• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mohaság

Jó látni ezt a rengeteg kicsi kék szépséget.

View attachment 148945

Viszont ugyanilyen sok kis vízibolha szerűség is úszkál benne. Lehet bele kellene tennem az austrolebias nigripinnis ivadékokat amit a nevelőmedencében tartok. Kicsit nagyobbak, mint ezek a garnélák. Viszont attól tartok, ha nőnek még az összes kis garnélák megennék később.
Vízibolha biztos nincs benne, mert az nem tűri az áramlásokat(tipikus tócsarák) inkább kagylósrákok lesznek. Lőjj egy képet és megszakértjük. 😉 Ha nekem nem megy, majd @Kovács Géza tudni fogja...
 
Kandicsrák. Ha túlzottan elszaporodik, eleszi a kaját a garnéláktól és mindenkit idegesítenek a pattogásukkal.
Halak bezabálják, hideg-meleg-vegyszer nem árt neki.
 
Kandicsrák. Ha túlzottan elszaporodik, eleszi a kaját a garnéláktól és mindenkit idegesítenek a pattogásukkal.
Halak bezabálják, hideg-meleg-vegyszer nem árt neki.
Biztos, hogy nem kandics. Nincs ugrócsáp, petecsomó, farok... unnamed-1.jpg
A petecsomó pár hiányozhat(hím esetében😁) de sem az ugrócsáp, sem a farok nem.
Szerk. : ez lesz. ostra4.jpg
 
Hétvégén bent volt feleségem és kislányom az irodában. Jóleső érzéssel töltött el, hogy feleségem megdicsérte az üveget, hogy sokkal jobban néz ki, mint képen. Egyben kifejtette, hogy nem tudok jó fotót csinálni. :oops: No, erre Ő is nekiállt, de neki sem ment jobban.:ROFLMAO: Iszonyú nehéz fotózni ezt az akváriumot. Hát még ezeket a halakat. Abban a pillanatban, hogy meglátják a fényképezőgépet, a legtávolabbi sarokba menekülnek. A hím már kezd színesedni. Ahogy nézem megtöltötték a pocakukat.

678ED3F2-7B5E-45AB-8193-C628CBB41936.jpeg
 
Mohaság úgy alakul, ahogy tervezted, vagy a vártnál nehezebb a mohák karbantartása?
Halak még szebbek azóta?
 
C328000D-419B-4606-B015-5DFBF81EECE4.jpegJúlius óta sok minden történt az üvegben. Masszívan algásodott az akvárium és a békalencse ellen is kemény küzdelmet folytattam eleinte. Aztán elengedtem időhiány miatt a dolgokat. És ennél jobb nem is történhetett volna. A békalencse 2 cm vastagon benőtte a felszínt (több, mint egy litert szedtem le róla), és masszívan leárnyékolta a mohákat. Ennek az lett az eredménye, hogy az összes felesleges tápanyag eltűnt a vízből és fény hiányában az alga is teljesen eltűnt. Mohák mérsékelten szenvedték meg. Jelenleg így állunk:
 
Nos, a bontás sosem örömteli, de azért ez sosem mutatta azt a formáját, ami egy mohaságtól elvárható lenne.
Gondolom, később újból megpróbálod, mert maga a koncepció remek, csak más scape kellene a sikeres kivitelezéshez. Meg persze több idő.😉
 
Volt egy időben nagyon szép, de a gondozás hiánya mindig is látszott rajta. Mivel nem az én szobámban volt, ezért csak ritkán tudtam belenyúlni. Egyenlőre nem tervezem az ismétlést. Vagy ha igen, azt nagyon piciben. Mondjuk egy minicompletetankban.
 
Back
Oldal tetejére