• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes My Bad Nature in 89l

A Tetráknak sajnos a 13-as szám sem hozott szerencsét. Amire ma hazaértünk, egy újabb Ruby volt a beszívóra csavarodva.
Valószínűleg a tegnap kifogyott CO2 palack miatt felugró PH gyilkolta meg őket.
Gyorsan lefuttattam pár tesztet, de a PH-n kívül semmi nem volt kiugró.
Remélem tényleg csak ennyi, és a többi most már akklimatizálódott!
Azért majd a töltés után lassan növelem vissza a CO2 szintet...
Szorítsatok!
 
Sziasztok!

Az elmúlt hét eseményei tőszavakban:
  • megérkezett a 3. generációs CD porlasztó az akváriumba. Nem csalás, nem ámítás, remekül működik a régi eszközzel
  • @Proxer kollégától érkezett 4 csiga evő csiga az akváriumba, de a három legkissebbet akkor láttam utoljára, amikor beköltöztek.
  • az egyik Tetrát elkapta az EHEIM beszívója. Sajnos amire észrevettem, már nem élt. Ő az első áldozata nálam a két nagy márka harcának... :(
Az akváriumban, és a kis mocsárban minden változatlan.
Azért mind a kettőről itt van egy-egy két kép a barlangok bűvöletében:
View attachment 75447

View attachment 75448
Tudok meg helena tamogatast adni ;)
 
Sziasztok!

Sok éves szünet után a hónapban már a második Amano választotta a szabad levegőt az akvárium helyett. :(
Ugyanakkor nem tudom, hogy ez volt-e a riasztóbb, vagy ahogy közvetlenül ébredés után Ildi állt a hálószoba ajtajában, teljesen nyugodt arccal, a kezében az Amanoval, és mindenféle sikításra emlékeztető hang nélkül azt kérdezte, kidobhatja-e...
És mivel vasárnap az egyik süncsigát is az üveg vízen felüli részéről taszigáltam vissza a vízbe, ismét teszteltem egyet.
Az eredmények ugyan rendben voltak, de a pólóm, és a nadrágom már soha nem lesznek.
Feltételezem a PO4 teszt sav csöppenhetett a kezemre, mert előbb csak azt vettem észre hogy oldalt több kis ponton elszíneződött a pólóm, majd később, amikor vettem le, már lyukas volt, illetve alatta a farmerem is.
Szerencsére a kezem nem... :rolleyes:
Szóval mi tagadás, drága sport ez az akvakertészet, és veszélyes vegyszerekkel dolgozunk. Remélem sok a hobbyval most ismerkedő olvassa ezt a bejegyzést! :p
No de visszatérve a problémához, mivel mind a NO2, NO3, KH, GH, PH, CO2, Cl, FE, PO4 szintek rendben vannak, ezért csak az új, brutál módon pöfögő chihiros doctor reactorra, vagy valamilyen sötét mágiával operáló ellenlábasomra tudok gyanakodni ez ügyben.
Azért természetesen volt 50% vízcsere...

"Hé! Kicsi piros! Táguljál innen! Ez itt nem garnéla etető tál, hanem 6 centis petricsésze, amit már a kemény arcok nyúlnak!" :ROFLMAO:

75960

75961
 
Sziasztok!

Tegnap kissé megkésve bár, de megtartottam a negyedéves szűrőtakarítást.
A csöveket ezúttal a hatékonyság érdekében kihagytam, csak a kosarakat mostam át a leeresztett akváriumvízben, az ülepítő tartályt borítottam ki, illetve a perlont, és a purigent cseréltem.
Ez utóbbi egyébként meglepően fehér volt. A szűrő vödrét persze most is egy tésztaszűrőn keresztül öntöttem ki, így ismét több garnéla menekült meg a budapesti csatorna megismerésétől. :)
76137
Az akváriumban, illetve azon kívül sajnos tovább folytatódtak a rejtélyes elhalálozások.
Mindig büszkén meséltem, hogy nálam még egy hal sem ugrott ki az évek során, de egyszer minden sikerszéria véget ér.
Ma reggel az egyik sziámi algázó tetemét találtam meg az akvárium előtt.
@BlackOut figyelmeztetett, hogy ez náluk könnyen megtörténhet, de sajnos most már gyakorlatból is tudom hogy így van. :(

Régóta meg akarom már nektek mutatni, hogy etetem a garnéláimat, de valahogy eddig mindig elfelejtettem.
Viszont miután @sztanotomi tegnap épp erről a témáról mesélt, eszembe jutott.
Ha tálból etetitek a garnélákat, akkor biztos tapasztaltátok, hogy annak megtöltése nem éppen egyszerű feladat.
A beszórt eledel még lekapcsolt szűrő mellett sem mindig talál bele a tálba, a csipeszes módszer egy-két darab felett körülményes,
a külön cső felső felének, vagy a a rá eszkábált tölcsérnek pedig elég vastag kell lennie annak érdekében, hogy a felső részébe bele tudjuk szórni a kaját,
ráadásul e miatt egy külön eszközre is szükségünk van.
Ugyanakkor szinte minden garnélás kollégánál van garnéla kiemelő pipa.
Csak egyszerűen szórjátok a pipába az eledelt, majd a szárát dugjátok be a víz alá, közvetlenül a tálba.
Nem kell kapkodni. Olyan gyorsan egyik kaja sem süllyed el, hogy az megérne egy összetört pipát! ;)
76141
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Tegnap kissé megkésve bár, de megtartottam a negyedéves szűrőtakarítást.
A csöveket ezúttal a hatékonyság érdekében kihagytam, csak a kosarakat mostam át a leeresztett akváriumvízben, az ülepítő tartályt borítottam ki, illetve a perlont, és a purigent cseréltem.
Ez utóbbi egyébként meglepően fehér volt. A szűrő vödrét persze most is egy tésztaszűrőn keresztül öntöttem ki, így ismét több garnéla menekült meg a budapesti csatorna megismerésétől. :)
View attachment 76137
Az akváriumban, illetve azon kívül sajnos tovább folytatódtak a rejtélyes elhalálozások.
Mindig büszkén meséltem, hogy nálam még egy hal sem ugrott ki az évek során, de egyszer minden sikerszéria véget ér.
Ma reggel az egyik sziámi algázó tetemét találtam meg az akvárium előtt.
@BlackOut figyelmeztetett, hogy ez náluk könnyen megtörténhet, de sajnos most már gyakorlatból is tudom hogy így van. :(

Régóta meg akarom már nektek mutatni, hogy etetem a garnéláimat, de valahogy eddig mindig elfelejtettem.
Viszont miután @sztanotomi tegnap épp erről a témáról mesélt, eszembe jutott.
Ha tálból etetitek a garnélákat, akkor biztos tapasztaltátok, hogy annak megtöltése nem éppen egyszerű feladat.
A beszórt eledel még lekapcsolt szűrő mellett sem mindig talál bele a tálba, a csipeszes módszer egy-két darab felett körülményes,
a külön cső felső felének, vagy a a rá eszkábált tölcsérnek pedig elég vastag kell lennie annak érdekében, hogy a felső részébe bele tudjuk szórni a kaját,
ráadásul e miatt egy külön eszközre is szükségünk van.
Ugyanakkor szinte minden garnélás kollégánál van garnéla kiemelő pipa.
Csak egyszerűen szórjátok a pipába az eledelt, majd a szárát dugjátok be a víz alá, közvetlenül a tálba.
Nem kell kapkodni. Olyan gyorsan egyik kaja sem süllyed el, hogy az megérne egy összetört pipát! ;)
View attachment 76141
Ez is jó megoldás, de én egy régi esőztető csövét használom ugyanebből a célból.
 
Ez is jó megoldás, de én egy régi esőztető csövét használom ugyanebből a célból.

Biztos sokan használnak különböző csöveket erre a célra. A GA egyik videojában is azt ajánlják.
Az én megoldásom mindössze annyiban más, hogy a pipa viszonylag széles száját könnyebb eltalálni,
ettől még természetesen nem gondolom, hogy én találtam fel a spanyolviaszt. ;)
 
Utoljára módosított:
Biztos sokan használnak különböző csöveket erre a célra. A GA egyik videojában is azt ajánlják.
Az én megoldásom mindössze annyiban más, hogy a pipa viszonylag széles száját könnyebb eltalálni,
ettől még természetesen nem gondolom, hogy én találtam fel a spanyolviaszt. ;)
Holnaptól mindenki drágábban fogja árulni,mivel így már több funkciós: garnéla kiemelő és etető pipa.:ROFLMAO:
 
Az akvárium épp nyírásra vár:
76489

De az akvakertész élete nem csak játék és mese...

Visszaolvastam, és egy hónapja kezdődtek a rejtélyes elhullások az akváriumban.
Az okára nem sikerült rájönnöm, de azóta már számtalan vízcserén vagyok túl,
mértem mindent amit tudok (KH, GH, NO3, NO2, Fe, PO4, PH, Cl) tisztítottam szűrőt, váltottam haltápot (hátha romlott), adagolok vízkezelőt még az RO-hoz is,
sőt most már a KH-t is felemeltem az eddigi 0 közeléből 4-5 körüli értékre, hátha nagyon alacsony a PH, bár ez eddig soha nem okozott gondot.
A garnélák mégis pusztulnak lassacskán tovább, sőt most (bár csak kettőt találtam meg) láthatólag hét Ruby is oda.
Ezzel párhuzamosan az egyik csiga ismét jobbnak tartotta elhagyni az akváriumot, de őt sikerült ismét visszatessékelnem.
Valami neki sem tetszik odabent. Mert eddig ilyet nem csinált, de most már egy hónap alatt másodszor.
Az elpusztult halak és garnélák ránézésre színesek, nincsenek lefogyva, egészségesnek néznek ki, csak éppen már soha nem lesznek azok. :(
A víznek sincs semmilyen szaga. Új állat sem került be mostanában.
Tényleg tanácstalan vagyok...
 
Sziasztok!

A mai nap a 2 hatványainak bűvöletében tellik.
A hónap 2 a 4.-en napja van.
A Wabim épp ma 2 a 8.-on napos, az akváriumom pedig 2 a 9.-en+3.
Mi a családdal 2 a 2.-on vagyunk és épp az 5.-en tartozkodunk. :ROFLMAO:

Az akváriumban a tömeges hal és garnéla pusztulás okára sajnos nem jöttem rá, de talán már túl vagyunk rajta.
Legalábbis nem láttam további elhullásokat mostanában. Igaz nem is maradtunk túl sokan.
Ami viszont a legmeglepőbb, hogy a pár szál Wallichii, ami hosszú ideig csak egy-egy fekete kóró volt, a kő mögött, elkezdett újra hajtani...

76899

A Wabi környékén továbbra sincsenek nagy változások.
"Minden nagyon szep, minden nagyon jo, mindennel meg vagyok elegedve..."

76898
 
Az előbb lőttem egy fotót az egyik megmaradt Rubiról.
47988344411_9c3be79068_c.jpgIMG_20190602_202654

Volt már ilyen képem, szinte ugyanitt, de akkor kicsit még többen voltak. :(
46673115965_cb641563e4_c.jpgIMG_20190411_181437

Fáj is rendesen a szívem értük, szóval könnyen lehet, hogy a tervezett Galaxyk helyett inkább a csapat viszabővítésére váltom majd be a családtól kapott utalványom... ;)
 
Imádom azokat a zöld köveket. Szépek a szinte steril akváriumok, de számomra ez adja vissza az igazi természetességet. 👍

Már mikor legutóbb ezt írtad, elgondolkodtam, hogy kellene egy szürke köves kép is csak az összehasonlítás végett.
Persze nem azért hogy nem értek veled egyet, mert nekem is nagyon tetszik így, de lehet, érdemes lett volna egy olyan igazi nagytakarítást tartani az akváriumban.
Amolyan rescépítést...
Tehát kiszedni minden növényt és állatot, megszabadulni az elszabadult moháktól, leereszteni a vizet, lesavazni a köveket, aztán újra ültetni...
De szerintem erre már nem kerül sor, mert talán nem ér ennyit az egész.
Szóval inkább örülök hogy tetszik így is. Még marad egy darabig, amíg kitalálom ki is legyen az utód... ;)

Apropó. A képet nézve felfedeztem, hogy az egyik lámpám nem is világított. Ez eddig szemből, felülről fel sem tűnt... :D
 
Back
Oldal tetejére