• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes My First.

Sziasztok, az alábbiak ügyében kérnék tőletek ötleteket. Az anubiasom levelei valamitől megfeketednek, gondoltam a fényre, ezért fóliáztam a csövön, lehet hogy ez megoldja? A másik pedig hogy a crypto és a másik sötét levelű, magas (nem tudom a nevét :( ) növény levelei elfakulnak és lehullanak. Ők nincsenek az indítás óta az akváriumban kb 2-3 hete lehetnek bent. Minek a hiánya lehet ez?
A cripto-k átültetés után napokon/heteken belül az összes levelüket elhullajtják, és növesztenek új hajtásokat. Ez a megfigyelésem. Ez a vízminőségtől független.
A többi kérdésben passz.
Az Excel-t egyelőre elhagynám.
 
A hátsó növény hisztijére lenne egy olyan tippem, hogy nem akváriumi, csak terráriumi növényke. @Pendulum , nem ez szokott előkerülni sokszor a Fb csoportodban, mint probléma?

Gyanús, hogy az nem normális akváriumi. De annyiféle fajta növényt csináltak már szelektálással vagy keresztezésekkel, hogy érdemes utána járni.
 
A cripto-k átültetés után napokon/heteken belül az összes levelüket elhullajtják, és növesztenek új hajtásokat. Ez a megfigyelésem. Ez a vízminőségtől független.
A többi kérdésben passz.
Az Excel-t egyelőre elhagynám.
Akkor bizom a legjobbakban, hatha csak megviselte a “klimavaltozas” 😁
 
Gyanús, hogy az nem normális akváriumi. De annyiféle fajta növényt csináltak már szelektálással vagy keresztezésekkel, hogy érdemes utána járni.
Hát igazából hajt mint a zöldbab, csak valahogy mégsem az igazi. Mondjuk törekszik a vizfelszin fölé és meg is él
fölötte, szóval lehet hogy ez ilyen “zabigyerek” :D
 
Sziasztok!

Mint a címből is sejthető ez az első ilyen próbálkozásom (volt egy előtte de az kicsit komolytalan volt a hatszög alakú "búcsús" akváriummal, egy kis olvasgatás és győzködés után rájöttem hogy nem kéne erőltetni).
Nos, ez egy low-tech halas-növényes akváriumnak indult, de lehet egy-két paramétert kicsit túlméreteztem:
  • Akvárium: 60x30x30, egyszerű fekete ragasztású akvárium.
  • Szűrés: Tetra EX 800 külső szűrő, 1 tálca Eheim Substrate Pro, 1 tálca bioMech, 1 tálca kerámiagyűrű, 1 tálca szivacs és a legvégén perlonvatta.
  • Világítás: Odyssea Dual Pro 2x24W T5, 1db 6500K fénycső egy 1db planter fénycső. Kb 10 centinként egy 5cm-es alufólia csíkot tekertem a 6500K-s fénycsőre, javasolták, mert erősnek ítélték ekkora akváriumhoz.
  • Talaj: "akvarisztikai" boltban vett márkamegjelölés nélküli táptalaj a hátsó részen a növényekalatt és szűrőhomok elől.
  • Növények: nem tudom sajnos a nevüket, nagyon sokat kaptam, de az anubiasokban biztos vagyok és szeretném még bővíteni a "készletet" főleg valamiféle stem növényekkel.
  • Élőlények: 5db guppy, 12 fős neon csapat, 2 oto, csigák (szándékosan 3 helena is) és szeretnék még majd egy csapat RC-t is később.
  • Dekor: lávakő és rájuk ragasztott moha, ami a képeken még frissen készült ezért nem túl szép.
A vizem minimálisan szikes és elég kemény, 20 körüli az összkeménység és 20-22 körüli a karbonátkeménység ezért a következő beruházás egy RO szűrő lesz hogy tudjam javítani a minőségét. Minimálisan tápozok jelenleg, 2 naponta 1-1-1 pumpa Green Aqua Micro Macro és Seachem Flourish Excel. Későbbiekben a vizem és a tápozás beállításában szeretném majd kérni az itteni hozzáértők segítségét, ötleteket hogy milyen növényekkel bővíthetném amik hasznomra lehetnek és bármi egyéb tanácsot szívesen fogadok.
Egyébként kicsit több mint egy hónapja üzemel, minimális kis algásodással, heti kb 30-40% vízcserével.
View attachment 79054
View attachment 79055

Köszönöm a segítséget előre is. :D
A bal oldali nagy kövön mik azok a fehéres "izék"? Milyen növények?
 
Sajnos sokszor előfordul, hogy akváriumi növényként árulnak nem oda való növényeket. Sőt, néha életben is maradnak a víz alatt, főleg mondjuk magas co2 beoldás mellett. Ha 1-2 héten belül nem látsz javulást, hanem mondjuk kifejezetten romlik az állapota, én kivenném.
Stemnek hátulra tehetsz be rotalákat, ludwigiákat, limnophila sessiliflorát, mini vallisneriát, de előbb a szikességet mindenképpen tedd rendbe, addig csak bajlódni fogsz a legtöbb növénnyel.
 
Sajnos sokszor előfordul, hogy akváriumi növényként árulnak nem oda való növényeket. Sőt, néha életben is maradnak a víz alatt, főleg mondjuk magas co2 beoldás mellett. Ha 1-2 héten belül nem látsz javulást, hanem mondjuk kifejezetten romlik az állapota, én kivenném.
Stemnek hátulra tehetsz be rotalákat, ludwigiákat, limnophila sessiliflorát, mini vallisneriát, de előbb a szikességet mindenképpen tedd rendbe, addig csak bajlódni fogsz a legtöbb növénnyel.
Igen, ezt javasolták már "másik fórumon" is hogy stem növényeket kéne betennem mert sok a lassan növő növényem így nincs ami felvegye a sok tápanyagot. Szóval RO szűrő után az fog következni.
 
Igen, ezt javasolták már "másik fórumon" is hogy stem növényeket kéne betennem mert sok a lassan növő növényem így nincs ami felvegye a sok tápanyagot. Szóval RO szűrő után az fog következni.
Érdemes figyelni az ingyenes növényes, vagy épp az eladó növényes topikot, vagy írhatsz a növényt keresekbe, hogy kb mikorra, és milyen növényeket keresel. Én azt vettem észre, hogy a metszésből, ritkításból származó növények sokkal nagyobb arányban maradnak meg (legalábbis nálam biztosan), mint a bolti vásárlások. Jó áron, nagy mennyiségű növényekhez tudsz itt hozzájutni. :)
 
Érdemes figyelni az ingyenes növényes, vagy épp az eladó növényes topikot, vagy írhatsz a növényt keresekbe, hogy kb mikorra, és milyen növényeket keresel. Én azt vettem észre, hogy a metszésből, ritkításból származó növények sokkal nagyobb arányban maradnak meg (legalábbis nálam biztosan), mint a bolti vásárlások. Jó áron, nagy mennyiségű növényekhez tudsz itt hozzájutni.
Figyelgetem, de még csak nézelődő státuszban vagyok, úgyhogy egyenlőre gyűjtöm a kommenteket :D
Budapesthez közel lakok úgyhogy talán nem lesz gond, a nagy kupac cryptot is így szereztem, csak azt épp egy FB csoportból, 2 citromos sörért :D
 
Na meghoztam a képeket, hétfőn volt vízcsere, azóta ez a helyzet.
 

Attachments

  • 47C5173D-D15B-4889-B37C-72C5936E77CC.jpeg
    47C5173D-D15B-4889-B37C-72C5936E77CC.jpeg
    290.6 KB · Megtekintések: 40
  • AEC13CDA-C4BD-437D-9F1B-A079B80C0939.jpeg
    AEC13CDA-C4BD-437D-9F1B-A079B80C0939.jpeg
    289.2 KB · Megtekintések: 42
  • 73FF8143-73B0-45C0-BFA9-F523E6F39137.jpeg
    73FF8143-73B0-45C0-BFA9-F523E6F39137.jpeg
    267 KB · Megtekintések: 42
  • A9521250-8BBD-4D15-B3BA-FE4133DA2964.jpeg
    A9521250-8BBD-4D15-B3BA-FE4133DA2964.jpeg
    305.4 KB · Megtekintések: 41
Na hát az az "akváriumi növény" ott a hátsó sorban egyre sz*rabbul fest, úgyhogy keresek a helyére valami stemet, az sem lenne gond ha pirosas lenne, az úgy tetszik. :D
Szedd ki, ne terhelje feleslegesen a vizet. :) Ludwigia palustrist mondják lowtech piros növénynek, nekem életben tartani sem sikerül, nem hogy pirulásra bírni. De meg lehet próbálni. Nálam a különböző rotalák működnek jól, nem annyira élénk a színük, mint co-val, de a narancsos színt hozzák, a levél fonákja pedig szép lila.
A ludwigia palustris super red eleg piros tud lenni lowban is.
Már ahol életben marad. Nem tudom hogy melyikből nyírtam ki többet, bettából vagy ludwigiából. :D
 
Szedd ki, ne terhelje feleslegesen a vizet. :) Ludwigia palustrist mondják lowtech piros növénynek, nekem életben tartani sem sikerül, nem hogy pirulásra bírni. De meg lehet próbálni. Nálam a különböző rotalák működnek jól, nem annyira élénk a színük, mint co-val, de a narancsos színt hozzák, a levél fonákja pedig szép lila.

Már ahol életben marad. Nem tudom hogy melyikből nyírtam ki többet, bettából vagy ludwigiából. :D

Köszi!
Kiirtam már a növényt keresek topikba hogy szeretnék rotalát de még senki sem reagált :(
 
Back
Oldal tetejére