• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Moria Gate

A fonalalga teljesen megszűnt mindenféle külső beavatkozás nélkül, elég jó passzban van az akva, tegnap volt egy vízcsere, alapos kőporszi, susnyásból a lehullott levelek kiebrudálása - ma fotózás. A hét közepén lőttem már technika nélküli fotókat, de előtte a vízcserénél nem gondoltam a növényzetben megakadt levélfoszlányokra és persze későn vettem észre - az egyébként legjobb fényképeken ott virítanak a víz felszínén. Na de majd ma!

Azt hiszem megszülettek a blue bolt porontyok is! Ma reggel csak úgy kislámpával néztem körbe a az akvában, hogy mennyire sikerült jól a tegnapi kósza levél mentesítés, láttam egy lengedező valamit - először kosznak véltem, de jobban megnézve mini garnéla volt, hófehérke sötét buksival! :love:
Tegnap vízcserénél egy icipici CRS-t kellett kerülgetnem, nagyon érdekelte, mi történik, mindig ott volt a szívócső környékén a kő között, de szerencsére nem szippantódott fel. Mostanában nem rakom fel a hálót a cső végére, sokkal kisebb a hatásfoka úgy, itt meg a kövek közötti nagyobb koszokat ki se tudnám szívni vele.
 
Ma beléphettünk azon szerencsések körébe, akik élőben is láthatták ezt a kockát. Már mondták előttünk is, de mi is megerősítjük: élőben még nagyobbat üt! Szépen összerakott kompozíció és ami nagyon ledöbbentett minket, hogy nagyítóval kerestük az algákat, de nem találtunk. Gratulálunk Évi! Ha már ott voltunk, azért belekontárkodtunk ebbe-abba ;) Sok sikert és köszönjük a vendéglátást meg hogy nem lettünk végül kutyaeledel! :D
 
Ma beléphettünk azon szerencsések körébe, akik élőben is láthatták ezt a kockát. Már mondták előttünk is, de mi is megerősítjük: élőben még nagyobbat üt! Szépen összerakott kompozíció és ami nagyon ledöbbentett minket, hogy nagyítóval kerestük az algákat, de nem találtunk. Gratulálunk Évi! Ha már ott voltunk, azért belekontárkodtunk ebbe-abba ;) Sok sikert és köszönjük a vendéglátást meg hogy nem lettünk végül kutyaeledel! :D

Ne vicceljetek, én köszönöm, hogy itt voltatok! Szerintem inkább én kontárkodtam, ti csak rávilágítottatok a kontárságra és szerencsére ki is javítottátok. :)
A kutyi egyébként jó fej, eddig még nem evett meg senkit, a tevés teát is túlélted ezek szerint. :D
 
Szia Évi!

Fantasztikus lett az építményed!
Igazi mesebeli erdő.
A sárga kavicsok nélkül természetesebb lenne a patakmeder (vagy valami más vegyes (nem homogén) színű kavicsokkal, esetleg apró sziklákkal), vagy még szórhatnál alájuk egy kis homokot is, hogy ne tűnjön fel a méretazonosság sem!
Reméljük nevezted a HAC-ra!

AmegA
 
Szia Évi!

Fantasztikus lett az építményed!
Igazi mesebeli erdő.
A sárga kavicsok nélkül természetesebb lenne a patakmeder (vagy valami más vegyes (nem homogén) színű kavicsokkal, esetleg apró sziklákkal), vagy még szórhatnál alájuk egy kis homokot is, hogy ne tűnjön fel a méretazonosság sem!
Reméljük nevezted a HAC-ra!

AmegA

Sziasztok!

Köszönöm a dícsérő szavakat! :love: Az ötleteket is, a folyóba gondoltam már én is, hogy lehetne apró szemű kavicsot szórni, de ez a kavics mennyiség is feljebb vitte a KH-t annál, ami jól esett volna, illetve a sok apró kapirgát nem szívesen temetném el vele, úgyhogy egyelőre így marad. A folyó kavicsát kékesebbenek és sötétebbnek képzeltem a kép alapján, de miután sosem láttam ilyen kavicsot víz alatt, nem tudtam, milyen lesz. A sárga kavicsos rész imitálná a hordalékot ami a dragonos hegységből valahol leszakadt és a folyó görgetegesre csiszolta - legalábbis ez volt a tervem vele. Ezt a kavicsot láttam már dragonnal együtt és tetszett nagyon az összhatás.

Sikerült gatyóba rázni az akvát, és egy nagyon jó fotót csináltunk róla, úgyhogy tegnap neveztem is! :giggle:
 
Szerencséd, hogy öreganyámnak szólítottál és beneveztél! :D
Csak taníts meg a fotómasinád használatára, hogy majd a díjátadón tudjam dokumentálni, amint a rozettát átveszed. :)

Az expo-gombot már teljesen jól megismerem rajta :D egyébként full Mekk Elek módban fényképezek - csak még cégérem sincs, amit le lehetne verni!
Csak majd szólj, hogy ne felejtsem itthon a masinát, ha valami csoda folytán a wabis rozettám társaságra akadna, nehogy emiatt ne legyen megörökítve! :ROFLMAO:
 
Talán 4 napja láttam meg először ezt a kis szépséget, persze olyan helyen csücsült, ahol egy deka fény nem volt, esélytelenség lett volna fotózni, de ma végre sikerült lencsevégre kapni. A valóságban persze nincs lilás árnyalata a lénynek, de nem állítgattam semmit a fényképezőm, csak fotóztam, mielőtt elillanna. Gyönyörű csillogó fekete, a fehér része pedig tökéletesen fedett.
@Etele segíts légyszi, hogy Ő ki lehet? A blue boltoknak lehet ilyen gyerekük? Tigris és CRS van velük még.

166.JPG

166a.JPG
 
Elkezdtem visszanézegetni, hogy az első petés blue boltomat mikor láttam - pont szilveszterkor - ahhoz túl nagy ez a kis csíkoska szerintem, hogy az ő prontya legyen.
Aztán azon gondolkodtam, honnan jött növény az akvába. Az indítás után nem sokkal kaptam rengeteg növényt @sztanotomi -tól, és mintha rémlett volna, hogy neki van CBS is az akvában. Jól rémlett, az ő fotóján virít egy ugyanilyen mintás szép fedett CBS, úgyhogy azt hiszem, rejtély megoldva, most már van CBS-em is! :giggle:
 
Back
Oldal tetejére