• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mohaság

Ez a napló a River Bank Pico üvegének továbbélését mutatja be. Igazság szerint az újraindított üveg kevéssé hozta azt, amit szerettem volna látni. Más földet használtam táptalajként másodjára, ami nem vált be.
Az első növényes akváriumom óta (riccardia kivételével) utálom a mohákat. Nem vagyok velük nagy barátságban. Most mégis felveszem a kesztyűt és kipróbálom mire jutok egy csak mohás üveggel. Az üveg indításának másik alapgondolata az volt, hogy kipróbálom a talaj nélküli, pontosabban inert talajos növényes akváriumot.

Akvárium: Dennerle 20l kocka 25x25x30
Szűrő: Dennerle sarokszűrő
CO2: noursun 8g rendszer + aquario neo tiny diffúzor
Aljzat: Dennerle nano Garnelenkies sunda fehér
Hardscape: fuji kő

Fauna: kék neocaridinák és reményeim szerint egy pár austrolebias nigripinnis, de ezt majd meglátjuk.

Flóra: csak moha. Felvettem már @Szmóki -val a kapcsolatot, de egyenlőre eltűnt. Szóval a projekt kicsit megakadt, de remélhetőleg hamarosan folytathatom.

Itt állok most. Az Őszi éjjel... építésekor rákaptam a ragasztgatásra. Baromi büdös dolog. A szűrő a kövek mögött lesz elrejtve:

8930D8A2-17A0-40C8-AC98-C42A4B2CC076.jpeg
 
Utoljára módosított:
Megérkezett @Luigi13 -ék jóvoltából az első adag moha. Gyorsan beizzítottam a nevelő üveget. Talajszintig (pontosabban kicsit fölé) töltöttem vízzel és lefedtem fóliával. Kis lyukakat fúrtam a fóliára és időzítővel ment rá a lámpa.
Ahogy tettem be az üvegbe a mohákat azon gondolkodtam, hogy ez nem lesz egyszerű. Csak ragasztani tudom őket. Ha nem érzik jól magukat és valamelyik lekopik, csak a randa fehér ragasztó marad ott. A ragasztó eltávolítására rendeltem korábban Kínából kemény 400 HUF-ért egy mitesszer eltávolító készletet. Vannak benne érdekes pálcikák, de a hegyes kaparós miatt vettem meg.
A másik kérdéskör a tápozás dolog lesz. Arra gondoltam, hogy szórok a homok alá tápkapszula granulátumot. Csak nem algásodok be. A folyékony tápozást is meglátjuk majd. Időnként nyomok majd bele m&m-t és egy kis foszfátot is. De ez majd menet közben. Elviekben a garnéla tápból viszonylag sok macro jut majd az üvegbe. Ahogy a River Bank Pico-t, ezt sem fogom túletetni. Érdekes módon etetés nélkül sokkal jobban szaporodnak a garnélák. Ebben a kékek kaja nélkül is annyian lettek hogy csak na, az Avarban meg alig szaporodnak a feketék.
 
Hány és milyen fajta mohák vannak a listádon?
Hogy fogod őket elválasztani vagy egymásba folynak majd?
Érdekes vállalkozás lesz, az biztos.
Kötözésre nem gondoltál csak ragasztásra?
Keletiek apró lávakövekre átlátszó szilikon gumival is szokták rögzíteni.
Kis patronos CO2 -t tervezel bele?
 
Hány és milyen fajta mohák vannak a listádon?
Hogy fogod őket elválasztani vagy egymásba folynak majd?
Érdekes vállalkozás lesz, az biztos.
Kötözésre nem gondoltál csak ragasztásra?
Keletiek apró lávakövekre átlátszó szilikon gumival is szokták rögzíteni.
Kis patronos CO2 -t tervezel bele?
Én magára a falra szeretném tenni őket, ha apró kövekre kötözném, azt ugyan úgy valahogy rögzíteni kellene a falra. A pontos számot és fajtát még nem tudom. Sajnos Szmóki eltűnt. Remélem nincs baja itt a járványban. Szerencsére @ezsolt80 is segít és @czegebi is ígért egy fajtát. Az biztos, hogy ez lesz az utóbbi időben (relatíve) legdrágább építésem. :eek: Mindenképpen lesz lista a mohákról.
A CO2 az előzménynaplóban tesztelt noursun regulátor lesz. A sima 8g klasszikus szódapatronos dolog. Egy patron elviszi 1-1,5 hónapot. Egy dobozzal kihúzom egy évig. Nem lenne muszáj a CO2, de ha már ennyit költök rá, adjuk meg a módját. Más CO2 szóda sem jöhet az iroda ezen részében.
Valószínűleg az Iwakusáról leveszem a chihiros CII pilácsot és azt teszem fölé, de majd meglátjuk.
 
Az biztos, hogy ez lesz az utóbbi időben (relatíve) legdrágább építésem. :eek:
nem venném a lelkemre hogy ne költs eleget, úgyhogy dobtam Szmóki-nak is sms-t hogy majd nézzen rá a fórumra... Hétvégén biztos nem nézi, de remélem jövő hét elején előkerül ;)
Ezekben a márciusi havazásokban remélem épségben megérkezik majd a moha, és nem valami zúzmarás scape lesz belőle :D
 
Megküzdök az ősellenséggel! Felragasztottam a mohákat. Kezem durván pillanatragasztós. :LOL:
Nagy köszönet a mohákért @Luigi13 -éknak, @czegebi -nek, @ezsolt80 -nak és @Szmóki -nak!

7645B72D-E9BC-48B1-ADCA-1EB1BC418FF1.jpeg
3E395666-10BD-48F5-B7F8-F9A260716D8E.jpeg

DEE1DA23-0FF6-494F-B1E6-865F14B89C6D.jpeg
995376AD-9683-43B8-9B59-91E2D2F39158.jpeg

Garnikat megjutalmaztam egy kis kajával. Még lehet imitt amott majd ragasztok rá egy kis riccardiát az aljára.
A moha lista itt van:

Fissi India
Fissi Thailand
Fissi mini nobilis
Fissi nobilis
Fissi fox
Fissi mini
Hookeriaceae
Buce1
Buce2
C. Pancuraji
Calliostella p.
Indian pellia
Cameroon
Homalia rosa
Riccardia
és egy titkos moha @ezsolt80 -tól :)
 
Van fejlődés a mohafalon vagy egyelőre örülsz, ha megtapadnak?
A brigád rendesen takarítja, se fonál, se ecsetalga nem jelent meg?
Fejlődés van valamennyi, de nem az igazi. Sajna két probléma volt az utóbbi pár hétben. Egyrészről nem volt időm vizet cserélni, így ecset is megjelent, másrészről nem vettem észre, hogy co2 sem úgy ment mint kellett volna. Hétfőn megpróbálok tisztítani egy kicsit.
 
Sorry a képért. Nem akartam most az algát az üvegről levakarni. Ami történt az indítás óta, hogy időhiány miatt durván megjelent az ecset nagyon sok helyen. Sajnos leginkább az @ezsolt80 -tól kapott fissiken. Emiatt alkalmaztam egy kis carbót az üvegben. Közvetlenül a fertőzött területekre nyomtam. Azóta az ecset visszahúzódott jelentősen. Tettem bele pár fiatal amanot is.
BC7BDF40-8A79-4361-BF84-3D413FED2C3C.jpeg

Jelenleg úgy tűnik, hogy a mohák kezdenek magukhoz térni, és hozzák az új hajtásaikat. Kopp-kopp. Kicsit nyírtam is. Sajnos bebizonyosodott, hogy az eden501 szinte alkalmatlan a nyírásra. A cső átmérője nem megfelelő és a bemeneti csőcsatlakozásnàl dugulás alakul ki folyamatosan. Ezért aki gondolkodik a beszerzésén, vegye figyelembe, hogy kizárólag mulmolásra használható.
 
Jó látni ezt a rengeteg kicsi kék szépséget.

7000A9BA-B941-4348-8582-6968E0E28C6C.jpeg

Viszont ugyanilyen sok kis vízibolha szerűség is úszkál benne. Lehet bele kellene tennem az austrolebias nigripinnis ivadékokat amit a nevelőmedencében tartok. Kicsit nagyobbak, mint ezek a garnélák. Viszont attól tartok, ha nőnek még az összes kis garnélák megennék később.
 
Back
Oldal tetejére