• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mythical cradle 36l

Bitang jó lett, újra csak gratula.
Köszi szépen, azért megpróbálok még egy fotót készíteni róla, hátha az lesz az igazi.:snaphappy: Ezen, a hátsó részeket kicsit elhanyagoltam.

elúszni látszanak a “halandók” esélyei a HAC-on...
Örülök, hogy tetszik, nem féltek senkit a HAC-cal kapcsolatban.(y)

Csodàlatos.
Köszönöm a véleményed, a növényeknek köszönhető a kinézet java része, ebben a berendezésemben az orromnál fogva vezettek.:)
 
Sanyi ez nagyon szép lett! Hogy tudtad rávenni a halacskákat, hogy ilyen szépen ússzanak együtt, egy irányban(-na jó az 1 alsó kivételével)?
A fotónál/elrendezésnél egy pici megjegyzésem lenne: úgy érzem, mintha balra borulna vagy súlyosabb lenne az egész, ami valószínűleg a vastagabb ág oldalra tükröződése miatt van, ami a jobb oldali ágaknál sokkal légiesebb, könnyebb és emiatt érzem így.(Hú, ez nem tudom, hogy érthető volt-e így?) Nicole
 
A halak mostanában ilyenek, ilyen kis "együttúszók",:) jobban szerettem volna, ha a hátsó fertályban tették volna mindezt, mert itt elöl nagynak tűnnek, bár olyan rejtőszínben "pompáznak", hogy nem is látszanak túlzottan.:(
A balra súlyozásnak hosszú a története, de leegyszerűsítve a következő: A dekorok alapvetően nagyok ebbe a scapebe, elrendezni csak így lehetett őket. Gyökérzetük miatt, amit szerettem volna láttatni, még a dőlésszögükön sem tudtam variálni sokat. Így a behelyezés során egy eléggé szimmetrikus kép adódott, amit próbáltam eltűntetni, először egy háromszög-elrendezéssel (bal oldal magas, jobb oldal felé lejtő), de hiányérzetem lett a jobb oldalon, ezért kapott a hátsó rész ott emelést. Majd később úgy gondoltam a "mélység"/távolság vonal húzódjon, a bal első saroktól a jobb hátsó felé, ehhez a túlzott "hátralátást" lezártam bal középen a vastag törzzsel, a jobb hátulját pedig megnyitottam a vékonyabb, távolinak tűnő fákkal.:) Ha nem erre gondoltál, én sem ezt válaszoltam.:)
 
Utoljára módosított:
Az elmúlt két hétben ötször álltam neki a végső fotó elkészítésének, rendre végig is csináltam, de utólag, mindig találtam bennük valamilyen módosítandó részletet, igazán egyik sem tetszett teljesen. Ma még szenzort is tisztítottam és most azt a taktikát választom, hogy az utolsó sorozatot nem nézem meg, mert egyébként sohasem lenne vége ennek a fotózásnak.:)
Egy részletet külön lefényképeztem, ami közben megtetszett, mert jó kis erdei hangulata van.:)

32258551168_1069a12107_h.jpg2018.12.01.84 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Az elmúlt két hétben ötször álltam neki a végső fotó elkészítésének, rendre végig is csináltam, de utólag, mindig találtam bennük valamilyen módosítandó részletet, igazán egyik sem tetszett teljesen. Ma még szenzort is tisztítottam és most azt a taktikát választom, hogy az utolsó sorozatot nem nézem meg, mert egyébként sohasem lenne vége ennek a fotózásnak.:)
Egy részletet külön lefényképeztem, ami közben megtetszett, mert jó kis erdei hangulata van.:)

View attachment 686122018.12.01.84 by Sándor Mátrai, on Flickr
Csodaszep, ahogy a kis "vörös mókusok" kukucskalnak a fákon! Tenyleg sikerult az erdei hangulat.:love: Kivancsi leszek a teljes kepre!
 
Helyesek, tényleg és ahogy nézem a képen három is látszik, utolsó számláláson, amikor kivettem a scapet, szintén három volt, de nem valószínű, hogy egy részletképen az összes rajta legyen, úgyhogy lehet összesen akár négy is.:)
 
Elképesztően patyolat ez az akva.
Elismerésem. :)
Köszi, szerencsére eléggé algamentes ez a scape, az elején volt egy kis poralga, csökkentettem a tápot, utána lett minimális hajalga, ekkor növeltem a táp mennyiségét, most nincs semmi. A fissi már hatalmas gombócokat alkot, mulmozni sem tudom az alját, kíváncsi leszek meddig marad ilyen.
Viszont, csak megnéztem az utolsó fotó sorozatot,🤦 van benne egy leesett mohagombóc:mad:...de a mai lesz akkor is az utolsó fényképezés.:)

Szerk.: A végleges változat, EAPLC 10. HAC 2. hely:

75437HAC 2019. by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Nagyon szép most is mint a kezdetektől fogva. Sokat nem kellene nyírni csak épp hogy középen egy kicsit, h be lehessen látni hátra. Elfogadnám itthon minden hezitálás nélkül. :)
 
Back
Oldal tetejére