• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes My Secret Garden

Alakulgat de azért az alga is megjelent sajnos.
Egy uv szűrőt raktam a szekrénybe amit felcsavaroztam az oldalához. Így viszont a szűrő rezgését szépen átadja és a úgy búg az egész, hogy muszáj valamit csinálnom vele.
Egyenlőre az ajtót nyitva hagyom mert így nem erősödik fel a hang.
Mit lehetne csinálni, hogy ne rezonáljon be?
COLLAGE_20201025_192644.jpg

IMG_20201018_145249.jpg
 
Alakulgat de azért az alga is megjelent sajnos.
Egy uv szűrőt raktam a szekrénybe amit felcsavaroztam az oldalához. Így viszont a szűrő rezgését szépen átadja és a úgy búg az egész, hogy muszáj valamit csinálnom vele.
Egyenlőre az ajtót nyitva hagyom mert így nem erősödik fel a hang.
Mit lehetne csinálni, hogy ne rezonáljon be?
View attachment 97386

View attachment 97387
Hagyd szabadon,lógni. Csak egy gumival, rögzitsd a csavarhoz. Ne hagyd hogy hozzáérjen, mereven, a szekrényhez.
 
Hagyd szabadon,lógni. Csak egy gumival, rögzitsd a csavarhoz. Ne hagyd hogy hozzáérjen, mereven, a szekrényhez.
Igen. Valahogy azt kellene, hogy lógjon. Így csavarozva mindig rezonálni fog.
Eddig is úgy volt, hogy még a cső se ért a szekrényhez sehol, hogy ne adja át a rezgést.
 
Szia,

Én is sokat küzdöttem a rezgéssel, végül megcsináltam a komplett csövezést szilikon csövekkel. Azóta nincs rezonálás :)

Én is kérdeznék egyet. A dózis pumpád csak simán be van kötve a nyomó ágba? Bevált ez a módszer? Azt az adaptert hol vetted?

Tamás
Alakulgat de azért az alga is megjelent sajnos.
Egy uv szűrőt raktam a szekrénybe amit felcsavaroztam az oldalához. Így viszont a szűrő rezgését szépen átadja és a úgy búg az egész, hogy muszáj valamit csinálnom vele.
Egyenlőre az ajtót nyitva hagyom mert így nem erősödik fel a hang.
Mit lehetne csinálni, hogy ne rezonáljon be?
View attachment 97386

View attachment 97387
 
Én csináltam.
Igen csak simán bele van kötve. Természetesen visszafolyásgátlót tettem a csőre. ( duplán )
Pár éve már így használom. Eddig bevált.
 
Rozsdamentesből van? Elképzelhető, hogy tudnál belőle még csinálni :)

Ma este próbálok feltenni képet a csövezésemről.
Én csináltam.
Igen csak simán bele van kötve. Természetesen visszafolyásgátlót tettem a csőre. ( duplán )
Pár éve már így használom. Eddig bevált.
 
Igen abból van.
Sajnos már nem olyan helyen dolgozom.
De nem hiszem, hogy drágán csinálna valami aki tud savállót heggeszteni. Nem egy bonyolult dolog.
Amúgy valaki már linkelt egyszer egyet amit lehetett készen kapni.
Nekem volt még korábban műanyagból. Csak ott a négy ágat mind külön kis darabba kellett belekötni. Nem egyben volt, így 8 csatlakozás volt csak a fő ágon 🙄 + négy a pumpától. Gondolhatod! Volt egy kis káosz. Meg nem is túl biztonságos annyi kötés.
 
Szia! Én is szeretnék kérdezni egyet: a kis fél kilós palack alatti tartód honnan van? Szettben volt vagy máshonnan van?
 
Köszönöm!
Melyik ez a szilikon cső?
Mint ahogy @L_Tamás is írta, érdemes komplett csövezést kicserélni szilikon csövekre, de minimum a pumpából ki - be menő csöveket. Drágább a sima csöveknél, de nem keményedik el sohasem. Könnyű kezelni, nem szenvedős a csonkokra való ráhúzás sem. Azt hogy felétek hol lehet kapni arra lövésem sincs, itt mifelénk általában speciális boltokban. .Bondex Kft
 
Mint ahogy @L_Tamás is írta, érdemes komplett csövezést kicserélni szilikon csövekre, de minimum a pumpából ki - be menő csöveket. Drágább a sima csöveknél, de nem keményedik el sohasem. Könnyű kezelni, nem szenvedős a csonkokra való ráhúzás sem. Azt hogy felétek hol lehet kapni arra lövésem sincs, itt mifelénk általában speciális boltokban. .Bondex Kft
Köszönöm. Rákeresek majd, hogy hol tudom beszerezni. Most valamivel csendesebb lett de azért még hallom a búgást és zavar.
 
Back
Oldal tetejére