• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Mordor

A pogostemon, ha meg is maradna, felnyurgulna.
Hogy bírja a reinickii? Látom, eregeti szegény rendesen a gyökereit.
Itt viszont nem panaszkodhatsz a pinnatifidára!
 
A reinickii várakozáson felül teljesít a fák tetején. Dúsul is. Igen, itt szép a pinnatifida, tök ugyanolyan tápozás mellett, ezért gondolom, hogy a fény lehet a ludas odaát.
 
Újszülött a láthatáron - napi szinten látom őket szerencsére, persze, nem tudom, mennyi lehet összesen....
garni1.jpg

És itt szeretnek legelészni nagyon a kicsik és nagyobbak, ezen a kövön

garni2.jpg

Egész népes kezd lenni az RC állomány itt, bár így szaporodnának a narancs sakurák a másikban....
 
Azon kívül, hogy nagyon nehéz tisztán tartani, semmi gond nincs vele. Mire vagy kíváncsi? Jól át kell mosni, mielőtt felhasználód - mondjuk én működő akváriumba tettem bele, ami még inkább szükségessé tette ezt.
 
Persze. Néha a felső réteget le kell szívni és átmosni, vagy menthetetlen esetben pótolni. De szerintem egy zsáknyi az idők végezetéig elég, hacsak nincs valami böszme nagy akvád fullra dekorhomokkal.
 
Sajnos before képet nem lőttem nyírbálás előtt, pedig érdemes lett volna.... A stem-eket picit ráncba szedtem, a reinickii szabadon lógó gyökereit is, és öntöttem friss dekorhomokot is. 10 kis platti elúszott, van jelentező a többire is - még mindig vannak, ha jól számoltam, 17-en.

Egész kivilágosodott az akvárium az új homoknak, és a vízfelszínt immár nem befedő növényeknek köszönhetően :) A reinickii, ami pont középen a lámpa alatt van, picit fonalasodik, egy részét kiszedegettem, holnap nyakon öntöm majd carboval is. Máshol nemigen van alga.

mordor2.jpg

Gyanús, hogy a növekvő plattik esetleg abajgatják a bébi garnélákat, mert most valahogy kevesebbet látok, mint egy hónapja....
 
Utoljára módosított:
Na, abban biztos lehetsz, hogy levadászgatják a kis garnélákat!
A sok finom élő eleségtől szaporodnak ilyen szépen.;)
 
Hát a szülőket már rég kivettem, jó ideje csak növendékek vannak, de szerintem lassan elérik azt a méretet, ahol már ez problémát okoz. De hamarosan elúszik az összes.
 
Köszi alig várom, hogy rendesen bedúsuljon :) A bal alsó sarokba kellene még valami pirosas, és akkor egész szép íve lenne a színnek az akváriumban. Majd kialakul.
 
Back
Oldal tetejére