• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohakötözés

oRphEus

VIP kertész
Legjobb napló
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

viktorlantos said:
peti44 said:
Amúgy csak nálam van, hogy az ADA mohakötöző a kelleténél hamarabb elbomlik?

2-4 hét. a titok, hogy jól kell felkötni sűrűn. anno én is viszonylag lazán tettem fel. majd megkeresek egy szemináriumi ada fótót ahol ez jól látszik.
ez az idő elég a mohának, hogy megkapaszkodjon. kötözést lehet ismételni később ha kell, de ha jól csináltad nem lesz gond a mohával.
Én sem vagyok a mohakötözővel elégedett. Nálam inkább 2 hét volt, mint 4... Hiába elég elméletben a 2-4 hét a moháknak, nálam a mohacsomók fele levált. Fissidens kötözésére kifejezetten alkalmatlannak érzem. Én is arra számítottam, hogy hosszabb ideig bírja...
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

oRphEus said:
viktorlantos said:
peti44 said:
Amúgy csak nálam van, hogy az ADA mohakötöző a kelleténél hamarabb elbomlik?

2-4 hét. a titok, hogy jól kell felkötni sűrűn. anno én is viszonylag lazán tettem fel. majd megkeresek egy szemináriumi ada fótót ahol ez jól látszik.
ez az idő elég a mohának, hogy megkapaszkodjon. kötözést lehet ismételni később ha kell, de ha jól csináltad nem lesz gond a mohával.
Én sem vagyok a mohakötözővel elégedett. Nálam inkább 2 hét volt, mint 4... Hiába elég elméletben a 2-4 hét a moháknak, nálam a mohacsomók fele levált. Fissidens kötözésére kifejezetten alkalmatlannak érzem. Én is arra számítottam, hogy hosszabb ideig bírja...
Pontosan ez van nálam is. A fissidens-el is így vagyok, tegnap már hajhálóval kötöttem vissza.
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

Moha kötözésére pl. fekete cérna.... 8 hétig biztosan bírja :D :angel:
(egyik végét lekötözni a fához, körbetekerni hosszan a mohát, a végén szintén a fához lehet csomózni)
 
Mivel Peti topikja az akváriumáról szól, gondoltam jobb ha itt folytatjuk a mohakötözéses történetet.

Szó volt az ADA mohakötöző alkalmasságáról, alkalmatlanságáról.

Alapvetően az a célja, hogy egy gyorsan használható, praktikus lebomló kötöző legyen gyorsabb mohákhoz amit fára növesztünk.
A kötöző 2-4 hét után elbomlik ezért érdemes jól bekötözni az adott rész, hogy a felbomló szálak ne veszélyeztessék az első időben a moha rögzítését.

példának a múl évi szemináriumi képeket hoznám:

http://naacademy.pl/Galerie/JAPAN-2009- ... ?photo=139
http://naacademy.pl/Galerie/JAPAN-2009- ... ?photo=140
http://naacademy.pl/Galerie/JAPAN-2009- ... ?photo=141

fontos, hogy a mohákat le kell nyírni a kötözés után.

jártam már úgy is, hogy kedves kis sziámi halam szétbontotta a mohát és a kötözőt is. vagy épp a pleco rendezte át teljesen a felkötözött mohákat pedig ott damilt használtam. ez sajnos hal függő.

lassú mohákat más módszerrel érdemes rögzíteni. hálóval, fém hálóval ha talajon van, ha a fára akarjuk tenni akkor kis pillanatragasztó is használható, remekül megfogja a csomókat ami utána már biztonságosan fejlődhet. ezt a módszert alkalmazzák a japán és távolkeleti csoda akikban is. csak figyeljünk rá mert nem minden pillanatragasztó jó. vannak ilyen zselés cuccok általában ezt használják. fissidens, pelia stb növényekhez remek módszer.

rögzíteni végülis bármivel lehet. cérna, damil, háló, rács, ragasztó stb. akvárium és helyzet függő a dolog.
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

Én a Fissiden-t damil al kötöztem fel és nem vágtam el a finom szárait.
Hogyha az ember nem húzza meg erősen a damilt teljesen jól lehet azzal is rögzíteni viszont érdemesebb a vékonyabbakkal kötözni tapasztalataim szerint a vastagabbal sokkal könnyebb elvágni a mohát.
 
viktorlantos said:
Mivel Peti topikja az akváriumáról szól, gondoltam jobb ha itt folytatjuk a mohakötözéses történetet.

Szó volt az ADA mohakötöző alkalmasságáról, alkalmatlanságáról.

Alapvetően az a célja, hogy egy gyorsan használható, praktikus lebomló kötöző legyen gyorsabb mohákhoz amit fára növesztünk.
A kötöző 2-4 hét után elbomlik ezért érdemes jól bekötözni az adott rész, hogy a felbomló szálak ne veszélyeztessék az első időben a moha rögzítését.

példának a múl évi szemináriumi képeket hoznám:

http://naacademy.pl/Galerie/JAPAN-2009- ... ?photo=139
http://naacademy.pl/Galerie/JAPAN-2009- ... ?photo=140
http://naacademy.pl/Galerie/JAPAN-2009- ... ?photo=141

fontos, hogy a mohákat le kell nyírni a kötözés után.

jártam már úgy is, hogy kedves kis sziámi halam szétbontotta a mohát és a kötözőt is. vagy épp a pleco rendezte át teljesen a felkötözött mohákat pedig ott damilt használtam. ez sajnos hal függő.

lassú mohákat más módszerrel érdemes rögzíteni. hálóval, fém hálóval ha talajon van, ha a fára akarjuk tenni akkor kis pillanatragasztó is használható, remekül megfogja a csomókat ami utána már biztonságosan fejlődhet. ezt a módszert alkalmazzák a japán és távolkeleti csoda akikban is. csak figyeljünk rá mert nem minden pillanatragasztó jó. vannak ilyen zselés cuccok általában ezt használják. fissidens, pelia stb növényekhez remek módszer.

rögzíteni végülis bármivel lehet. cérna, damil, háló, rács, ragasztó stb. akvárium és helyzet függő a dolog.

Én azért a pillanatragasztót nem ajánlanám mivel Cyanoacrylate.
Magyarul cián oldódhat ki belőle az idők során.
Szerintem Ázsiai barátain valami fásfajta ragasztót használnak hozzá.
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

peti44 said:
Amúgy csak nálam van, hogy az ADA mohakötöző a kelleténél hamarabb elbomlik?

Én is hasonlóan jártam, mint te.
A Vesicularia ferriei 'Weeping'-et próbálom a fához erősíteni. Minden 1 hetes vízcserekor megerősítem egy kicsit, de így is elég nehezen akar megmaradni. :D
 
Sziasztok!

Tudtok valami jó infót a moha tápozásra? Használok Ga tápokat, carbot is, de minden növénnyel ellentétben a lángmohám egyszerűen nem akar nőni! :S
mi lehet az oka?
 
mardelboy said:
Sziasztok!

Tudtok valami jó infót a moha tápozásra? Használok Ga tápokat, carbot is, de minden növénnyel ellentétben a lángmohám egyszerűen nem akar nőni! :S
mi lehet az oka?
Nincs külön tápozás a fényen, co2-n és a folyékony tápon kívűl, egyszerűen lassan nől! ;)
 
Sziasztok!

Már sok helyen láttam, hogy a mohákat valami rozsdamentes háló közé szorítják, és úgy helyezik az akváriumba.
Kérdésem ehhez kapcsolódik:
-mi ez a fémháló, hol lehet beszerezni,
-ezzel a technológiával mohafal is kialakítható?
 
lakly said:
Sziasztok!

Már sok helyen láttam, hogy a mohákat valami rozsdamentes háló közé szorítják, és úgy helyezik az akváriumba.
Kérdésem ehhez kapcsolódik:
-mi ez a fémháló, hol lehet beszerezni,
-ezzel a technológiával mohafal is kialakítható?

Nem szúnyoghálót láttál? Azt meg kapsz sok helyen. Mohafalat itt a fórumon még nem láttam, szerintem a háló alatta rész megsínylené., de elképzelhető, hogy megmarad.
 
lakly írta:Sziasztok!

Már sok helyen láttam, hogy a mohákat valami rozsdamentes háló közé szorítják, és úgy helyezik az akváriumba.
Kérdésem ehhez kapcsolódik:
-mi ez a fémháló, hol lehet beszerezni,
-ezzel a technológiával mohafal is kialakítható?



Nem szúnyoghálót láttál? Azt meg kapsz sok helyen. Mohafalat itt a fórumon még nem láttam, szerintem a háló alatta rész megsínylené., de elképzelhető, hogy megmarad.
Nem-nem szúnyogháló.
Mohafalat már én is készítettem, nagyon mutatós, csak én műanyag hálót használtam viszont most a rögzítése miatt a fémhálós megoldást szeretném elkészíteni.
 
helló. Bocs ha rossz helyre írok még új vagyok itt. Csak az lenne a kérdésem hogy szeretnék vasfához rögzíteni jávai mohát és azt hogy csináljam és az akvárium melyik részén érzi jól magát a moha? azthiszem röviden ennyi. kössz előre is
 
Back
Oldal tetejére