• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes My First.

bricsi0415

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Mint a címből is sejthető ez az első ilyen próbálkozásom (volt egy előtte de az kicsit komolytalan volt a hatszög alakú "búcsús" akváriummal, egy kis olvasgatás és győzködés után rájöttem hogy nem kéne erőltetni).
Nos, ez egy low-tech halas-növényes akváriumnak indult, de lehet egy-két paramétert kicsit túlméreteztem:
  • Akvárium: 60x30x30, egyszerű fekete ragasztású akvárium.
  • Szűrés: Tetra EX 800 külső szűrő, 1 tálca Eheim Substrate Pro, 1 tálca bioMech, 1 tálca kerámiagyűrű, 1 tálca szivacs és a legvégén perlonvatta.
  • Világítás: Odyssea Dual Pro 2x24W T5, 1db 6500K fénycső egy 1db planter fénycső. Kb 10 centinként egy 5cm-es alufólia csíkot tekertem a 6500K-s fénycsőre, javasolták, mert erősnek ítélték ekkora akváriumhoz.
  • Talaj: "akvarisztikai" boltban vett márkamegjelölés nélküli táptalaj a hátsó részen a növényekalatt és szűrőhomok elől.
  • Növények: nem tudom sajnos a nevüket, nagyon sokat kaptam, de az anubiasokban biztos vagyok és szeretném még bővíteni a "készletet" főleg valamiféle stem növényekkel.
  • Élőlények: 5db guppy, 12 fős neon csapat, 2 oto, csigák (szándékosan 3 helena is) és szeretnék még majd egy csapat RC-t is később.
  • Dekor: lávakő és rájuk ragasztott moha, ami a képeken még frissen készült ezért nem túl szép.
A vizem minimálisan szikes és elég kemény, 20 körüli az összkeménység és 20-22 körüli a karbonátkeménység ezért a következő beruházás egy RO szűrő lesz hogy tudjam javítani a minőségét. Minimálisan tápozok jelenleg, 2 naponta 1-1-1 pumpa Green Aqua Micro macro és Seachem Flourish Excel. Későbbiekben a vizem és a tápozás beállításában szeretném majd kérni az itteni hozzáértők segítségét, ötleteket hogy milyen növényekkel bővíthetném amik hasznomra lehetnek és bármi egyéb tanácsot szívesen fogadok.
Egyébként kicsit több mint egy hónapja üzemel, minimális kis algásodással, heti kb 30-40% vízcserével.
gTsZbZggD7WpzbHJX1XiWVeAbzD0hOHpgA-0=w1837-h938-no.jpg
H9c-VljM_-H__ucwUcR7UycCpqr-wDg-MTyI=w1690-h937-no.jpg

Köszönöm a segítséget előre is. :D
 
Sziasztok, az alábbiak ügyében kérnék tőletek ötleteket. Az anubiasom levelei valamitől megfeketednek, gondoltam a fényre, ezért fóliáztam a csövön, lehet hogy ez megoldja? A másik pedig hogy a crypto és a másik sötét levelű, magas (nem tudom a nevét :( ) növény levelei elfakulnak és lehullanak. Ők nincsenek az indítás óta az akváriumban kb 2-3 hete lehetnek bent. Minek a hiánya lehet ez?
 
Sziasztok, az alábbiak ügyében kérnék tőletek ötleteket. Az anubiasom levelei valamitől megfeketednek, gondoltam a fényre, ezért fóliáztam a csövön, lehet hogy ez megoldja? A másik pedig hogy a crypto és a másik sötét levelű, magas (nem tudom a nevét :( ) növény levelei elfakulnak és lehullanak. Ők nincsenek az indítás óta az akváriumban kb 2-3 hete lehetnek bent. Minek a hiánya lehet ez?
Lehet valamilyen tapanyag hianya is. A level hullajtas lehetseges, hogy klimatozalodas miatt van. Merni tudsz? Nitrat, foszfat, vas.
 
Lehet valamilyen tapanyag hianya is. A level hullajtas lehetseges, hogy klimatozalodas miatt van. Merni tudsz? Nitrat, foszfat, vas.
Szia, még sajna nem tudok, de hamarosan beruházok egy tesztre.
Csatolnék képet de valamiért nem engedi, gondolom még nem vagyok jogosult rá :(
 
Szia, még sajna nem tudok, de hamarosan beruházok egy tesztre.
Csatolnék képet de valamiért nem engedi, gondolom még nem vagyok jogosult rá :(
Hogy megkimeljelek a felesleges kiadasoktol, es a csalodastol, a martogatos teszteket ne is nezegesd. Azok pontatlanok. Jbl cseppteszttel valos ertekeket fogsz latni. Akar egyenkent is meg tudod vasarolni.
25hozzaszolas utan tudsz fotot csatolni, meg privat uzenetet kuldeni. Eleg hamar osszejon a 25hsz.
 
Hogy megkimeljelek a felesleges kiadasoktol, es a csalodastol, a martogatos teszteket ne is nezegesd. Azok pontatlanok. Jbl cseppteszttel valos ertekeket fogsz latni. Akar egyenkent is meg tudod vasarolni.
25hozzaszolas utan tudsz fotot csatolni, meg privat uzenetet kuldeni. Eleg hamar osszejon a 25hsz.
Oké, akkor arra fogok figyelni, köszi!
Beszélgessünk akkor egy kicsit, hogy vagy? 😁😁
 
Oké, akkor arra fogok figyelni, köszi!
Beszélgessünk akkor egy kicsit, hogy vagy? 😁😁
Koszi, jol vagyok..
Sztem valoszinu, keves tapot adagolsz. A napi 0.5-0.5ml az 50literbe eleg kevesnek tunik, meg halak mellett is. Egy ro keszulek is sokat javitana a novenyek allapotan.
 
Koszi, jol vagyok..
Sztem valoszinu, keves tapot adagolsz. A napi 0.5-0.5ml az 50literbe eleg kevesnek tunik, meg halak mellett is. Egy ro keszulek is sokat javitana a novenyek allapotan.
Igen RO a következő beruházás, kérdezősködtem is már itt hogy ki hogy oldaná meg hogy “mobilis” legyen a szűrő, mert albérletben lakok és nem szeretném beépíteni. Kaptam is segítséget úgyhogy talán összeállt a kép a fejemben. A tápozással meg azért óvatoskodok mert minimális alga ígyis van, nem szeretném őket etetni.
 
Igen RO a következő beruházás, kérdezősködtem is már itt hogy ki hogy oldaná meg hogy “mobilis” legyen a szűrő, mert albérletben lakok és nem szeretném beépíteni. Kaptam is segítséget úgyhogy talán összeállt a kép a fejemben. A tápozással meg azért óvatoskodok mert minimális alga ígyis van, nem szeretném őket etetni.
A tapanyaghiany is okozhat algasodast.
 
A tapozashoz eleg. Esetleg egy kalium tesztet is vehetsz, de ezt mar a legvegere hagynam, ha mar minde megvan.
A tapozast erdemes lenne visszasozott ro viz mellett beloni. Teljesen mas lesz a novenyek tapanyag felvetele, mint kemeny es szikes vizben.
A RO víz és a csapvíz keverése nem jó? Bizonyos kitapasztalt arányban persze.
 
A RO víz és a csapvíz keverése nem jó? Bizonyos kitapasztalt arányban persze.
Lagyabb lenne a vized, de a szikesseg ugyan ugy megmaradna. Ha mar van ro vized, akkor nem szabad csapvizzel keverni. A dennerle-nek van mombi soja ro vizhez. Ez novenyezeshez megfelelo aranyban emeli a gh kh erteket. A kemenyseget kell neked eldonteni, milyet szeretnel.
 
Lagyabb lenne a vized, de a szikesseg ugyan ugy megmaradna. Ha mar van ro vized, akkor nem szabad csapvizzel keverni. A dennerle-nek van mombi soja ro vizhez. Ez novenyezeshez megfelelo aranyban emeli a gh kh erteket. A kemenyseget kell neked eldonteni, milyet szeretnel.
Igazából esetleg a garnélák fogják azt befolyásolni, guppiknak neonoknak mindegy, ugy tudom.
 
Igazából esetleg a garnélák fogják azt befolyásolni, guppiknak neonoknak mindegy, ugy tudom.
Egyes garnelak erzekenyek, de ezt nem tudom.. nekem sakura van, ez szo szerint kibir mindent. Azert a halaknak se mindegy, mint ahogy a novenynek sem. A lagy vizet tobb eloleny szereti, mint a kemenyet. Nalam kh4, gh5-6-ra van sozva, mindenki jol erzi magat.
 
Egyes garnelak erzekenyek, de ezt nem tudom.. nekem sakura van, ez szo szerint kibir mindent. Azert a halaknak se mindegy, mint ahogy a novenynek sem. A lagy vizet tobb eloleny szereti, mint a kemenyet. Nalam kh4, gh5-6-ra van sozva, mindenki jol erzi magat.
Igen, azt tudom hogy nagyobb szabadságot ad a lágyvíz.
Köszönöm a sok segítő szót! :)
 
Back
Oldal tetejére