• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Montaña del Dragón

A baktérium kultúra egy zárt flakonban életben marad mindenféle levegőztetés, áramoltatás nélkül akár hónapokig egy polcon a boltban, de a szűrőben lévők nem bírnak ki egy pár órát.
Jó biztos nem mindegy az induló darabszám ha pusztulnának is de szerintem hamar felszaporodnak, mert ott vannak mindenhol.
Logikusnak tunik, de nem az. A flakonban kezelt bakterium van, olyan amit valamilyen modon "alvo" allapotba kuldtek. Ilyenkor nem fogyaszt energiat es eleg szelsoseges korulmenyeket kibir. Vizzel erintkezve felebrednek es szukseguk lesz energiara, eloallitasara kellenek a tapanyagok es az oxigen. Ezert is lehet lepusztitani a szurobacikat, ha sokaig all a szuro.
 
Logikusnak tunik, de nem az. A flakonban kezelt bakterium van, olyan amit valamilyen modon "alvo" allapotba kuldtek. Ilyenkor nem fogyaszt energiat es eleg szelsoseges korulmenyeket kibir. Vizzel erintkezve felebrednek es szukseguk lesz energiara, eloallitasara kellenek a tapanyagok es az oxigen. Ezert is lehet lepusztitani a szurobacikat, ha sokaig all a szuro.
Ez rendben van, de nem hiszem, hogy a szűrőben lévők nem tudnának betokozódni vagy ilyesmi amíg a kedvezőtlen körülmények fennálnak.
 
Na, megnyirtam ma a novenyzetet, toppoltam a myriokat. A reinickiket is alacsonyabbra vettem illetve egy jo adag pinnatiffidat ismet eltavolitottam. Kozben fozok es a söriket is benyomtam...lehet nem kaja elott kellett volna, mert nekem mar a 8,5 is beut.😂ferde az uveg...🤪
Csereltem egy kb 30%vizet. Lepuciztam az uveget, bar nagyon nem kellett...ujra van hydram😍Tobb halottat nem lattam...es megint kellett visszacsempesznem a vodorbol babagarnit. Keket es narancsot is. A kekek mostanaban elegge elfogytak, de most remenykedem!
20200126_130539.jpg
 
Sziasztok.
Ket het utan megint a felszint nyaldostak a novenyek.
Tul gyors nekem ez a tempo.
Csak az egyik oldalt nyirtam meg, a masikat nem volt kedvem, az meg ugysem erte el yeljesen a felszint. A myrio guyana utal itt lenni.
20200209_184617.jpg
Most meg a garnélák utalnak mert a jo kis rotala erdok kinyirtam. Sebaj, majd osszeszedi magat.
 
Sziasztok.
Fejlesztes tortent RO ugyben.
Nagyon koszonom @aquAta Attila az uj keszuleket. 😍 Uj tavlatok nyiltak. Orulet, hogy mar nem kell egy egesz nap folyatni a vizet, hogy legyen eleg csereviz, eleg par ora es a heti ratoltesre is megvan.
Egy 75-os membrannal kaptuk es rakotottuk a mi 75-osunket, igy az arany is majdnem egy-egy.
Ne nezzetek lecci a koritest, a konyha felujitasra szorul erosen. Ja a szifont szereles kozben leteptuk kisse, ami nem lett volna baj, de akitol par eve vettuk a lakast toronymagasan nyerne meg a kokanybajnoksagot. Szoval mindent beragasztott, olyan szifon es csorengeteg tekergozott a mosogato alatt, hogy egy anakonda is megirigyelte volna. Ezt most kicsereltuk. Egeszen keves karomkodassal....meglepo volt.
20200215_131013.jpg
20200215_131001.jpg
A rossz vizet a mosogatogep csatlakozoba/elvezetobe kotottuk be. Ez is nagy dolog higyjetek el.
 
Back
Oldal tetejére