• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Muraközi 2015 - 182L OptiWhite

Bejön neked a mostani scapem?


  • Total voters
    25

dz1

Kertész szaki
Sziasztok!
Három napja szétkaptam az akváriumomat, és benne található bőséges növénymennyiségből épitettem egy újat, amiről úgy érzem, hogy az eddigi legjobb scapem született. Ezt szeretném most veletek megosztani és a hardscape-val kapcsolatban az építő jelegű kritikáitokat kérni.
Következzen a technika :

Akvárium : 90 x 45 x 45 Opti akvárium 8-es üveg 182L :)
Szűrés : Eheim Prof. 3 2071-es alsó tálcában 5cm vastag Tm45-ős sűrű kék szivacsal, felső tálcában tele Prodac filtervattával.
Világítás : Ati Sunpower 6*39w T5HO 2*halilea supra red 5000k+4*osram 865 6500k
Talaj : Ista Plant soil általános aljzat, Táptalaj:JBL Florapol 700g+jbl aquabasis plus 5 liter+4L Filterlith szűrőanyag keveréke.
Dekor : lávakő+red moor fa+tufa őrlemény.
Co2 : Nagynyomású Diy reaktorral.
Oxigénellátás: Twinstar Nano elektronikus oxidátor.

Növények: Anubias nana, petit, sp. nangi, Bolbitis h.,microsorum trident+Petit, hygrophila pinnatifida, staurogyne repens, Ranunculus Inundatus, Flame moss, Christmas moss, Riccardia moss.

Élőlények: (amik nem sokára visszakerülnek) 50db yamato shrimp, 10db. ottocinus, 3db. ezüst fonalalgázó, 50db. zöld neon, 20db amanda lazac, 6db. kéksávos razbóra, 5db. Nothobranchius güntheri.

És utoljára a képek:
Két kép a mostani 3napos állapotról:
18280031816_9e5be603cd_h.jpgDSC_0488 by Zsolti Dobos, on Flickr
18120060019_3dad85425c_h.jpgDSC_0489 by Zsolti Dobos, on Flickr

És még kettő az előző setup-ból:
18300225422_a92276ba87_h.jpgDSC_0485 by Zsolti Dobos, on Flickr
18300695852_c4f0050aee_h.jpgDSC_0486 by Zsolti Dobos, on Flickr

És végül az akváriumom Brutális biológiai szűréséről:
18306583625_8319f3cbcd_h.jpgDSC_0491 by Zsolti Dobos, on Flickr

Várom az építő jellegű hozzászólásokat, köszi, hogy benéztél: Pápá Zsolti
 
Sziasztok!
Három napja szétkaptam az akváriumomat, és benne található bőséges növénymennyiségből épitettem egy újat, amiről úgy érzem, hogy az eddigi legjobb scapem született. Ezt szeretném most veletek megosztani és a hardscape-val kapcsolatban az építő jelegű kritikáitokat kérni.
Következzen a technika :

Akvárium : 90 x 45 x 45 Opti akvárium 8-es üveg 182L :)
Szűrés : Eheim Prof. 3 2071-es alsó tálcában 5cm vastag Tm45-ős sűrű kék szivacsal, felső tálcában tele Prodac filtervattával.
Világítás : Ati Sunpower 6*39w T5HO 2*halilea supra red 5000k+4*osram 865 6500k
Talaj : Ista Plant soil általános aljzat, Táptalaj:JBL Florapol 700g+jbl aquabasis plus 5 liter+4L Filterlith szűrőanyag keveréke.
Dekor : lávakő+red moor fa+tufa őrlemény.
Co2 : Nagynyomású Diy reaktorral.
Oxigénellátás: Twinstar Nano elektronikus oxidátor.

Növények: Anubias nana, petit, sp. nangi, Bolbitis h.,microsorum trident+Petit, hygrophila pinnatifida, staurogyne repens, Ranunculus Inundatus, Flame moss, Christmas moss, Riccardia moss.

Élőlények: (amik nem sokára visszakerülnek) 50db yamato shrimp, 10db. ottocinus, 3db. ezüst fonalalgázó, 50db. zöld neon, 20db amanda lazac, 6db. kéksávos razbóra, 5db. Nothobranchius güntheri.

És utoljára a képek:
Két kép a mostani 3napos állapotról:
DSC_0488 by Zsolti Dobos, on Flickr
DSC_0489 by Zsolti Dobos, on Flickr

És még kettő az előző setup-ból:
DSC_0485 by Zsolti Dobos, on Flickr
DSC_0486 by Zsolti Dobos, on Flickr

És végül az akváriumom Brutális biológiai szűréséről:
DSC_0491 by Zsolti Dobos, on Flickr

Várom az építő jellegű hozzászólásokat, köszi, hogy benéztél: Pápá Zsolti
Hogyan csináltad a szavazást?? :pigeon:
 
Kár a dekorhomokért, viszont cserébe nagyon jól néz ki ilyen elvadultan, nekem bejön :)(y)
Köszi, a dekorhomok a túlexponált kép miatt nagyon világos lett, élőben azért jobban fest mint a képen.:)
 
Sziasztok!
Három napja szétkaptam az akváriumomat, és benne található bőséges növénymennyiségből épitettem egy újat, amiről úgy érzem, hogy az eddigi legjobb scapem született. Ezt szeretném most veletek megosztani és a hardscape-val kapcsolatban az építő jelegű kritikáitokat kérni.
Következzen a technika :

Akvárium : 90 x 45 x 45 Opti akvárium 8-es üveg 182L :)
Szűrés : Eheim Prof. 3 2071-es alsó tálcában 5cm vastag Tm45-ős sűrű kék szivacsal, felső tálcában tele Prodac filtervattával.
Világítás : Ati Sunpower 6*39w T5HO 2*halilea supra red 5000k+4*osram 865 6500k
Talaj : Ista Plant soil általános aljzat, Táptalaj:JBL Florapol 700g+jbl aquabasis plus 5 liter+4L Filterlith szűrőanyag keveréke.
Dekor : lávakő+red moor fa+tufa őrlemény.
Co2 : Nagynyomású Diy reaktorral.
Oxigénellátás: Twinstar Nano elektronikus oxidátor.

Növények: Anubias nana, petit, sp. nangi, Bolbitis h.,microsorum trident+Petit, hygrophila pinnatifida, staurogyne repens, Ranunculus Inundatus, Flame moss, Christmas moss, Riccardia moss.

Élőlények: (amik nem sokára visszakerülnek) 50db yamato shrimp, 10db. ottocinus, 3db. ezüst fonalalgázó, 50db. zöld neon, 20db amanda lazac, 6db. kéksávos razbóra, 5db. Nothobranchius güntheri.

És utoljára a képek:
Két kép a mostani 3napos állapotról:
DSC_0488 by Zsolti Dobos, on Flickr
DSC_0489 by Zsolti Dobos, on Flickr

És még kettő az előző setup-ból:
DSC_0485 by Zsolti Dobos, on Flickr
DSC_0486 by Zsolti Dobos, on Flickr

És végül az akváriumom Brutális biológiai szűréséről:
DSC_0491 by Zsolti Dobos, on Flickr

Várom az építő jellegű hozzászólásokat, köszi, hogy benéztél: Pápá Zsolti
Szia, ez is szép lett. Én még pár tő Blyxa Japonicát el tudnék képzelni a kövek közé, fák tövébe (van egy rakás, szólj, ha kell). A red moor még igen harsány színű, ha kicsit bezöldül/barnul, akkor jobban beleolvad, illetve ez az első, kopasz ág engem zavar. Hátra nem akarsz egy kis vöröset (Limnophila hippuridoides)? 2-3 héten belül átépítenem az akváriumot, és oda kisebb növésű növényeket teszek, ezért van ezekből, szívesen adok. Pogo nem maradt meg múltkor? Az is jól állna a kövek között. Mi csináltál azzal a sok növénnyel? :)
 
Utoljára módosított:
  • Like
Reactions: dz1
Szia, ez is szép lett. Én még pár tő Blyxa Japonicát el tudnék képzelni a kövek közé, fák tövébe (van egy rakás, szólj, ha kell). A red moor még igen harsány színű, ha kicsit bezöldül/barnul, akkor jobban beleolvad, illetve ez az első, kopasz ág engem zavar. Hátra nem akarsz egy kis vöröset (Limnophila hippuridoides)? 2-3 héten belül átépítenem az akváriumot, és oda kisebb növésű növényeket teszek, ezért van ezekből, szívesen adok. Pogo nem maradt meg múltkor? Az is jól állna a kövek között. Mi csináltál azzal a sok növénnyel? :)
Köszi a felajánlást, de nem akarok semilyen vörös steam növényt tenni. Ez csak páfrányos aki lesz. Hátul pinnatifidát tervezem besürüsiteni+az első kopasz red moor ágakra riccardiát teszek, középre a folyótorkolatba meg majd később apróbb lávakő darabokat szórók egy kis mohával némelyiket megspékelve. A feleslegesé vált növényeket kukáztam.:) Mégis mit csináltam volna vele? Nyúlakat nem tartok.:D
 
Köszi a felajánlást, de nem akarok semilyen vörös steam növényt tenni. Ez csak páfrányos aki lesz. Hátul pinnatifidát tervezem besürüsiteni+az első kopasz red moor ágakra riccardiát teszek, középre a folyótorkolatba meg majd később apróbb lávakő darabokat szórók egy kis mohával némelyiket megspékelve. A feleslegesé vált növényeket kukáztam.:) Mégis mit csináltam volna vele? Nyúlakat nem tartok.:D
:)
 
  • Like
Reactions: dz1
Milyen mikro tápot használsz. Meg mertem volna esküdni, hogy valahol olvastam, hogy TPN+-t, de nem találom sehol leírva.
 
Jó sok növénnyel indítottál, algaproblémád nem lesz remélhetőleg. Viszont azon a 50 zöld neonon és 20 amandán felakadt a szemem, biztos jól néznek ki együtt, de nekem ugyanekkora akiban van 20 zöld neon és kb 15 gyémántrazbóra, kétszer ennyi hal már szerintem sok lenne.
De amúgy szép lesz, gratu :)
 
Köszönöm mindenkinek a Gratulációját!

Jó sok növénnyel indítottál, algaproblémád nem lesz remélhetőleg.
Úgygondolom, hogy ha a Nagy mestert veszük példaképül, akkor kevesebb meglepetés érhet.:)
 
Zsolti, versenyre készülsz, hogy így titkolózol? :)
Áááá de hogy, a verseny szezon különben is véget ért már(IAPLC ,EAPLC, AGA). Amugy az aki megvan, szépen fejlődnek a növénykék, csak lusta vagyok fotózni.
 
Back
Oldal tetejére