• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Moria Gate

Blue boltnak lehet panda gyereke, de ez inkább valóban CBS, bár a kép eléggé homályoska. :)

Köszi, én is erre jutottam. Elvben akkor úgy 3 hónapos körül kell lennie, méretileg stimmelhet?
És ez a kettő volt a legjobb kép róla... az akva közepén trónolt a lomb tetején, oda meg már nem volt tökéletes a fókusz.
 
Elkezdtem visszanézegetni, hogy az első petés blue boltomat mikor láttam - pont szilveszterkor - ahhoz túl nagy ez a kis csíkoska szerintem, hogy az ő prontya legyen.
Aztán azon gondolkodtam, honnan jött növény az akvába. Az indítás után nem sokkal kaptam rengeteg növényt @sztanotomi -tól, és mintha rémlett volna, hogy neki van CBS is az akvában. Jól rémlett, az ő fotóján virít egy ugyanilyen mintás szép fedett CBS, úgyhogy azt hiszem, rejtély megoldva, most már van CBS-em is! :giggle:
Tudom hogy jó helye van nálad a közös gyereknek, de ne feledd az időnkénti láthatasi jogomat! ;)
 
Megnyírtam a hátsó hatalmasra duzzadt erdőséget, a lobeliákat is visszavágtam egy picikét.
Mértam is, NO3 20 ppm, PO4 1,8 ppm, Fe 0,2 ppm. Alga továbbra sincs, viszont a tápokból visszaveszek, nem szeretném feljebb vinni a nitrátot a páncélosok miatt. Így macro 3 ml megy, micro 1,5ml, PO4 2,5 ml, az excel maradt 4 ml.
A kis fekete fehér garnélának 2 haverját is láttam azóta, az egyik ugyanakkora mint az első, a másik fele akkora pindúrka. @sztanotomi , kösz, hogy a nevedre vetted az elsőt, de lehet, hogy mégis saját termés. :unsure:

Nyírás után:

72652

72653
 
Annyira szep! Teljesen visszaadja az elso oldali inspiralo kepet! Sot...az a folyopart sir egy ilyen dus novenyzet utan!:love:
OK, így szomszédoljak, hogy közben Zsu kivette számból a szavakat. :(
@Zuzmi nem is tudtam, hogy szereted a csócsált falatokat. 😁

Köszi Csajok! 😘
Lehet, hogy rádumáltok és még a végén a jobb oldali hordalékos részre is teszek egy kis Lobelia cardinalis minit a legközelebbi nyírásból!
 
Gyönyörűséges! Mosolygok ha ránézek, olyan boldogító érzés látni. Most lett időm végigolvasni,és megdobogtatja a szívem!
😍 Már alig várom hogy helyet kapjanak a tőled kapott növények! 😊
 
Gyönyörűséges! Mosolygok ha ránézek, olyan boldogító érzés látni. Most lett időm végigolvasni,és megdobogtatja a szívem!
😍 Már alig várom hogy helyet kapjanak a tőled kapott növények! 😊

Köszönöm, nagyon aranyos vagy! :love:
Ha esetleg szükséged van még növényre, csak szólj, meg majd fogdosok a red cherrykből is, tele van picúrral az akva, majd megmutatják a tieidnek, hogy télen is lehet babát gyártani! 👨‍👩‍👧‍👦
 
Tegnap megint nyírnom kellett, a vízfelszít nyaldosták a növények, a Guayana összeborult hátul és sejtelmes félhomályba borította a hátsó fertályt. A csökkentett tápok mellett minimális pontalga telepedett az üvegre, de csak nagyítóval skubizva látható. Vissza dimmeltem 1-et mindkét pilácson, a stemeknek lesz így is elég fény, az alsó rész meg úgysem túl fényigényes szekció. A múlt héten majdhogynem csak alvó állapotban láttam az akváriumot 😕 és nem tűnt fel, hogy a DC elég kékes, sajnos pár garnéla bánta. 😢
Most este meg ahogy állítgattam a CO2-t valahogy nem tűnt fel, hogy már lekapcsolt a mágnesszelep, csak tekertem - tekertem, a gáz meg egyre kevésbé jött, még tekertem, mire észbe kaptam hogy én 🐂 simán kinyírtam volna mindenkit mindkét akvában - mert persze a másikban is jól kinyitottam a tűszelepet, mire leesett a tantusz.
A panda csík úgy tűnik jól érzi magát, a színét is visszanyerte. A garnéláimat a tavaszi zsongás szele még elkerüli, de remélem már nem sokáig.
Kép terveim szerint a héten lesz.
 
Ígértem képet lőttem is, de nem volt túl sok kedvem. A garnélák hullanak, CRS, RC, 2 blue boltot is láttam. Rámértem a Ca szintre, az oké volt, a PH sem volt magas. Nem úgy tűnnek, mint a tigrisesben, hogy a vedlássel lenne gond.
Ma mértem a többi vízparamétert is, NO3 20, PO4 1, Fe 0,1, rámértem a nitritre is, az meg 0,5 lett. Rájöttem, hogy az előszűrő szivacsokat még nem takarítottam ki egyáltalán, csak a vízcserék meg a kövek mulmozása volt. Innen gondolom simán lehet a megemelkedett nitrit szint. Úgyhogy mivel úgyis mára terveztem a vízcserét, kakátlanítottam az összes szivacsot, ami a technikai rekeszben volt, az is borzasztó retkes volt. Találtam egy idióta sünt, aki átmászott a technikai rekeszbe nyammogni, de pórul járt szerencsétlen, nem tudott lemászni a pumpáról, félig meddig kiszívódott szerencsétlen. Kicsit több vizet is cseréltem, mint általában.
Tegnap tettem be egy Minerockot is az akvába, eddig nem volt benne, baci kultúra is ment a vízcsere után. Most növénytápot nem adok, a halaknak is kevesebb kaját adok, aztán meglátjuk..
A kifolyót visszatettem hátra, a növénymassza nagyon lefogta az áramlást, a CO2 beoldás sem volt az igazi, hiába buktak le a bubik, az áramlat elég hamar fölfelé vitte őket, ahogy a növény-sövény emelkedett. A diffusor maradt ott, ahol eddig, most a bubik hosszú ideig emelkedés nélkül vágtáznak, igaz egy kis részüket a szűrőrekesz beszívja, de a többség elszáll hátra is.

📷
73721
 
Sikerült megállítani a pusztulást?

Köszönöm kérdésed, úgy tűnik, hogy sikerült, több mint egy hete nem láttam kinyúlva senki páncélost - 2 oto viszont feladta.. Valószínű tényleg a PH okozta a galibát, a vízfelszín nagyon fodrozódott, kiment a CO2 a vízből, a gáz meg valamiért kevésbé jött - pedig nem is tekergettem a tűszelepet és a diffusor se volt retkes. Blue boltok úgy tűnik kivesztek innen, azóta egyet sem láttam, még szerencse, hogy kettő a tigriseknél vígan elvan a beporzásra várva. CRS is jóval kevesebb lett, szerdán elugrottam a Vadvilágba, nem tudtam megállni, hogy ne hozzak 6 kis szépet utánpótlásnak. Vettem egy forgatható fejű üveg lilyt is, átkerült a diffusor hátra, most sokkal jobban körbe tekeredik a CO2 az akvában, az áramlás is jó, a felszín mozog, de nincs cunami. A CO2 beoldási időket is megemeltem, az éjszakait is, szóval remélem, hogy most már minden rendben lesz.
Hétvégén ha lesz időm és erőm lövök képet. Tegnap nagyon megkopasztottam a stemeket, hogy ne gátolják az áramlatokat.
 
Köszönöm kérdésed, úgy tűnik, hogy sikerült, több mint egy hete nem láttam kinyúlva senki páncélost - 2 oto viszont feladta.. Valószínű tényleg a PH okozta a galibát, a vízfelszín nagyon fodrozódott, kiment a CO2 a vízből, a gáz meg valamiért kevésbé jött - pedig nem is tekergettem a tűszelepet és a diffusor se volt retkes. Blue boltok úgy tűnik kivesztek innen, azóta egyet sem láttam, még szerencse, hogy kettő a tigriseknél vígan elvan a beporzásra várva. CRS is jóval kevesebb lett, szerdán elugrottam a Vadvilágba, nem tudtam megállni, hogy ne hozzak 6 kis szépet utánpótlásnak. Vettem egy forgatható fejű üveg lilyt is, átkerült a diffusor hátra, most sokkal jobban körbe tekeredik a CO2 az akvában, az áramlás is jó, a felszín mozog, de nincs cunami. A CO2 beoldási időket is megemeltem, az éjszakait is, szóval remélem, hogy most már minden rendben lesz.
Hétvégén ha lesz időm és erőm lövök képet. Tegnap nagyon megkopasztottam a stemeket, hogy ne gátolják az áramlatokat.
Nem lesz erőd, mert szombaton le fogsz amortizálódni. 😁
 
Back
Oldal tetejére