• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Moria Gate

Tegnap sikerült annyira feltöltenem az akvát, hogy be tudjam üzemelni a pumpát, összeraktam a befolyót is. A régi vízből is került bele vagy 30 l, meg amennyi RO víz volt legyártva, a hiányzó mennyiséget ma töltöttem bele. A víz gyönyörűen letisztult, a növénykék a helyükön.
Szűrőanyag terén hatalmas upgrade történt: a lávakő kikerült, pumice került a helyére, ami eddig a 2. nagyobb rekeszben volt. A 2. rekesz pedig bio rioval és pumice-szal lett feltöltve. Csináltam szűrőkosarakat is, hogy ki tudjam könnyen emelni a szűrőanyagokat a takarításhoz. A lilyt csak hevenyészve volt időm megpucolni, kicsit sebtiben kellett összeraknom, hogy ne nyúljon ki az összes baci. Vettem egy üveg könyököt, hogy a lilyt előre tudjam tenni. Tökéletes lett az áramlás. A hátsó fertályon a növények végre nem fognak előrehajlani.
A talajt egy helyen igazítanom kell majd, a feltöltésnél alaul maradt egy lyuk, na ez most úgy tűnik, feltöltődött.

@meleagris ,így vízzel feltöltve, a Chihiros lámpákkal megvilágítva szerintem sokkal jobb a kőfal, más a hatása az egésznek, mint a víz nélküli verzióban. A fény-árnyék is sokkal finomabb. Persze lehet majd még játszani a két lámpával, hogy hogy a legjobb. Azt hoszem, hogy sikerült megvalósítanom maradéktalanul, amit elképzeltem.

View attachment 65988
Így tényleg sokkal jobb!
Talán lehetett volna még a sziklahíd alatt egy rést hagyni...vagy van, csak nem látom?
 
Csináltam pár részlet fotót, ezeken jobban látszik a híd.

A híd hátulról, bal oldalon az ominózus kőfal.
152f.JPG

152g.JPG

152h.JPG

152i.JPG

152j.JPG

152k.JPG

Elkezdtem tápozni is, maradt a 4 ml excel, 3-3 ml Green Aqua Micro-macro, 4 ml foszfát, aztán meglátjuk, hogy alakul. Vízcsere 2 naponta, holnap lesz az első. Bacikultúrát locsolom, érjen csak szépen.
 
Hát oltári leleményesen súgtál. :ROFLMAO:
Prosperinaca palustris.
Adok még egy sihedert, ha szeretnél. ;)

Köszikee a nevéjét nekije, és szeretném a kis sihedert :joyful:, látod, ennyire ragadt meg, hogy hogy hívják ezt a növényt, hogy leírtad, aztán kakukk, semmi be nem ugrott..
Ahogy beraktam a képet, jutott eszembe, hogy a fotómasina nincs az állványhoz nőve, leveszem róla, simán tudok a nálam lakó Prosperinata paulstrisról is képet csinálni! :banghead::banghead::D De majd legközelebb. A Myrio Guayanaval nagyon jól harmonizál, tetszik!
 
Majdnem 1 hetes az akva, 2 naponta vízcsere megy. Egy kis rhizo-szerű szőrösség kezd megjelenni középen a lombként szolgáló elatine-on, tegnap lecsipegettem, amit tudtam. Ott egyábként kicsit mállik is az elatine, hátrébb a kőre ragasztott nagyobb pamacsnak semmi baja. Kétféle márkájú elatine volt. Jó lenne, ha a fán lévő is összeszedné magát. A rannunculus szépen hajt, ugyanúgy hátul a rotala wallichi is szép erős narancssárga hajtásokat hoz. A myrio, prosperinata, rotala rotundifolia és az octopus is jól vannak. Némelyik buce levele is mállik egy picit.
Tegnap kiporszívóztam a köveket, annak ellenére, hogy átmostam őket, mielőtt beraktam, elég sok por jött ki közülük. Előtte feltöltöttem a lyukakat a talajban. A régi esőztetőn csúsztattam le az utánpótlást, így nem csinált semmi koszolást.
Holnap mérek nitritet, kíváncsi vagyok, hogy áll a dolog.

153.JPG

153a.JPG

153b.JPG

153c.JPG

153d.JPG

153e.JPG
 
Vízcsere előtt 0,05-ös nitrit szintet mértem, úgyhogy az alga elleni harcos előörs beköltözött a két ezüst fonalalgázó és 3 amano személyében. 2 órája vannak bent, egylőre semmi gyanús nem mutatkozik rajtuk, még szokják a környezetet. A többi lénnyel azért még várok természetesen, nem akarom túlterhelni a rendszert.
 
Az egyik szemem sír a másik nevet. Gratulálok én is az új scaphez. (y) Méltó folytatása a Crimsonnak, és ne hagyd, hogy a dzsungel átvegye majd a kertész felett az irányítást! :D
Különben tényleg elvesznek a részletek. Azt hiszem ez is kedvencem lesz.
 
Az egyik szemem sír a másik nevet. Gratulálok én is az új scaphez. (y) Méltó folytatása a Crimsonnak, és ne hagyd, hogy a dzsungel átvegye majd a kertész felett az irányítást! :D
Különben tényleg elvesznek a részletek. Azt hiszem ez is kedvencem lesz.

Köszönöm, igyekszem majd nem elengedni a gyeplőt a dzsungel felett. Jól láttad, a Crimsonban inkább a dzungel volt az úr! :D Ezért is választottam elég sok lassú növényt az előtéri részre, így talán könnyeb megőrizni a részleteket.
 
A növénylista bővült @sztanotomi jóvoltából, köszi Tomi, jól mutatnak a meglévők mellett! Be is ültettem őket, érkezett Eriocaulon - az egyik bimbós :), Tonina sp. belem, Mayaca vandellii, Lobelia cardinalis 'mini'. Bontásból kaptam egy hatalmas mező gyönyörű MC-t, amivel a lombról leamortizálódott Elatine-t váltottam ki. Gyanítom, hogy a CO2 hiányozhat neki, mert a hátsó sziklán lévő nagyobb pamacsok is elkezdtek málladozni. Majd csak CO2 beüzemelése után ragasztom újra. Ha akkor sem bírja, akkor nem lesz Elatine-om.. A lomb mindenesetre nagyon tetszik MC-ből.

A dolgos szájacskák és csápocskák a fákon megindult taknyosodást teljesen lepucolták, az alga kezdemény is eltűnt. Mind az 5 lakó remekül érzi magát.

Hal fronton azt hiszem szúnyograj lesz, bár talán a Kubotaiok és Gyöngydániók sem lennének túl nagyok az előtérben fotózva - na de ezt náluk nem lehet garantálni, hogy ott fognak úszni, ahol én gondolom, illetve mivel azért kevesebb búvóhely lesz, nem szeretném CRS és blue bolt babykkel etetni őket. A brigik és urok talán kevésbé veszélyesek rájuk nézve. A neocaridinákat nem rakom vissza, úgyhogy lesz terük szaporodni a kis szépségeknek.

Töltöttem egy pici "vizet" a folyóba, hátra, ahol elkanyarodik a sziklafal előtt, de azt hiszem egy pici még kell, hogy a lejtés ne ilyen hirtelen legyen. köszi az ötletet Tomi!

154.JPG

Csináltam pár képet a lakókról a kényszerszálláson, szerintem mire át tudom őket tenni, vadászhatom a miniatűröket.

154a.JPG

154b.JPG 154c.JPG
 
Hihetetlen kis jószágok ezek a garnélák, tiszta lehetetlen helyről tudnak élve előkerülni! Gondoltam, az előző scape dragon köveit most már kiszárítom, hogy el tudjam tenni, meg ne a lakásban párologjon az a maradék víz, ami még állt a lavór alján. A kertbe kitettem a köveket, majd mikor öntöttem volna ki a vizet, valami mocorgott a lavór alján a kosz között. Alaposan szemügyre vettem a maradék vizet, 4 RC, 3 mini CRS és egy kis blue bolt kucorgott benne. Nyakon csíptem őket, és ment mindenki a saját átmeneti szállására.
A maradék szűrőanyagot is kiszedtem az akvából, amiben járattam, ott meg 2 amano volt, mentek a takarító brigádot erősíteni.
 
Átállok a heti 2 vízcserére, pici pontlga jelentkezik az üvegen, meg a folyón is, azt hiszem kelleni fognak ide is sünikék.
A növények azt lehet mondani, hogy jól vannak, szépen fejlődnek, az elatine kivételével, az teljesen elolvadt. A guayana szára néhol megroggyant, de visszaültetem az elszálló darabokat. A wallichi szépen nő mindkét oldalon, a rotundifolia is magára talált. Az octopus remekül érzi magát, meg is nyírtam és sűrítettem az erdőt.

155.JPG
 
Back
Oldal tetejére