• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes My Bad Nature in 89l

Sziasztok!

Holnap lesz 1 éves. Boldog Születésnapot! :)
View attachment 80431
Innen üzenem mindazoknak, akik Wabiban gondolkodnak, hogy egy egészséges akvárium fenntartásához képest szinte semmilyen munka nincs egy ilyen kis gömbbel, szóval bátran lehet belevágni!
Én is belevágtam, mert hogy a HC gyep megkapta a régóta beígért első metszését. 🤣
A méreteket azt hiszem jól szemlélteti feleségem körömvágó ollója... :p
View attachment 80432
Gondolodom már egy ideje a wabiban. Kérdésem annyi lenne, hogy mennyire van “szaga”? Mocsárszagra gondoltam.
 
Sziasztok!

Holnap lesz 1 éves. Boldog Születésnapot!

Innen üzenem mindazoknak, akik Wabiban gondolkodnak, hogy egy egészséges akvárium fenntartásához képest szinte semmilyen munka nincs egy ilyen kis gömbbel, szóval bátran lehet belevágni!
Én is belevágtam, mert hogy a HC gyep megkapta a régóta beígért első metszését.
A méreteket azt hiszem jól szemlélteti feleségem körömvágó ollója...
Az a baj ezzel, hogy emiatt kedvet kaptam hozza én is
 
Gondolodom már egy ideje a wabiban. Kérdésem annyi lenne, hogy mennyire van “szaga”? Mocsárszagra gondoltam.

Szia!

Egy egészséges wabinak (akárcsak egy egészséges akváriumnak) semmilyen szaga nincs.
Vagyis ez nem teljesen igaz. Most a kedvedért közvetlenül beleszagoltam az előbb bespriccelt gömbbe, és amolyan nyári eső után szaga van.
De zet is csak közvetlenül közelről érzem.
Ugyanakkor hazudnék, ha azt mondanám, hogy ez mindig is így volt.
Bár ennek a Wabinak nincs saját naplója, de emlékeim szerint 4 BGA támadásom is volt benne a telepítést követő hónapokban.
Na akkor a sógornőm már a hálószobánkba lépve megkérdezte, hogy mi ez a szag.
Igaz neki nagyon jó orra van az ilyesmihez, de a wabit közelről szagolva akkor én is éreztem egyfajta mocsár szagot.
Szóval mondjuk úgy hogy az egy évből ebből a szempontból volt 4 rossz hetünk, de az egész éves látvány szerintem mindenért kárpótol. ;)

Az a baj ezzel, hogy emiatt kedvet kaptam hozza én is

Ennek szívből örülök! Igazából pont ez lenne a cél!
Egy akváriumban rengeteg dologra oda kell figyelnünk. Kell is hozzá némi technika, és tapasztalat, hogy az ember semmit ne rontson el.
Ehhez képest ez a Wabi nekem abszolút a kezdők sikerélményét adta, csak egy lámpára és egy kis gömb akvára építve.
Sőt! Nálam ez annyira a végtelenségig egyszerűsítve lett kivitelezve anno, hogy még a növények is mind az akváriumból származtak át.
Szóval tényleg csak bátorítani tudlak! :)
 
Mivel tudtad kiirtani belőle a BGA-t? Az enyémben is tanyázik már egy idejede H2O2-t nem mertem ráspriccelni, nehogy megégesse.

Szia!

Először még könnyű dolga volt őkelmének, mert ez induláskor egy rettentően gyéren telepített Wabi volt:
1567364394689.png
Viszont ugyanezen okból aztán én sem igen óvatoskodtam. Excel volt itthon, szépen végigcsepegtettem vele.
Persze a növényeket is égette, de már az első kezelés is hatásosnak bizonyult, ezért maradtam is ennél.
Az hogy a kezelés hosszan tartott nem is annak volt köszönhető szerintem, hogy nem hatott volna, hanem pont annak, hogy a növények védelmében, mindig csak a szemmel láthatóan fertőzött területeket kezeltem csak.
Így aztán ismét kellett egy pár nap, amíg megláttam hol ütötte fel a fejét, hogy ismét meglocsoljam. Először kicsit amolyan sziszifuszi küzdelemnek tűnt, ráadásul a növények sem igen szerették, de végül, azért mindig győzedelmeskedtem. :)
Ja igen! A kezelés növényekre gyakorolt hatását azzal igyekeztem ellensúlyozni, hogy mindig spriccelés előtt csepegtettem közvetlen közelről, majd egy-két perc után jó alaposan bespricceltem.
A H2O2 valószínűleg ugyanennyire hatásos volna, de nem tudom, soha nem próbáltam... :rolleyes:
Ugyanakkor, amióta beállt a Wabi, már nem volt több gondom vele. (KOP-KOP)
 
Szia!

Először még könnyű dolga volt őkelmének, mert ez induláskor egy rettentően gyéren telepített Wabi volt:
View attachment 80451
Viszont ugyanezen okból aztán én sem igen óvatoskodtam. Excel volt itthon, szépen végigcsepegtettem vele.
Persze a növényeket is égette, de már az első kezelés is hatásosnak bizonyult, ezért maradtam is ennél.
Az hogy a kezelés hosszan tartott nem is annak volt köszönhető szerintem, hogy nem hatott volna, hanem pont annak, hogy a növények védelmében, mindig csak a szemmel láthatóan fertőzött területeket kezeltem csak.
Így aztán ismét kellett egy pár nap, amíg megláttam hol ütötte fel a fejét, hogy ismét meglocsoljam. Először kicsit amolyan sziszifuszi küzdelemnek tűnt, ráadásul a növények sem igen szerették, de végül, azért mindig győzedelmeskedtem. :)
Ja igen! A kezelés növényekre gyakorolt hatását azzal igyekeztem ellensúlyozni, hogy mindig spriccelés előtt csepegtettem közvetlen közelről, majd egy-két perc után jó alaposan bespricceltem.
A H2O2 valószínűleg ugyanennyire hatásos volna, de nem tudom, soha nem próbáltam... :rolleyes:
Ugyanakkor, amióta beállt a Wabi, már nem volt több gondom vele. (KOP-KOP)

Köszönöm, ki fogom próbálni!
 
Tegnap azon beszélgettünk, mi lehet az oka, hogy az akváriumomban több növény is a minimális méretét hozza.
Itt nem azt értem, hogy ványadtak, mert minden szép egészséges, csak pl. a Stau, és a Guayana is 1-1,5cm-es leveleket hoz, miközben a Parva sem magasabb 5 centinél.
(az előtérben lévő Crypto Pygmea simán ráver)
Persze az akvárium pont ma másfél éves, és a táptalaj ennyi idő alatt már biztos régen kimerült, de annak a növények egészségén, vagy színén is látszania kellene.
Ugyanakkor két A szériás Chihiros alatt egészen szép színeket produkál még minden, annak ellenére is, hogy a Huawei telefon azért szeret csalni a fotók terén.

Amúgy érdekel, mit kell tenned, hogy az akváriumod a legszebb formáját hozza?
Csak döntsd el, hogy szétbontod...
Boldog 1,5 évet!

IMG_20190622_204945 by Sándor Ferencz, on Flickr
Nagyon szép az akvárium! Gratulálok :D:D
 
Sziasztok!

Már majdnem egy hónapja, hogy írtam arról a varázslatos kis növénykezdeményről, ami egyszer csak megjelent az egyik kövön.
Na azóta elég sokat nőtt, így már látszik hogy tényleg Microsorum, ráadásul kiderült, nincs is egyedül az akváriumban.
Ha várnék még pár hónapot, biztos szép nagy bokorrá fejlődne, de talán tényleg nincs már annyi idő hátra az új indításig... 😛
1567961481771.png
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Kellett nekem emlegetni a BGA-t. Hosszú-hosszú idő után visszatért a Wabiba. Szerencsére csak egy nagyon kis helyen a kövek mögött, és talán sikerült is az első kezeléssel megszabadulni tőle.
Szorítsatok!
Közben a HC is kezd magához térni a tarvágás után. Pedig sikerült úgy összehoznom, hogy levél szinte nem is maradt rajta. :p
Azért szülinapi ajándéknak kapott egy kis Macandra Mini Super Redet a jobb szélre. Meglátjuk mi lesz belőle...
48760293972_d97b76fb5e_c.jpgIMG_20190919_121621 by Sándor Ferencz, on Flickr
Az akváriumot meg már tényleg bontani kellene. Ugyanakkor sajnos még mindig semmi elképzelésem nincs, hogy mi legyen majd helyette, ezért egyelőre maradt.
Azon gondolkodom, hogy ha rövid időn belül nem jut eszembe valami használható ötlet, akkor legalább addig feltöltöm, és újranövényesítem.
Azért továbbra is minden szép egészséges...
48776925836_7ac6f50079_c.jpgIMG_20190922_204440 by Sándor Ferencz, on Flickr
 
Technikai jellegű bejegyzés:

Ma kifogyott a CO2, de nem panaszkodom.
Ahhoz képest, hogy reggel 8-tól este 8-ig napi 12 órán át pöfög a szén az akváriumba, a két kilós palack ismét majdnem fél évet bírt ki.
Sőt! Ha jól emlékszem, anno a lámpa mínusz 2 órás indítással sem bírt ki sokkal többet, szóval biztos van valami minimál varázslat is a dologban.
Vagy csak csalok. Nem tudom... 😛
 
Sziasztok!

Jól elfelejtettem, hogy itt ígértem egy rövid összefoglalót.
De akkor:

90 literes high növényes akvárium, élt 666 napot.
Ilyennek terveztem:
1575833310455.png
lehetett volna ilyen is:
1575833480619.png
Aztán végül ilyen lett:
1575835401734.png
1575834124014.png
Élt benne Meduza: :D
1575834027179.png
Bizonyítottam rajta, hogy minden akváriumra ráhúzhatók azok a bizonyos vonalak:
1575834383973.png
És persze volt egy kevésbé naplózott második "virágzása" is:
1575835268053.png
Köszönöm mindenkinek aki követte, vagy aki utólag olvasta! :)
Megkérnék egy moderátort. hogy tegye át a (már régen) befejezett (csak lusta volt jelezni a gazdája) naplók közé! Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére