• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mountainside forest

W.Márk

Főkertész
new.JPG


Sziasztok , üdvözlök mindenkit az új naplómba !

Végre lassan, de biztosan készül az új akvárium, egy sziklás, fás akváriumot tervezek, minden földi jóval.
A nagy fát, gyeprács segítségével kicsit megemelte, az egész alá geotextil ment. A kövek most indiai fakőből lesznek, a egy fa lesz felettük, és apróbb ágakkal próbálom imitálni a fa gyökereit.
Jöjjenek az adatok .

Akva:60x40x40 nem opti, de szintelen ragasztóval lett ragasztva.
Szűrés: 2 darab jbl e901-es lesz. A szűrőanyag mátrix/biorio kombo lesz, és 1-1 zacsi 100-as Seachem Purigen.
Az egyik poppyval fog menni, a másik lilyvel.
Világítás: egy Ada Solar I 150 w , 5200 k-s fém halogén izzó lesz benne.
Nagynyomású co2 Ada do!aqua music 30d lesz beoldva.
Egyéb: twinstar, skimmer...
Ajzat: Environment Aquarium Soil lesz, rajta tropica soil powder ,az environ , eddig mindig kristálytiszta vizet hozott, tartotta a víz paramétereket, és a növények táptalajjal szerették.
Táptalaj: tropica substrate , eddig mindig bevált, ezért megpróbálom megint
Dekor: red moor fák, és indiai megkövesedett fakő lesz.
Tápozás: Ada lesz, még a "régi " rendszerrel, egy évre való van még.

Növények, élőlények picit később, az még nem körvonalazódott meg rendesen.

Tömören ennyi, majd foly. köv , remélem, ez az akvárium, örömtelibb érzéseket fog kiváltani , mikor elkezd kotyogni majd végre.
 
Kicsit módosítottam rajta, tettem középre egy nagyobb ágat, mert így, ahogy a gyökerek jönnek le középen, nagyon tátongott egy luk.
A növényesítésre , azt gondoltam, hogy előre, és jobb oldalra pravula lenne, hátra jobbra rotala bonsai, a fákra, pár helyen kőre, moha, mini anubias, a fa mögé hátra rotala sp. green.
Észrevételeket szívesen fogadok. :)
new4.JPG
 
Csak egy megjegyzés, azonkívül, hogy szerintem szuper lesz, a baloldali felső ágad nem fog kilógni a vízfelszín fölé így azt az egyenes vágást valahogy tüntesd el majd. Mohával vagy farigcsáld meg valahogy mert így nincs meg a természetes gallytörés hatás.

off topic:

A másik akván lógó fehér venti bevált? Hűti rendesen a vizedet? Mert én is rendeltem egy hasonlót.
 
Csak egy megjegyzés, azonkívül, hogy szerintem szuper lesz, a baloldali felső ágad nem fog kilógni a vízfelszín fölé így azt az egyenes vágást valahogy tüntesd el majd. Mohával vagy farigcsáld meg valahogy mert így nincs meg a természetes gallytörés hatás.

off topic:

A másik akván lógó fehér venti bevált? Hűti rendesen a vizedet? Mert én is rendeltem egy hasonlót.
Köszi az észrevételt ! (y) Elég jól hűt a ventije.
 
Az a jobb oldali fa,ami fentröl jön lefele, olyan mintha a köböl nöt volna ki egy kicsit furi.
Szintén kezdő.
Mondjuk én valami hasonló szinvonalall már elégedett lennék.
 
Király lett, így megemelve. Gyeprács csodákra képes, nálam is bejátszott. ;)
Jó ötlet a gyeprács ! ;) A növényesítést kell jól megoldanom,és remélem elfogadható kinézete lesz. Az elején kap úgy is egy nagy sziklát a fa a tetejére, míg teleszívja magát vízzel.
 
Back
Oldal tetejére