményebb fa, "csont keménységű" fokozatban van. Olvasni róla, hogy "minden része mérgező", próbáztam, nem úgy tűnik.:)

Ezek utan komolyan felmerült bennem, hogy a nanot ujra berendezzem-e...es meg a többi indultol nem is lattam kepeket...
Persze, hogy rendezd be, ne törődj senkivel!;)
 
Valóban káprázatos, és bizony feladtad magadnak a feladatot, mert rengeteg hardscape van, ami döbbenetes látvány, de a növényesítés után pont ez a varázs tűnik el.
Szóval, csak a tőled megszokott módon, ügyesen!(y)
 
Eddigi képeken látható üveg, csak egy berendező keret volt, ami frontüveg nélküli, ebbe próbálgattam a scape méreteit. Végig voltak bennem izgalmak, hogy befér-e majd az építmény az akváriumba, de ma reggel felbátorodtam és kipróbáltam, kicsit szorult, de benne van.
Ugyan már :) Ha nem fért volna bele, flexszel semeddig nem tartott volna lecsapni a széléből. Tök érdekes, hogy az üveg nélkül felállított scape valahogy nem adja annyira, hiányzik a képnek a keret. Lehetne az akvárium neve Keretek közt. Ja, nem is :muted: :D
Mikor indítod? Vagy akarsz vele még valamit csinálni? Van anubiasom, ha kell ;) :D
 
Elképesztő ez a rengeteg apró részlet és a sok kis ágacska mindenfele. Kerítés helyett ilyen dekorok kellenének a határra, nem mászna át senki és még jól is mutatna... :D Nagyon várom a növényesítést és a feltöltést, sok sikert és türelmet kívánok hozzá!
 
kicsit szorult, de benne van
Mester, ez a részletgazdagság már a távol-keleti scaperekre emlékeztet. Le a kalappal!(y)
feladtad magadnak a feladatot, mert rengeteg hardscape van, ami döbbenetes látvány, de a növényesítés után pont ez a varázs tűnik el
Csillához kell csatlakoznom: bízok benne, hogy jó sok részlet fog látszani a versenyfotón is ebből az építményből. Ide tényleg a legapróbb növények kellenek.
ez az európában honos, legkeményebb fa
Legalább nem fog mállani;), egy gond letudva(y)
Valami nagyobb nincs?
Ha gondolod, van két-három szép nagy a. barteri tövem, olyan 30-35 cm hosszú törzzsel.;) Még némi alga is van egyik-másikon, így aztán ezt sem kell növesztened rá:D

Mókát félre: tényleg nagyon tetszik a részletgazdagság és az elrendezés egyaránt. No meg a falad mögötte, az is 5*!(y)
Már várom, hogyan fog mutatni egy fotón, ahol előtérben az akva van csúcsformában, háttérben pedig ez a rusztikus fal a maga fény-árnyék játékával. Remélem, megoldod/megmutatod majd nekünk;)
 
Back
Oldal tetejére