• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Fool's Crown

Egyet kell hogy értsek ZaCK kollégával. Én is akaratom ellenére nyomtam annyi like-ot. :)

Zsiga másfél éves de már felismeri a panda taiwant

Minden elismerésem! ;)

Off:
Én még nagyobb koromban is rendszeresen kevertem a koalát, és a pandát.
(Nem is próbálom arra fogni, hogy nem volt koala garnélánk)
Végül onnan jegyeztem meg, hogy a koala lenne a kóla színű maci, de nem az. :D:p
 
Jócskán beindult a fissi!
Jól néz ki, de nemsokára kénytelen leszel megnyírni és akkor aztán tele lesz az eladó növényes topic eladó fissivel:D
 
Szedtem japán juhar levelet a kertben tegnap, préselni-szárítani, ma pedig kapkodtam fel a földről némi frissen hullottat is, kicsit megcsípte a hajnali fagy, szeretik majd a taiwanok remélem ha puhul-bomlik-ázik egy darabig.

30772976895_cc2d68f752_z.jpgAcer palmatum by Attila Szántó, on Flickr
 
Hétvégén a Mátrában én is levélbegyűjtő körúton voltam, összegyűjtöttem egy reklámszatyornyi tölgyfa levelet. Szeretik a japán juhar levelet is? Nálam a levelek közül a guava és az eperfa levélre mozdulnak rá először.
 
Hát, egyelőre nem tudok nyilatkozni hosszú távon.
1-1 elhullás volt a beszoktatást követően, azóta nem nagyon, esznek, vedlenek...

Vízhőfok 22,4 fokra van atompontosan belőve, pH 6.4-6.6 között, Kh 1,5 most mértem hogy megjött a teszt (ezt kicsit lejjebb kéne vinni de heti 50%-os vízcserékkel talán szépen lemegy magától). És ennyi.
 
Emersbe kandikáló hottonia:

30708173314_d97dc21c5a_z.jpgHottonia emers by Attila Szántó, on Flickr

sűrűbb és kisebb levelekkel mint submers. :)

Haver vitt el vagy 3 liter fissit mert megtéptem kicsit a növényzetet, nem látszik rajta. :D

31176799320_7066ed0077_z.jpgMossyfull by Attila Szántó, on Flickr

Egyébként elketyeg, nincs vele semmi különösebb gond, moha közé nyilván nődögél némi hajalga, de azt ki lehet szedni csipesszel 10-15 perc alatt kéthetente és annyi. Bucék folyamatosan virágoznak, a teljes boldogsághoz már csak egy kis taiwan szaporulat hiányzik, de türelem rózsát terem. :)
Kap napi két nyomás micmacet, és EC-t. Ezzel le is van tudva.

Oto bébik eltűntek, szerintem a mohában motoszkálnak és előjönnek majd ifjoncként. :D

RE: és heti 50% vízcsere van, eddig úgy tűnik nem zavarja a taiwanokat.
 
Utoljára módosított:
Emersbe kandikáló hottonia:

View attachment 22165Hottonia emers by Attila Szántó, on Flickr

sűrűbb és kisebb levelekkel mint submers. :)

Haver vitt el vagy 3 liter fissit mert megtéptem kicsit a növényzetet, nem látszik rajta. :D

View attachment 22166Mossyfull by Attila Szántó, on Flickr

Egyébként elketyeg, nincs vele semmi különösebb gond, moha közé nyilván nődögél némi hajalga, de azt ki lehet szedni csipesszel 10-15 perc alatt kéthetente és annyi. Bucék folyamatosan virágoznak, a teljes boldogsághoz már csak egy kis taiwan szaporulat hiányzik, de türelem rózsát terem. :)
Kap napi két nyomás micmacet, és EC-t. Ezzel le is van tudva.

Oto bébik eltűntek, szerintem a mohában motoszkálnak és előjönnek majd ifjoncként. :D

RE: és heti 50% vízcsere van, eddig úgy tűnik nem zavarja a taiwanokat.

RO-val cserélsz ? és visszasózod ? ha igen mivel? :)
 
Azt hiszem kijelenthetem hogy beállt a vize (jó pár hete mennek a heti 50%-os vízcserék), rámértem az alap paraméterekre:
pH 6,4
KH 1
GH 6
TDS 150 (micmac azért húzza felfelé, picit kompenzálom mindig a visszasózással...)
 
Back
Oldal tetejére