• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Működő akváriumban ragasztás

Sestertius

Főkertész
Szükségem lenne egy kis segítségre..
Nem kis busszúságomra.. (kevésbé szégyenlősök is belepirultak volna ha hallják...) megadta magát az egyik ragasztásom... az egyik facsoport már korábban levált a fődarabról, de önmagában is stabil volt.. most viszont a legkritikusabb része adta meg magát.. kérdésem, hogy a pillanatragasztó működik a vizes fán is? Esetleg más ragasztó? Kötözés nem jöhet szóba.. végszükség esetén lesúlyozom, de annak kimenetele erősen kétséges
A dolgot nehezíti, hogy gyakorlatilag 90% ban le kell engedni a vizet, szóval az élőlények miatt sokáig úgy sem maradhat...
 
Fúrd meg vékony fúróval a fát a másik fán keresztül és gyufaszállal vagy kis fadarabbal tiplizd őket össze. Akár be is ragasztózhatod a tiplit, de elvileg megszívja magát vízzel és megdagad/megszorul. Legalábbis elméletileg ennek kellene történnie, nem csináltam még :)

De amúgy a vatta/cigifilteres ragasztásnak is kellene működnie.
 
Az a baj, hogy a fúrós se működhet most, mert minimális a hely.. ellenben lehet, hogy a későbbiekben így rögzítek majd..
Viszont ez jó hír, hogy a cigifilter + pillanatragasztó működik :)
 
Léteznek vízálló ragasztók. De gyanítom, hogy azokat száraz fákra találták ki. Illetve a kötési idő is hosszabb, mint a pillanat ragasztó esetén.
Én FBS-el ragasztottam még szárazon - mert sokan dícsérték - de nekem pár hét után szétesett a víz alatt.
 
Jó lenne ez a pillanatragasztó-cigifilter kombó.. csak már elegem van belőle, hogy nem tudok venni normális kiszerelésben - normális áron ragasztót...
 
Back
Oldal tetejére