• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mythical cradle 36l

Tegnap végre helyére került a berendezés, itt még üveg nélkül, az aquasky simán mögé fért.:)

View attachment 62975


Eddigi képeken látható üveg, csak egy berendező keret volt, ami frontüveg nélküli, ebbe próbálgattam a scape méreteit. Végig voltak bennem izgalmak, hogy befér-e majd az építmény az akváriumba, de ma reggel felbátorodtam és kipróbáltam, kicsit szorult, de benne van.:cool:

View attachment 62976
Ujra megneztem, es besz....tam, mar megint...:) Ez mar csak igy megy, aki öregszik....es ilyen (s)képeket lát...
 
tényleg nagyon tetszik a részletgazdagság és az elrendezés egyaránt. No meg a falad mögötte, az is 5*!
Már várom, hogyan fog mutatni egy fotón, ahol előtérben az akva van csúcsformában, háttérben pedig ez a rusztikus fal a maga fény-árnyék játékával. Remélem, megoldod/megmutatod majd nekünk
Örülök a véleményednek,:notworthy: próbálom megoldani a feladatot...bárcsak ott tartanék már.:rolleyes:

Ujra megneztem, es besz....tam, mar megint...
:) Megtisztelsz az őszinteségeddel:D, nem gondoltam volna, hogy hatással lehetek bárki emésztésére is.:D Javaslom szedni a CO2-t, tabletta formában.;)
 
Utoljára módosított:
:)

Ne udvaroljátok már körbe ennyire Sanyit, még a végén elbízza magát! :D :p :p

Mikó' lesz növényesítve?
Ha kell mini fissi, adok szívesen pro bono.
 
A víz már eleve tiszta volt, mint ahogy azt az előző képen remekül szemléltettem is.:p:D Úgy néz ki most a berendezés, mintha valami betegség támadta volna meg, csupa pöttyös, a ragasztott növényektől, ha kicsit növekedésnek indulnak, képpel jelezni fogom.:)
 
Máris egyhetes az akvárium, nem sok minden változás észlelhető, a növények irányba álltak a fény felé, színük kicsit erősödött. Távolról nézve még egyáltalán nem dominálnak a zöldek, közelebbről mutatom a szurdokot.:)

44827773851_3c2abec25d_h.jpg2018.09.21.15 by Sándor Mátrai, on Flickr

43916999115_b80e5decc1_h.jpg2018.09.21.12. by Sándor Mátrai, on Flickr

43916987515_d666bb7e40_h.jpg2018.09.21.9 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Köszi a címet:), de én inkább erre hajtok: hogyan tuszkoljunk be minél több vizet, egy fákkal megtöltött akváriumba.:) Majd fotózok egyet felülről is, szerintem ebből a szögből nem is látszik igazán, mennyire tele van. Kicsit ritkulnak a vízcserék, úgy látom nagyon enyhén sárga színt eresztenek a fák, még a purigent nem tettem be. Próbálgattam már ollózni is a növényzetet, úgy tűnik elérek majdnem mindent.:)
 
Nem az ígért felülnézeti kép, hanem inkább a múlt hétvégi beköltözésre utaló és attól izgi, hogy az egyik garnélám most meztelen.:oops:
Volt ma kis ültetés is, az építmény oldalát kellett mohásítanom, mert tükröződésben látszott egy két tégla. Zselés riccardiával pedig a törzseket futtattam be. A legfontosabb: kivettem a berendezést az üvegből és meg is nyírtam mindent. Garnélák simán csak leúsztak az emelkedő plexi alá (minden oldalán egy-egy centivel kisebb az üvegnél), így az üres akváriumból könnyedén ki tudtam halászni őket.:)

45120648561_385d3b91d6_h.jpg2018.10.05.3 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Nem az ígért felülnézeti kép, hanem inkább a múlt hétvégi beköltözésre utaló és attól izgi, hogy az egyik garnélám most meztelen.:oops:
Volt ma kis ültetés is, az építmény oldalát kellett mohásítanom, mert tükröződésben látszott egy két tégla. Zselés riccardiával pedig a törzseket futtattam be. A legfontosabb: kivettem a berendezést az üvegből és meg is nyírtam mindent. Garnélák simán csak leúsztak az emelkedő plexi alá (minden oldalán egy-egy centivel kisebb az üvegnél), így az üres akváriumból könnyedén ki tudtam halászni őket.:)

View attachment 648042018.10.05.3 by Sándor Mátrai, on Flickr

És nem szólt semmit h kukkolod míg átöltözik? :):)

Ez az építmény egyszerűen brutális, és az ötlet, h egyben ki tudod emelni szintén zseniális. Minden naplódat figyelemmel kísérem mióta rátaláltam a fórumra és a kezdetektől fogva csak ámulok azon amit csinálsz. Az előző akvád is nagyon tetszett de ez most egy lépcsővel még feljebb van, már amannyire ezt én meg tudom ítélni ezzel a kevés tapasztalattal.

Talaj / dekorhomok akkor nem is lesz bent?
 
Nem is kukkoltam, csak megtaláltam a gatyáját.:) Köszönöm a lelkesedésed, kiemelés nélkül nem nagyon lehetne karbantartani, a dekorhomok is emiatt nem került még be, középre persze már mehetne, de a szélekről leperegne karbantartásoknál. A végső kép elkészítése előtt fogom majd megszórni, most úgy gondolom, hogy csak középen és jobb oldalon, talaj az nem lesz.:)
 
Utoljára módosított:
kiemelés nélkül nem nagyon lehetne karbantartani, a dekorhomok is emiatt nem került még be, középre, persze már mehetne, de a szélekről leperegne karbantartásoknál. A végső kép elkészítése előtt fogom majd megszórni
És a hétköznapokban a versenyfotó kedvéért képes vagy elviselni ilyen csúnyán? Tessék szépen minden karbantartásnál újrahomokozni!
:muted:
(hűű, már előre félek, mit kapok én ezért :D)
 
Tegnap végre helyére került a berendezés, itt még üveg nélkül, az aquasky simán mögé fért.:)

View attachment 62975


Eddigi képeken látható üveg, csak egy berendező keret volt, ami frontüveg nélküli, ebbe próbálgattam a scape méreteit. Végig voltak bennem izgalmak, hogy befér-e majd az építmény az akváriumba, de ma reggel felbátorodtam és kipróbáltam, kicsit szorult, de benne van.:cool:

View attachment 62976

Eszméletlen szép, gratulálok! Irigylem a tehetséged :D
 
Back
Oldal tetejére