• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

Ide passzol, szóval hátha van valami ötletelek.

Műküdő setupban dragon köveken meg red moor fán is valahogy betelepült karácsony moha. Mennie kell. Ragasztva van minden, kivenni nem tudom és fehérítőbe áztatni. De valahogy le kellene irtani róla a mohát a víz alatt... tömény excel fecskendezés leállított szűrővel, szerintetek?
 
Háááááááát, megpróbálom teljesen leengedni, de az élővilág azt nem tolerálná. :( A dekorhomokon lenne nekik kb. 3 centi magas vízoszlop, már ha mindegyik el tudna menekülni oda amikor engedem le a vizet. :(

Teljesen leengedve, hogy szárazon legyenek a kövek sima excel töményen megoldaná 10 perc alatt.
 
Tessék, akkor meg is van a megoldás :) Vagy valami olyan vegyszerben reménykedtél, amit a vízbe keverve maradéktalanul elpusztítja a növényt, de az állatokat nem bántja? Arra én is kíváncsi lennék :D
Esetleg még a mechanikus megoldás jöhet talán szóba víz alatt. Mini drótkefével lesikálni a mohát és leszívni mielőtt máshová áttelepszik.
 
Á átgondoltam nem tudom leengedni a vizet, csak víz alatti mohairtás jöhet szóba.

Dragon és a drótkefe nem barátok. :(

Megpróbálom többszöri tömény excel kezeléssel kinyírni.
 
Szerintem riccardián kívül bármit.
(Van riccardia low-tech akvában nálam is, de rengeteg fény és CO2 nélkül nem lesz az a csodaszép kis harsogó zöld tömör gyönyör.)
 
Sziasztok!
Jávai moha mennyire bírja a 3%-os H2O2 oldatot? Kicsit penészedik a fa, amin van, szeretném lekezelni, de félek, hogy kinyírom a mohát...
 
Sziasztok!
Jávai moha mennyire bírja a 3%-os H2O2 oldatot? Kicsit penészedik a fa, amin van, szeretném lekezelni, de félek, hogy kinyírom a mohát...
Semennyire nem bírja, ahogyan a carbo/excel-t sem. Tuti kinyírod.
Ha nagyon zavar a penész, és nem bírod ki még elmúlik magától, akkor szed le a mohát addig, még lekezeled a fát. A mohát meg, jó mosd át, hideg vizben.
 
Jaja nem kell vegyszerezni, minden algaevő lepucolja pillanatok alatt. Még hálásak is lesznek a lakomáért. :)
 
Sziasztok, valamilyen moha megjelent a köveken az előző akvárium 2 évvel ezelőtti indítás után, mostanra kezelhetetlen lett, szétszedtem, átépítés zajlik.
A kövekről, fáról a hypo lekapta. Anubiast is be merem áztatni 1:5 arányú hypos oldatba, 1-2 perc alatt a mohának vége, a növény bírja talán.
De mit csináljak a Buce bokrokkal? Tömény, vagy 1:2 carbo? Anubiast is inkább carboba?
Illetve a szűrőben is lehetnek moha sejtek, azok onnan nem jöhetnek vissza? Ott elpusztulnak a fényhiány miatt?
A talajban is van, de arra kerül friss réteg, talán nem jön fel alulról.
Sikerült már valakinek kiirtani? Köszi.
 
Sziasztok, valamilyen moha megjelent a köveken az előző akvárium 2 évvel ezelőtti indítás után, mostanra kezelhetetlen lett, szétszedtem, átépítés zajlik.
A kövekről, fáról a hypo lekapta. Anubiast is be merem áztatni 1:5 arányú hypos oldatba, 1-2 perc alatt a mohának vége, a növény bírja talán.
De mit csináljak a Buce bokrokkal? Tömény, vagy 1:2 carbo? Anubiast is inkább carboba?
Illetve a szűrőben is lehetnek moha sejtek, azok onnan nem jöhetnek vissza? Ott elpusztulnak a fényhiány miatt?
A talajban is van, de arra kerül friss réteg, talán nem jön fel alulról.
Sikerült már valakinek kiirtani? Köszi.
szerintem azért kérdés milyen moha... van amelyik túl fogja élni a carbo-t.
egyébként az anubias-t is carbo-ba, az arányt soha nem tudom de azt valaki majd megírja.
Szűrőhöz ajánlanék egy forró vízes áztatást.
Talajt nem tudom milyen de azt meg sütni szokták a népek (én még nem csináltam olyat).
 
Back
Oldal tetejére