• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Moria Gate

Azért írtam, hogy nem a legjobb a tervem, mert a perspektívához a te magas falad valóban jobban illett, mint ez a drasztikusan távolodó mélység, csak az sajnos nem engedte jól láttatni a hidat. Azért nagyon köszönöm, hogy mégis az én ötletemet követted, összességében szerintem sokkal jobb így. Főleg, hogy világos elatinnal ültetted be, ami még jobban támogatja a kontrasztot és a híd kiemelését, szuper lett. (y)

Köszönöm, hogy nem tartottad magadban az ötletet! Szerintem ez az alacsonyodó szikla sem természetellenes, nekem határozottan tetszik a végeredmény. Az inspiráló tájrészben is főként a növényekkel benőtt sziklahíd fogott meg, nomeg, ahogy a híd mögötti pici részletet megvilágítja a fény. Mégsem hagyhattam, hogy pont a lényeg ne látszódjon!
Az Elatine-t már megvettem az újra ragasztáshoz, így legalább nem kellett a ragaccsal kínoznom őt sem, megy a CO2 is, remélem, most már megmarad.
Az a vicces, hogy előző este még teljesen úgy éreztem, hogy lehetetlen megcsinálni oltári nagy dúvadkodás nélkül, és biztos semmi kanalam hozzányúlni, aztán reggel felkeltem, mégegyszer szemügyre vettem a terepet, a rendelkezésre álló köveimet, aztán arra jutottam, ha már a kényesfényes garnélákat is kerülgetnem kell, akkor már tuti nem állok neki. Aztán nekiláttam.
 
Utoljára módosított:
Hát, le a kalappal! Én biztosan nem mertem volna belevágni, de bátraké a szerencse, szinte megszólalásig sikerült megvalósítanod, amit Gergő odaálmodott! Egyértelműen sokkal látványosabb így, hatalmas gratula mindkettőtöknek!(y)
Évi, tudnál készíteni egy képet felülről is?

Köszi Csilla! Gergőre is érdemes hallgatni,, úgy ahogy Mátrai Sanyira is, nagyon jó scaperek. Azt én is láttam, hogy a fotókon nem látszik úgya a lényeg, ha játszottam a megvilágítással, ha nem, csak ötletem nem volt, hogy lehetne jobbá tenni.
Csináltam képeket felülről, a lámpák miatt nem látszik túl sok minden.

158.JPG

158a.JPG
 
Köszönöm, hogy nem tartottad magadban az ötletet! Szerintem ez az alacsonyodó szikla sem természetellenes, nekem határozottan tetszik a végeredmény. Az inspiráló tájrészben is főként a növényekkel benőtt sziklahíd fogott meg, nomeg, ahogy a híd mögötti pici részletet megvilágítja a fény. Mégsem hagyhattam, hogy pont a lényeg ne látszódjon!
Az Elatine-t már megvettem az újra ragasztáshoz, így legalább nem kellett a ragaccsal kínoznom őt sem, megy a CO2 is, remélem, most már megmarad.
Az a vicces, hogy előző este még teljesen úgy éreztem, hogy lehetetlen megcsinálni oltári nagy dúvadkodás nélkül, és biztos semmi kanalam hozzányúlni, aztán reggel felkeltem, mégegyszer szemügyre vettem a terepet, a rendelkezésre álló köveimet, aztán arra jutottam, ha már a kényesfényes garnélákat is kerülgetnem kell, akkor már tuti nem állok neki. Aztán nekiláttam.
Érdemes volt belevágni, látványos a különbség! Nagyon tetszik, gratulálunk!(y)
 
Eljött a napja, hogy a kapirgáló bagázs is elfoglalja helyét. Kiebrudaltam őket az átmeneti szállásról, mehetnek a híd alá! :LOL:
Nem vetemedtam arra, hogy megszámoljam őket, mint anno a tigriseket, de jó sokan vannak szerencsére. A maradék 2 petés CRS mama volt olyan rendes, és megvárta az áttelepítést egyben. Így "csak" kb. 20 incifincit kellett kivadásznom. A blue boltok hatalmasat nőttek, nagyon szép lett a színük. Beszoktak szépen, vidáman kapirgálnak. Elkezdtem szelektálni a tigriseket, kb. 15 csíktalan hátú is került a mix csapatba.
Ja, @tsokee , fotó alapján sem tudom számolni a népet, bexart a fotóapparat.. (n) Szóval az akváról sem lesz most fotó.
Bekerült az octopusok mellé pár tő Blyxa Ritáék jóvoltából. Hogy hogyan fogom ritkítani, ha megbokrosodik, ott, ahova tettem...
Vízcsere is volt, folyó porszívózással.
 
Utoljára módosított:
Megvan az új fényképezőgép, imádom, bár még azt sem tudom, mi micsoda rajta, azért sikerült már fényképeznem vele, persze még csak automata módban. Hát lesz mit tanulnom. :rolleyes:

159.JPG Az octopus kicsit túlnőtt, tudom.. úgy nő, mintha húznák.

159a.JPG

159b.JPG

Pénteken rámértem a tápanyagszintekre, a túltápozás réme nem lebeg a víz felett.
NO3: 1 ppm --> pótlok kálium-nitráttal
PO4: 0,4 - megy tovább a plusz foszfát
Fe: 0,2 - nem rossz a többi viszonylatában
GH: 9, KH:4 - kondolom a folyómeder kavicsa miatt lehet, mert GA GH pluszt használom csak, TDS: 260 - ez picit magasabb, mint gondoltam, de próbálom csökkenteni a garnélák miatt.
PH: 6,8 - a DC lime zöld

A növényeken nem látok különösebb szenvedést, a myrio guayana is kezdi összeszedni magát, bár még találok levált hajtásokat, de sokkal kevesebbet. Zöld pontalga van a leveleken, de ez korábbról volt már, az üvegre viszont újonnan települt.
Az elatine nem készül elolvadni szerencsére, sőt, kezd kis új hajtásokkal lemászni a pad-ról, legnagyobb örömömre.
Lakók jól vannak, kapirgálnak, csipegetnek mindenfelé, az új otók is remekül érzik magukat.
 
A nitrát szint alakul, már van valami kis színe a tesztfolyadéknak, kb. 5ppm az értéke, foszfát 0,5. A kálium nitrátot csipetenként adom minden nap, nem kevertem löttybe (fogalmam nem lenne mennyit keverjek és abból mennyit adjak), de ez a módszer beválni látszik.
Pár napja megjelent a wallichii-ken valami hosszú sprőd tapintású fonalas alga, leszedegettem amit tudtam, remélem a nitrát szint rendeződése megoldja a problémát. Zöld pontlga is akad, talán kicsit lassabban jön az üvegre, mint korábban.
Egy üres süniházat találtam, a többi 9 gyönyörűen karban tartja a folyómedret.

160.JPG
 
Tart a tápanyagok belövése, egy hete 10-es nitrát szintnél leálltam a csipeteléssel, és 3 helyett 4 ml macrot adtam, a következő vízcsere előtt lement 5-re a szint, emeltem a macron 1 ml-t. Nagyon túltolni sem akarom a CRS-ek és blue boltok miatt. A CRS-ek szépen szaporodnak, a kicsik is egyre bátrabbak. A blue boltok még nem álltak be a sorba.
Pontalga forever, pedig a foszfát nem kevés a nitrát szinthez képest, a fonalas is tartja magát.
A növények egyébként nőnek szépen, a rotalák sűrűsége már egész jó. A myrio is bedúsult szépen. A wallichi nyavalyog még kicsit, de remélem összeszedi magát. Tegnap nagy lobonc nyírás volt, a vízfelszínt nyaldosták a rotalák a bal oldalon. Most látom csak, az octopust jobban meg kellett volna nyírnom, nagyon kilóg - megjegyzem marha gyorsan nő.

Összességében alakul, de szerintem a HAC-ra (ha lesz) nem fogom tudni gatyába rázni, de azért igyekszem.


161.JPG
 
Karácsony előtt az előkészületek mellett csak egy gyors vízcserére és lombkorona igazításra futotta, a lengedező szálas algát csipegettem, amikor arra jártam, de az üveg pucevára nem volt időm. A pontalga azért kezd visszahúzódni úgy látom.
A fényerőt 1-el vissza dimmeltem mindkét lámpán, 3ml micro, 5 ml macro, 4 ml foszfát, 4 ml excel a jelenlegi tápozás. A skimmert visszatettem, felszín hártyásodott és kis zöld algák fedték. Csak akkor megy, ha kezd hártyásodni a felszín.

162.JPG

162a.JPG

162b.JPG

162c.JPG
 
Lakók jól vannak, a CRS-ek hihetelenül sokat vannak szem előtt és rengetegen vannak, de a blue boltokat is látni. @Etele 19 megmaradt a 20-ból, némelyiknek hihetetlenül szép színe van és kék lába! :love: Szerintem a petésedés szélén áll, szélesebb a szoknyácskája, de nem engedett alá nézni, szégynlős a kicsike.
A borarasok tényleg olyanok, mont a szúnyogok, legszívesebben a susnyásban tanyáznak, azért látni őket bandázni is, csk nem akkor, amikor épp fotózni akarom őket. Tervezem gyarapítani a számukat, remélem akkor többet lesznek szem előtt.

Karácsonyra kaptam a fényképgéphez egy makro előtétlencsét, úgyhogy tudok már értékelhetőbb közeli képeket csinálni! :happy:

162d.JPG

162f.JPG

162e.JPG

162g.JPG

162h.JPG
 
A tápanyagszintek határozottan jól alakulnak, NO3 10, PO4 1,2, Fe 0,4. Tovább nem is akarnám emelni, már csak szinten kell tartani.
A szúnyograj létszáma bővült, érkezett 30 uro és 10 brigi. Egyelőre határozottan jót tettek a régi bagázsnak, felbátorodtak, előjöttek. Remélem így is marad a dolog. Jött még 5 tüske csiga is, hasonlóak a sünikhez, csak picit nagyobbak és nagyobb a fegyverzetük is, már amelyik nincs letörve. Jópofák.

163d.JPG

163e.JPG

163f.JPG

163g.JPG

163h.JPG

163i.JPG
 
A tápanyagszintek határozottan jól alakulnak, NO3 10, PO4 1,2, Fe 0,4. Tovább nem is akarnám emelni, már csak szinten kell tartani.
A szúnyograj létszáma bővült, érkezett 30 uro és 10 brigi. Egyelőre határozottan jót tettek a régi bagázsnak, felbátorodtak, előjöttek. Remélem így is marad a dolog. Jött még 5 tüske csiga is, hasonlóak a sünikhez, csak picit nagyobbak és nagyobb a fegyverzetük is, már amelyik nincs letörve. Jópofák.

View attachment 69940

View attachment 69941

View attachment 69942

View attachment 69943

View attachment 69944

View attachment 69945
Über faxa király ász!
DE
Az egértobozokat dobd a dindzsába, mert nagyon csúf ott elöl.
 
Szépen alakul az akva, a bal elülső-oldalsó részen picit alakítottam. A lobelia cardinalis mini ahol volt, ott túl nagy volt a levele, átkerült előre a ranunculus elé, valamint megakadt fatörzs mellé is tettem pár szálat belőle. A helyére a másik akvából kiszedett stemek kerültek rotala rotundifolia, rotala red mini, myrio guayana, ludwigia aruata egyveleg. Így jobban tetszik. A fonalas szuttyadék alga még tartja magát, talán kevesebb. A riccardia közül igen nehéz kiszedegetni anélkül, hogy a vékony ágon ülő telepeket ne szaggatnám le, és amúgy sem jön ki 100%-ban közüle, így csak módjával csipegetem.
A lakók remekül vannak, számtalan piros-fehérke mászkál különböző méretben, időnként a blue boltok is mutatják magukat. Blue bolt, CRS és tigrincs anyuka is van szerencsére.
Tegnap vízcsere és nyírás után fotóztam az akit, 2 oto azt hiszem huncutkodott, de mire leesett, hogy ez egy olyan pillanat, amit jó lenne megörökíteni és odasasoltam a géppel, szétrebbentek. Elég sűrű a dzsungel és nincsenek nagy halak az akvában, úgyhogy ha tényleg ikráznak, akkor szerintem van remény, hogy felcseperedjenek a picúrok. A vízminőség tuti remek, pár hete hydrák telepedtek meg az előszűrő szivacsos rekeszben.

Ilyenek vagyunk most:

164.JPG164b.JPG
164c.JPG
164d.JPG
164e.JPG164a.JPG
 
Szépen alakul az akva, a bal elülső-oldalsó részen picit alakítottam. A lobelia cardinalis mini ahol volt, ott túl nagy volt a levele, átkerült előre a ranunculus elé, valamint megakadt fatörzs mellé is tettem pár szálat belőle. A helyére a másik akvából kiszedett stemek kerültek rotala rotundifolia, rotala red mini, myrio guayana, ludwigia aruata egyveleg. Így jobban tetszik. A fonalas szuttyadék alga még tartja magát, talán kevesebb. A riccardia közül igen nehéz kiszedegetni anélkül, hogy a vékony ágon ülő telepeket ne szaggatnám le, és amúgy sem jön ki 100%-ban közüle, így csak módjával csipegetem.
A lakók remekül vannak, számtalan piros-fehérke mászkál különböző méretben, időnként a blue boltok is mutatják magukat. Blue bolt, CRS és tigrincs anyuka is van szerencsére.
Tegnap vízcsere és nyírás után fotóztam az akit, 2 oto azt hiszem huncutkodott, de mire leesett, hogy ez egy olyan pillanat, amit jó lenne megörökíteni és odasasoltam a géppel, szétrebbentek. Elég sűrű a dzsungel és nincsenek nagy halak az akvában, úgyhogy ha tényleg ikráznak, akkor szerintem van remény, hogy felcseperedjenek a picúrok. A vízminőség tuti remek, pár hete hydrák telepedtek meg az előszűrő szivacsos rekeszben.

Ilyenek vagyunk most:

View attachment 70466

Bitang jó már most is, már csak annyi hiányzik, hogy baloldalon a bucék uralmuk alá hajtsák a fát. :love:
 
Back
Oldal tetejére