• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Montaña del Dragón

ha rájössz, mindenképp konzultáljunk ;)
Igen. Figyelemmel kiserem a kis prl lakot. :(
Latszolag ugyanaz volt az en harmincasom csak nekem fa helyett ko volt benne. Amikor abban volt ecset, csak az aramlason valtoztattam, kis helyi carbo es elmult. Mondjuk itt sem csinalok mast. Carbozok. Szerintem a gyep ala szorult a sok kuli, amit ugye kiszedtem es kiporszivoztam. Talan ezert javul. De nalad mi lehet?
 
Igen. Figyelemmel kiserem a kis prl lakot. :(
Latszolag ugyanaz volt az en harmincasom csak nekem fa helyett ko volt benne. Amikor abban volt ecset, csak az aramlason valtoztattam, kis helyi carbo es elmult. Mondjuk itt sem csinalok mast. Carbozok. Szerintem a gyep ala szorult a sok kuli, amit ugye kiszedtem es kiporszivoztam. Talan ezert javul. De nalad mi lehet?

A talaj porszívózást és az áramlás megváltoztatása, csökkentése már megvolt :) úgyhogy nálam egy kicsit másabb a szitu. Valószínű, hogy nem megfelelő a co2 szint, alacsony, ami kedvezhet az ecsetnek. Na de, már dolgozom az ügyön, egyenlőre kevés sikerrel :) de nem akarom a saját problémáimmal teleirkálni a naplód :) inkább gyönyörködöm a tiédben :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Vizcsere volt itt is tegnap. Az ecsetnek mintha a vege fele jarnek...igen megint. Kapirgaltam egy keveset. Raktam ide is fissidens fontanust, meg karacsonyt. Tudom! Ne kovezzetek meg erte, de olyan szepeket adott @Keinrath Adrian , hogy vetek lett volna megvalni toluk. A scapenek most ugyis lottek a gyatra gyep miatt. Es Josh Sim is megmondta. Moha barhova mehet es barmennyi.🤣
20191103_194932.jpg
 
Ja, harmadannyit tapozok! @Mihályi György
Lehet, hogy ez is segit az ecset ellen. Mar egy par hete csokkentettem. A novenyeken nem latok negativ valtozast. Hogy ettol csokken e az ecset vagy sem?! De igyekszem kideriteni, ahogy igertem. Micro ment bele 3ml, macro pedig ennek is a harmada, csak 1 ml. Heti 3×. Most ezt probalom.

szia, köszönöm, kedves tőled :) sajnos én már hetek, de lehet hogy már hónapok ótanem tápozok, így nálam ez a dolog sajnos már kilőve :)
 
Sziasztok.
A hetvegen jartam a GAban es vettem egy ket novenyt.
Miutan a “terabitia” csigaim ugy elszaporodtak, hogy lehetetlen mindet kipecazni, igy kisse feladtam a gyepkeszitest. Minden reggelre harom cubacsomo uszott a felszinen, igy a maradek nagy reszet is kivettem es atalakitottam a scapet. :ROFLMAO:
Szerintem Draga @nemjo kollega ugyishianyolta mar a “ megint atrendeztem” topikot, bar @Szella -val azert dolgozunk rajta mindig, hogy ne lankadjon a figyelem. Igy fogadjatok szeretettel: stau, reinicki mini( nem tehetek rola, imadom), eriocaulon, tuberculatum, pinnatifida.
62F35F2D-1C6B-4ABE-8A95-59669F2BA382.jpeg
A szurot ismet kitakaritottuk. Legutobb a perlont csak kioblitettem, de nem volt jo otlet. Ez is lehet oka az ecsetnek. A GyukkerMedicet is kitakaritottam, rafert. Igy minden patyolat.
Ment a vizbe 6-6 micmac. Es kisse emeltem a co2-n. Erzesre...
Szepen rendre el is keztek a novenyek idore bubizni, ez hianyzott az elmult hetekben, ha visszagondolok.
Szep estet!
 
Nos, én csak örülök, hogy a gyep helyett ilyen sokszínű és fajtájú kis medence lesz belőle.
Reméljük, egyik sem fog elolvadni, hanem gyorsan benövik az üres helyeket.
Ha beteszel diólevelet vagy uborkát, arra rengeteg csiga rárohan, sokkal többet tudsz így kiszedni, mint egyéb gyári csapdákkal.;)
 
Nos, én csak örülök, hogy a gyep helyett ilyen sokszínű és fajtájú kis medence lesz belőle.
Reméljük, egyik sem fog elolvadni, hanem gyorsan benövik az üres helyeket.
Ha beteszel diólevelet vagy uborkát, arra rengeteg csiga rárohan, sokkal többet tudsz így kiszedni, mint egyéb gyári csapdákkal.;)
Ooo, hogy ez nem jutott eszembe! Koszi ;)
 
Sziasztok.
Sima vizcsere tortent.
Asszem szepen novogetnek az uj novenyek!
20191117_130918.jpg
20191117_130926.jpg
Meg soha nem sikerult pinnatifidat eletben tartanom! De most jol neznek ki!
20191117_130931.jpg
Nott a stau, az arm es a cickafarok is.
Minden myriot macskafaroknak hivok. Nezett is furan Attila a GAban amikor tole is igy kertem. Nem tehetek rola, ez hamarabb eszembe jut, mint a neve.
 
A hátsó növényeket metszés után még visszaülteted, vagy már nem kell sűríteni?
A pinnatifida miatt kicsit irigykedem, valahogy azzal sem szokott sikerem lenni, szétmállnak a levelei, pedig másoknál olyan törzsük van, hogy fűkasza sem bír vele.
Nagyon szépek a színek, sokkal szebb lett ennyi sokféle növénnyel.
 
A hátsó növényeket metszés után még visszaülteted, vagy már nem kell sűríteni?
A pinnatifida miatt kicsit irigykedem, valahogy azzal sem szokott sikerem lenni, szétmállnak a levelei, pedig másoknál olyan törzsük van, hogy fűkasza sem bír vele.
Nagyon szépek a színek, sokkal szebb lett ennyi sokféle növénnyel.
Koszonom. Nekem is jobban tetszik igy. Olyan meleg, voroses az egesz.
A stemeket mindig frissitem, van hogy szinte tobol vagom vissza. Kicsi az akvarium es ha csak lenyirom a tetejet akkor csunya. Nagyobb novenytomegnel, egy nagy, mondjuk GAs akvariumban nem feltuno, de itt nagyon latvanyos. Mindig vissza kell dugdosnom.
A pinnatifidaval tobbszor probalkoztam sikertelenul, remelem ezek megmaradnak. Egyenlore novekednek.
 
Back
Oldal tetejére