• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Monosolenium tenerum

Levinen

Kertész szaki
Ez a növény a kedvenceim közé került az utóbbi időben. Tartása nem ütközik túl nagy nehézségekbe, de igazi szépségét, sok odafigyelés mellett mutatja meg. Egy igazi "sövény" növény, mely a nyírással tökéletesen idomítható a környezetéhez, harmonizálható a szép összképhez.

Család: Monoseleniaceae
Kontinens: Ázsia
Magasság: 2-5+ cm
Szélesség: 3-10+ cm
Fény igény: nagyon alacsony-nagyon erős
Hőmérséklet: 5-28 °C
Víz keménység: nagyon lágy-nagyon kemény
pH tolerancia: 5-8
Növekedési ütem: közepes
Tartás: könnyű

Tenerum+jav%C3%ADtott.jpg
 
DomeSL said:
Tudja valaki, hogy hol kapható ilyen?

Hát ezt Levi tudná megmondani. Az ő akijából való a kép. Másnál en meg nem nagyon láttam.
Sajnos az ő akijából is eltünt mostanság, lehet nem egyszerű a tartása. Pedig szép darab volt.
 
Nigro said:
A tartása igen egyszerű. ;) Ezért is tűnt el gondolom, mert nagyon terjeszkedik.
A gyönyörű HC szőnyegem pusztulása után csak olyan növények jöhetnek szóba amik mindent kibírnak.
Úgyhogy ez nekem való. :D
 
Nem mondanám, hogy nagyon könnyen tartható.
Fura ez ezekkel a növényekkel. Van ami a tropica szerint nehezen tartható nálam mégis úgy nő és szaporodik mint a gomba.
Másokra az van írva, hogy könnyen tartható mégis csak sorvadozik.

A tenerum nálam elég összetört állapotban érkezett. Az akváriumban egyre csak fogyott és végül eltünt.
De teljesen. Úgy 5 hónapig még egy molekulát sem lehetett látni belőle, aztán egyszer csak az anubiasok gyökerei közül kinőtt egy kis levélke.
Picit vártam mert gondoltam, hogy majd csak kipusztul onnan is de nem. Elkezdett nőni és a lett belőle kb 1cm3 növény.
Na gondoltam ez így nem lesz jó mert oda nekem ilyen nem kell. Így fogtam a picúrt és átdobtam a nano-ba.
Ez volt 2 hónapja. A nanoban már 3 nap alatt látszott, hogy a jövevénynek hamarosan vége lesz. Teljesen elsorvadt.
Pedig a tápozás, stb szinte egyforma a 100 literessel. Már-már kidobtam amikor a szétrohadt leveleken új pici levélkék jelentek meg.
Mostanra pedig úgy 9cm3, és igen jó formában van. Virul.

Úgyhogy összegezve a dolgot, szerintem nagyon kényes a legkisebb változásra is, de ha egyszer megszokja a környezetet és megfelelő fényviszonyokat talál akkor nagyon szép tud lenni és gyorsan nő.
Szerintem kifejezetten gyorsabban nő félárnyékban.

Csababá said:
Esetleg azóta jobban elterjedt, van valakinek, esetleg a további tapasztalatokat is meg lehetne osztani?
 
Hali!

A börze egyetlen jó oldala volt, hogy tudtam venni egy kis dobozzal nevetséges áron.
Oly jól érzi magát, hogy nemsokára osztogathatom ezt is.Egyébként nekem nagyon tetszik.

Igen igénytelen, semmi gond nincs vele, lent is ,fent is, fényben és mélyárnyékban is jól érzi magát.
 
DomeSL said:
Kiírthatatlan gaz. 1 sejtből is kifejlődik egy-egy rejtett helyen és átveszi az uralmat.

Az, csak nem ott marad meg ahol te éppen szeretnéd, mindenhol van már belőle és megtapadt, de a bal kövön ahova akartam persze nem. :evil:
 
Ha minden jól megy ,nemsokára kapok ebből a szép kis növényből két kőre kötözött kis adagot!Szerintetek életben marad szerényebb körülmények között is?54literre T5 24 wattos világítás,easy carbo-profito tápozás(napi 1-1ml),heti kb 35% vízcsere,eheim ecco 2234 szivacs-filterlith-perlon szűrés.Nagyon tetszik ,remélem a garnélák is örülni fognak!Vélemények?Köszi
 
Pénteken vettem egy vasfát Egerben az akváriumomba már tudom , hogy mit kötözök rá!!! Amúgy ilyen növényt honnan tudok szerezni???Csak börzén???
 
Sziasztok!

Hogy a legjobb szerintetek rögzíteni? Hálóval vagy valamilyen kötözővel, damillal? Kőre gondoltam pakolni...

Üdv:)Gábor
 
Back
Oldal tetejére