• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Monosolenium tenerum

A hajháló bevált nálam. Arra ügyelj, hogy egyes halak (anci, otocinclus pl.) nehogy beleakadjanak.
 
Én csak simán rákötöztem a fára damillal. Szépen megtapadt viszonylag hamar,bár néha van egy pár kósza szál.

HTC Desire S-ről küldve tapatalk 2-vel
 
Nem mindegyik illetve lényeges hogy milyen a fa. Ha kicsit érdesebb, göcsörtösebb akkor van esély rá, hogy az alsó rétegekben megtapadhat.
 
Köszönöm a gyors választ, jó hogy itt mindenki ilyen segítőkész.:)
Vasfára tervezem kötözni, vannak rajta gödrök, árkok, remélem megkapaszkodik.
 
Üdv!Kb. mennyi ido mire ez a novény észbe kap?Majd 1 hete kotoztem red moorra és folyamatossan sorvad.
 
kell neki azért idő. nálam először kicsit szürkült, meg elér ramatyul nézett ki, aztán pár hét után életre kapott. lényeg, hogy gyakran takarítsad, porszívózd, mint pl a mohákat. kicsit meg kell mozgatni és a felszálló trutyit ki kell porszívózni óvatosan.
 
Valaki ragasztotta már sziklára? Van tapasztalat? Mert nem tudom majd kötözni. A nagy aksiban fán gyönyörűen elszaporodott.
 
Mennyire tapad meg ez a fajta kövön?

Én egy ilyen nagyobbacska "hegy" kinézetű kövem egyik oldalára damiloztam fel 4 db 3 cm átmérőjű darabkát, meg fog tapadni, vagy inkább tegyem földre, hogy ott bokrosodjon?
 
Elvileg bárhol, bármi megtapad. A lényeg, hogy fényt kapjon, táp, na meg CO2 sem árt. Folyékony carbos akváriumban is el van, habár lassabb szívritmussal....

És amúgy mi történt az a 4üveg fal között;?
 
sziasztok,
fara ragasztott MT bebarnult es szetmallott nehany nap alatt. nehany zold level nyomokban. Tenyleg napok alatt eltunt. Minden mas novenyem jol van. Cryptoc, Rotala Rotundifolia, Hottonia, Anubias.
54 literes, 18W feny, napi 1ml carbo, 1ml profito, JBL E700 kulso+Eheim AB belso szuro.
A kulso szurot mult heten inditottam, az akvariumot pedig masfel honapja. Any idea?
 
sziasztok,
fara ragasztott MT bebarnult es szetmallott nehany nap alatt. nehany zold level nyomokban. Tenyleg napok alatt eltunt. Minden mas novenyem jol van. Cryptoc, Rotala Rotundifolia, Hottonia, Anubias.
54 literes, 18W feny, napi 1ml carbo, 1ml profito, JBL E700 kulso+Eheim AB belso szuro.
A kulso szurot mult heten inditottam, az akvariumot pedig masfel honapja. Any idea?
Szia. Nem tudom mi lehetett a baj. Nálam nagyon szívós növénykének bizonyult. Van egy adag fél éve kivilágítatlan tápozatlan garnis aksiban, csak kevés természetes fényt kap, és elvan, igaz nem szép széles levelekkel és nem mélyzőld mint a nagy aksiban, de éldegél. Barnulást én sak a tövek belsejében tapasztaltam, ahol elöregedtek.
Mivel rögzítetted?
 
Oh, most olvasom hogy ragasztottad, lehet azzal van a baj, én mindig hálózom vagy kötözöm. A ragasztás miatt nem szellőzik az egyik oldala, lehet ez a baj, bár csak tipp.
 
Itt vettem a legjobb dublini boltban, szal Tropica. Tobb mint egy honapig jol volt. Kifogyott a CO2, az uj nagyon lassan indul.(bio) Az uj szuresre gyanakszom, hogy valtoztatott valamit a vizparameteren.
a nitrit szint viszonylag magas volt mult hetvegi mereskor.
 
Back
Oldal tetejére