• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Moria Gate

A visszavett fénynek és alig-tápozásnak hála, a növények nem burjánzanak, mint az őrült. Szépen lassan növögetnek.
A PH-t sikerült stabilizálnom, azóta nem láttam garnélát kinyúlni. Viszont a tűszelep olyan, mintha magától elállítódna. Hétvégén a vízcserekor ázott a diffusor, 3 nap alatt nem szokott eltömődni. Tegnap megint nyitnom kellett a tűszelepen - és ma is, mert bánatosan eregette csak a bubikat. Ha valaki okos erre jár és olvassa és netán van ötlete, hogy ez mitől lehet, ne tartsa magában a választ! Ami még érdekes, hogy a másik akvánál nem változik a bubizási intenzitás.

Blue bolt garnélát sajnos azóta se láttam, viszont 2 fekete-fehér poronty megvan. Tegnap láttam egy süldő tigrincset is. A red cherryk virulnak, náluk már jön a tavasz, igazán átragaszthatnák a lázat a többiekre is!

Van kép is - kipróbáltam az újdonsült polár szűrőmet - persze csak most utólag olvastam el, hogy is kellene használni... jellemző.. Szóval olyan ahogy esik úgy puffan kép lett, de tetszik a végeredmény, igaz van egy kis utómunka is rajta.


74931

és egy "hagyományos" fotó:

74932
 
A HAC-os állapothoz képest a fák lombkoronája hatalmas méretűre duzzadt. A Riccardia és a Monte Carlo megsokszorozta önmagát. A Myrio-t megritkítottam, a helyét Riccia pamacsok foglalták el, nem rossz így sem. Minimál táp, közepes fény, az üvegen minimális pontalgán kívül más alga nincs.
Az imént felfedeztem egy szép petés CRS-t! 😍 Úgyhogy alakul a porontyosodási helyzet itt is!
Egy nyírás utáni kép:

76315

Pénteken megvolt az első CO2 palack csere is, még volt valamennyi benne, de már kezdett esni picit a nyomás, nem mertem reszkírozni, hogy akkor fogyjon ki, amikor nem tudok elmenni cserélni. Picit több mint fél évre volt elég a 2 kg-s palack.
 
Nagyjából minden rendben az akvával, zöld pontalga akad az üvegen, de még át lehet átni rajta. A növények burjánzanak az alig-tápozás ellenére is, megint nyírnom kell, égig ér a fű. Ildi, @Kameas a héten jönnek a gazok!

@Zuzmi DuciJucija (ezüst fonalalgázó) - aki bébi méretű a két másik nálam lévő fajtársához képest, bánom már, hogy nem a másik akvába tettem, ott akad fonalalga, csipegethetné.
Majdnem 3 hete növényért jártam @Szmóki -nál, persze hozzám ragadt a Racoon tigerjeiből is pár darab - nagyon jól érzik magukat, szépségesek! :love:

Múltkor láttam 2 petés fiatal CRS-t, remélem lesz hamarosan babagyár itt is.

Ollóért kiáltva
77214
 
Nagyjából minden rendben az akvával, zöld pontalga akad az üvegen, de még át lehet átni rajta. A növények burjánzanak az alig-tápozás ellenére is, megint nyírnom kell, égig ér a fű. Ildi, @Kameas a héten jönnek a gazok!

@Zuzmi DuciJucija (ezüst fonalalgázó) - aki bébi méretű a két másik nálam lévő fajtársához képest, bánom már, hogy nem a másik akvába tettem, ott akad fonalalga, csipegethetné.
Majdnem 3 hete növényért jártam @Szmóki -nál, persze hozzám ragadt a Racoon tigerjeiből is pár darab - nagyon jól érzik magukat, szépségesek! :love:

Múltkor láttam 2 petés fiatal CRS-t, remélem lesz hamarosan babagyár itt is.

Ollóért kiáltva
View attachment 77214
Szerintem egy machetével jobban jársz. 😜
 
Múlt héten alaposan megkopasztottam mindkét oldalon a stemeket, a Ricciából is ritkítottam. @Kameas Ilditől kaptam kagylótutajt, meg még kisebb úszó zöldségeket. A nagyok jöttek ide, a kicsik a másikba.
A diffusort picit odébb raktam, pont szembe a lilyvel, úgy látom kevesebb bubi akar idő előtt távozni.
Megkínáltam a jómúltkor beszerzett pollennel itt is a garnikat, hatalmas sikert aratott a cucc. Ennyi CRS-t egy rakáson már nagyon rég láttam. Rengeteg Racoon tigger is kirajzott rá, köztük egy petés is! :love: Pár napja már láttam, hogy mintha nyerge lenne az egyiknek, meg nagyobb lenne a hasa. Remélem a többiek is követik a jó példát!
 
A növények megint megbokrosodtak! @Kameas Ildi, lassan nyírok megint, viszem majd a szajrét.
Leltem ma 1 kinyúlt garnélát. :( Rámértem a GH-ra, hát, mit ne mondjak, felkúszott észrevétlen, 13 lett. KH 5. Gyorsan engedtem le kb. 6 l vizet és RO-val pótoltam. Majd a kövi vízcseréknél óvatosabban sózok vissza. PH az rendben van most, 6,4.
Van megint petés CRS és egy másik Racoon is nyerges!

Alakul a jungle feeling! ;)

78068

78069
 
Nagyon-nagyon durva dzsungel alakult ki, de úgy látom, a lényeknek tetszik, petés az egyik CRS és az egyik racoon is. Piciket még nem láttam, de rmélem cseperednek valahol a sűrű rengetegben.

View attachment 79213
Szerintem írj be ebbe a topikba , hogy a GA termékpalettájára vegyenek fel minimum ADA minőségű machetét.
Silányabb márka már az akvához közelítve is kicsorbulna. 😂
 
Tegnap jól megfentem a machetémet és nagyon durván megnyírtam mindent az akvában. (na jó, a Bucékon és anubiasokon kívül)
6 marék Ricciát likvidáltam, a Monte Carlot is megkopasztottam, meg visszanyomkodtam a még meglévő faágak közé. Ezeket a vékonyka ágakat nagyon eszi a víz. Kagylótutaj szüret is volt, már majdnem egybefüggően borította a vízfelszínt.

Most olyan kis kopaszcsirke lett a scape, de azért lefotóztam a történeti hűség kedvéért. :)

178e.JPG
 
Húú, de rég nem írtam a napóba...

Kapott egy rendes nyírást a stem szakasz, valamint leszedtem az úszó szekciót, fonalalga ütötte fel a fejét. A buce-fát elől kicsit megcsípkedtem, alulra tettem a hajtásokat. Egyébként a bucék folyamatosan ontják a virágokat. Valami nagyon tetszhet nekik.
A kis fonalon kívül más alga nincs szerencsére. A több fény mellé picit több tápot is kapnak a gazok.
 
Tegnap itt nyírás volt, a stemeket jól meg kellett kopasztani, már a vízfelszínen feküdtek. Az MC lombkoronára is ráférne egy alapos regulázás, a riccia beleszövődött, tépkedem, ahol érem, az egyik oldal középső része megindult felfelé, visszatuszkoltam, most lehorgonyzott valamennyire. Az egészet átszövi a fonalalga. A szűrőrekesz oldalán az elburjánzott anubiasokat ritkítottam.
Egyébként minden burjánzik, a bucék virágzási lázban vannak folyamatosan.

187q.JPG
 
Tegnap itt nyírás volt, a stemeket jól meg kellett kopasztani, már a vízfelszínen feküdtek. Az MC lombkoronára is ráférne egy alapos regulázás, a riccia beleszövődött, tépkedem, ahol érem, az egyik oldal középső része megindult felfelé, visszatuszkoltam, most lehorgonyzott valamennyire. Az egészet átszövi a fonalalga. A szűrőrekesz oldalán az elburjánzott anubiasokat ritkítottam.
Egyébként minden burjánzik, a bucék virágzási lázban vannak folyamatosan.

View attachment 82331
Most akkor mi is van a dzsungelben, a nagy zöld alatt. :D
 
Back
Oldal tetejére