• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

Sziasztok!
Valakinek nincs rossz tapasztalata a palára kötözött mohákkal kapcsolatban? Nálam ez a kombó nem működött, mindig berohadtak. Arra gondolok, hogy valami kioldódhat a palakőből ami irritálja a mohaféléket.
 
A Christmas moss képes a kövön megtapadni? Vagy az semmihez nem tapad, csak ha odaragasztom?
Én a kőről nem tudom levakarni (seiryu). Csipesszel eltávolítanám, amennyire tudom, de mindig marad egy mm és az újranő. Rengeteg helyen karácsonymohás a kövem.
Fához nem tapadt le nekem.

Érdekes, hogy ehhez igen ahhoz nem.
 
Én a kőről nem tudom levakarni (seiryu). Csipesszel eltávolítanám, amennyire tudom, de mindig marad egy mm és az újranő. Rengeteg helyen karácsonymohás a kövem.
Fához nem tapadt le nekem.

Érdekes, hogy ehhez igen ahhoz nem.
Valószínű hogy csak akkor tapad le ha biztonságosnak érzi a terepet, akár csak mint egyes korall fajták.
 
Én a kőről nem tudom levakarni (seiryu). Csipesszel eltávolítanám, amennyire tudom, de mindig marad egy mm és az újranő. Rengeteg helyen karácsonymohás a kövem.
Fához nem tapadt le nekem.
Akkor kőre rakom a karácsonyt és a fára a jávait. Ekkor remélhetőleg mindkettő megtapad magától. (most pont fordítva vannak)
 
Sracok, egy gyors kerdes!
A flame mohat is csak egyszerüen nyirjatok, ha magasra nö? Milyen gyorsan regeneralodik, lehet rendszeresen "trimmelni"? Illetve, milyen magassagot er el nalatok?
Nalam most van a fara ragasztva es kb. mar 6 cm magas, a tetejeben kezd megülni a mulm, algasodik is, gondoltam lenyirom, mehet neki siman az ollo? (nem volt meg ilyen moham)

Köszi
 
Sracok, egy gyors kerdes!
A flame mohat is csak egyszerüen nyirjatok, ha magasra nö? Milyen gyorsan regeneralodik, lehet rendszeresen "trimmelni"? Illetve, milyen magassagot er el nalatok?
Nalam most van a fara ragasztva es kb. mar 6 cm magas, a tetejeben kezd megülni a mulm, algasodik is, gondoltam lenyirom, mehet neki siman az ollo? (nem volt meg ilyen moham)

Köszi
Nyugodtan megnyírhatod, bírja!
 
Oke, akkor adok neki, köszi a gyors valaszt.
Milyen magasra nö egyebkent, nalam elert siman 6-7 cm-t...
Nálunk egyszer egy tenyérnyi lávakövön 15 cm-esre nőtt, de azért annak már az alja bebarnult. Levágtuk az alsó 2 cm-t és visszakötöztük a szép részt.
 
Sziasztok.
Régebben valamit olvastam, hogy egyik-másik mohafajt ha ritkítjuk és a vízben marad valami darabka akkor az beeszi magát mindenhova és elnyom mindent. Valóban így van? Én ezt szeretném elkerülni a következő növényesemben először lesz moha, melyiket javasolnátok? ragasztással lesz elhelyezve a dekorokon.
 
Sracok, egy gyors kerdes!
A flame mohat is csak egyszerüen nyirjatok, ha magasra nö? Milyen gyorsan regeneralodik, lehet rendszeresen "trimmelni"? Illetve, milyen magassagot er el nalatok?
Nalam most van a fara ragasztva es kb. mar 6 cm magas, a tetejeben kezd megülni a mulm, algasodik is, gondoltam lenyirom, mehet neki siman az ollo? (nem volt meg ilyen moham)

Köszi

Én a minap ejtettem ámulatba Luigiékat azzal, mert voltak olyan kedvesek, hogy hétvégén segítettek ragasztgatni, hogy a korábban tőlük hozott flame moss nálam teljesen átalakult.
Szép egyenes függönyt álmodtam belőle, ahogy náluk láttam nőni, de a low-techben a színe is más lett és dzsumbi bokorrá vált nálam.
Persze Niki nem adta fel, hanem hatalmas türelemmel egyenesítgetett nekem csokorba szálakat, amit a vasfára ragasztott, hátha...:rolleyes:
Remélem, most nálam is 6cm hosszú lesz és hamarosan nyírni kell, hogy mögé lássak!:D
 
Én a minap ejtettem ámulatba Luigiékat azzal, mert voltak olyan kedvesek, hogy hétvégén segítettek ragasztgatni, hogy a korábban tőlük hozott flame moss nálam teljesen átalakult.
Szép egyenes függönyt álmodtam belőle, ahogy náluk láttam nőni, de a low-techben a színe is más lett és dzsumbi bokorrá vált nálam.
Persze Niki nem adta fel, hanem hatalmas türelemmel egyenesítgetett nekem csokorba szálakat, amit a vasfára ragasztott, hátha...:rolleyes:
Remélem, most nálam is 6cm hosszú lesz és hamarosan nyírni kell, hogy mögé lássak!:D
Nálam is bokrosodik, már olyan, mint egy nagy lomb az ágakon...
 
Sziasztok.
Maradt egy kis adag jávai mohám.
Nem szeretném kidobni, hogyan tudnám eltárolni. Plusz akvárium nincs, a mostaniba meg már sok lenne.
Köszi
 
Szia!
Vagy eladod, elajándékozod, vagy egy kis tálban, vízben elvan az ablakban. Csak ne felejtsd el után tölteni néha.
 
Sziasztok, fara milyen mohat javasoltok, ami eleg apro 60P be kerulne be es szepen csungene le a farol?

mini weeping :D :p

szerk: mindkettő jó, attól függően mi a célod. Szerintem a weeping szebb kinézetű, de a mini weeping sokkal apróbb levelű, így kisebb akváriumba talán jobban mutat és legalább nem kell nyírni.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére