• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes My Bad Nature in 89l

Na szóval bedőltem a marketingnek, és hoztam a GA-ból 2 Sziámi algázót.
Ritka szép halak, és igen látványos, ahogy az akváriumban járőröznek. :)
Állítólag majd könnyű lesz kiszedni őket az akváriumból, csak meg kell várni, míg hosszában beszorulnak a két oldalüveg közé... :p:D
upload_2018-12-29_20-53-7.png

upload_2018-12-29_20-53-22.png
 
Na szóval bedőltem a marketingnek, és hoztam a GA-ból 2 Sziámi algázót.
Ritka szép halak, és igen látványos, ahogy az akváriumban járőröznek. :)
Állítólag majd könnyű lesz kiszedni őket az akváriumból, csak meg kell várni, míg hosszában beszorulnak a két oldalüveg közé... :p:D
View attachment 70013

View attachment 70014
Szia! Ha megszoktak az uj kornyezetuket egy kis eleseggel maguktol usznak a haloba.. nem szukseges oket hajkuraszni. En ugy vettem eszre, hogy inkabb a hal eledelt fogyasztanak, mint algat.
 
Na szóval bedőltem a marketingnek, és hoztam a GA-ból 2 Sziámi algázót.
Ritka szép halak, és igen látványos, ahogy az akváriumban járőröznek. :)
Állítólag majd könnyű lesz kiszedni őket az akváriumból, csak meg kell várni, míg hosszában beszorulnak a két oldalüveg közé... :p:D
View attachment 70013

View attachment 70014
Nagyon várom a beszámolódat az eredményről. Pár hónapja érlelődik bennem a gondolat, hogy megpróbálkozzak velük, de nemtudom elhatározni magam, éppen az ellentmondó tapasztalatok miatt.
Úgy látom, @Gyukker kifejezetten ellene megy a marketing szövegnek, és @evavigh sem fonal algát tesz a hálóba csalinak... :meh:
 
Utoljára módosított:
Nagyon várom a beszámolódat az eredményről. Pár hónapja érlelődik bennem a gondolat, hogy megpróbálkozzak velük, de nemtudom elhatározni magam, éppen az ellentmondó tapasztalatok miatt.
Úgy látom, @Gyukker kifejezetten ellene megy a marketing szövegnek, és @evavigh sem fonal algát tesz a hálóba csalinak... :meh:
Csak, hogy szemeteljek @Trappista kollèga naplójàba...:D
Szerintem az ezüst fonal algázó hasznosabb, de az is csak kb. féléves koráig, utána csak hízik, mint a csüngőhasú malac...de nem az algától.
Aztán úgy döntenek, hogy körülnéznek az akván kívül is...:(
 
Nagyon várom a beszámolódat az eredményről. Pár hónapja érlelődik bennem a gondolat, hogy megpróbálkozzak velük, de nemtudom elhatározni magam, éppen az ellentmondó tapasztalatok miatt.
Úgy látom, @Gyukker kifejezetten ellene megy a marketing szövegnek, és @evavigh sem fonal algát tesz a hálóba csalinak... :meh:
Csak, hogy szemeteljek @Trappista kollèga naplójàba...:D
Szerintem az ezüst fonal algázó hasznosabb, de az is csak kb. féléves koráig, utána csak hízik, mint a csüngőhasú malac...de nem az algától.
Aztán úgy döntenek, hogy körülnéznek az akván kívül is...:(

Nekem ez a csapdás módszer ezüst fonalalgázónál jött be, de szerintem a sziámiakat sem faragták nagyon más fából. Az enyémek szeintem túl voltak már a fél éves koron, mikor hozzám kerültek, volt kedvenc kajájuk, de az algákon is nagyon látványos pusztítást végeztek.
Most is járják az akvát körbe-körbe, tisztogatják a levelek felületét - nagy böszme tengeralattjárók, de én szeretem őket. És igen, a háromból egy, már az első héten Houdininek képzelte magát és kijutott a lefedett akvából.
 
Ha megszoktak az uj kornyezetuket egy kis eleseggel maguktol usznak a haloba..
A kedvenc kajájukkal a hálóban, lesben állva, hamar megvannak.

Nem akarom ám még kiszedni őket, hiszen alig értek vizet. :)
Meg aztán, ha eljön az idő, hogy túl nagyra nőnek, még mindig feldobhatom majd az ingyenes topikba, szedd magad akcióban, és meg is van oldva a gond! :D

Aztán úgy döntenek, hogy körülnéznek az akván kívül is...
Houdininek képzelte magát és kijutott a lefedett akvából.

Na nem mintha örülnék neki, de akkor meg ugye meg is van oldva a kiszedés...
Meg aztán nálam hiába próbálkoznának. Nincs is lefedve az akvárium. :p

Nagyon várom a beszámolódat az eredményről.

Ígérem, beszámolok... ;)
 
Nem akarom ám még kiszedni őket, hiszen alig értek vizet. :)
Meg aztán, ha eljön az idő, hogy túl nagyra nőnek, még mindig feldobhatom majd az ingyenes topikba, szedd magad akcióban, és meg is van oldva a gond! :D




Na nem mintha örülnék neki, de akkor meg ugye meg is van oldva a kiszedés...
Meg aztán nálam hiába próbálkoznának. Nincs is lefedve az akvárium. :p



Ígérem, beszámolok... ;)
Van az a pénz vagy sörözés,amiért elmegyek majd őket kiszedni. ;)
 
BUÉK!

Ígértem beszámolót a Sziámikról...
Szerencsére nálam még két hét után is üvegen belül vannak, a fonal algát pedig rendesen tépkedik.
Ugyanakkor e másodikat inkább amolyan sokat akar a szarka elven, mert lenyelni aztán általában nem tudják. :)
A hal kaják közül az alga tablettára egyelőre rá se szagolnak, de a fehérjedús színfokozó tápért, (amit elvileg enniük sem szabadna) folyton megy a bunyó.
Erről itt van egy elég gyenge minőségű videó:
 
BUÉK!

Ígértem beszámolót a Sziámikról...
Szerencsére nálam még két hét után is üvegen belül vannak, a fonal algát pedig rendesen tépkedik.
Ugyanakkor e másodikat inkább amolyan sokat akar a szarka elven, mert lenyelni aztán általában nem tudják. :)
A hal kaják közül az alga tablettára egyelőre rá se szagolnak, de a fehérjedús színfokozó tápért, (amit elvileg enniük sem szabadna) folyton megy a bunyó.
Erről itt van egy elég gyenge minőségű videó:
BUÉK! Köszönöm az info-t és a video-t minden sziámi vásárlás előtt álló fórumtag nevében. Viszont ezen csak az látszik, hogy egymás hátán keresik a fonal algát.:)
 
Fél év után egy újabb technikai jellegű bejegyzés.
Végre volt időm befejezni az új akvárium vezérlőmet, szóval örömmel jelentem be, elkészült! :)
Ha nem lennék lusta forrasztani, persze negyed ekkora helyen is elférne, de így se rossz, és elég kompakt. ;)
6 RJ45 csatlakozó, az adatkapcsolatokhoz (egyelőre csak 3 van használatban)
1548615260564.png
4 12 voltos csatlakozó (+4 tartalék csatorna), 4 csatornás dimmer, és 4 nagyfeszültségű csatlakozó
1548615285500.png
teljesen külön nagy- és kisfeszültségű rész vízmentes dobozban, és IP54 dugaljak
1548615368499.png
egybe épített kijelző, és rotary encoder a vezérléshez (igazából ennyi látszik csak az egész szerkezetből)
1548615605295.png
hőmérséklet mérés, (még nem sebesség)vezérelt ventillátor, két külön dimmelt lámpa, és háttérvilágítás
1548615664518.png
ultrasonikus vízfelszín távolság mérés biztonsági érintkezővel, és vízutántöltő rendszer (ez egyébként képes lenne a vízet is lecserélni, de a lakást ugye nem bontjuk... :LOL:)
1548615679901.png
valamint CO2, skimmer, és fűtés vezérlés (ez útóbbi kettőt most nem használom), etetés, karbantartás, ki, és auto módok külön, és együttes vezérléssel,
egy gombnyomásos etetés, valamint külön kijelző, beállító, és vezérlő képernyők, hogy minden állítható legyen, automata kikapcsolással.
Ugye nem látszik, hogy mérnök vagyok... :cool:
Ja és mielőtt megkérdezitek, már magamnak sem csinálnám újra, nem hogy másnak... :p
 
Back
Oldal tetejére