• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

pataslo

Új regisztrált
Hol érdemes mohát beszerezni. ahol viszonylag nagy a választék? Keresnék egy mohét, ami nagy felületet befut, sűrűn, de nem fejleszt bokrot, megtartva a felület formáját.
 
Sziasztok Azt nem értem nálam miért nem akarnak semmilyen szinten megmaradni a mohák,Próbáltam elhelyezni miden részén az akváriumnak,de sehol nem ment semmire Mindenki írja,hogy nő nála szépen,van valami tippetek esetleg?
 
robokuty said:
Sziasztok Azt nem értem nálam miért nem akarnak semmilyen szinten megmaradni a mohák,Próbáltam elhelyezni miden részén az akváriumnak,de sehol nem ment semmire Mindenki írja,hogy nő nála szépen,van valami tippetek esetleg?

Van e a moháknak ellensége az akváriumodban pl Sziámi algaevő?
Milyen a víz hőmérséklete?
Milyen sűrűn nyírod?
Milyen mohával próbálkozol? Ha hideg vizet kedveli sosem marad meg.
Felkötözöd valamire, vagy a földben van?
Néhány moha elvan minimális feltételekkel másoknak több kell.
 
Igazad van Viktor, a kérdés túl általános így,úgyhogy szépen sorjában:semmilyen ellenség nincs a medencében,a hőmérséklet26 fok,nem nyírom mert nem nő,sima jávai ,a haverjaimál a pocsolyától a diszkoszosig mindenhol burjánzik,fára kötöztem és a háttérhez szorítottam ,fényes helyen,félárnyékban,és árnyékban.Sehol nem indult meg.Persze még mindíg nem tápozok :oops: ,de a többi növény így is szépen nő.Mindenki azt mondja ,hogy milyen igénytelen , : nállam meg semmi.Pedig nagyon fontos szerepe lenne a végső elképzeléseimben.A válaszokat előre is köszi R
 
Sziasztok!

Forrásmohával volt már dolga valakinek? Én avval vontam be a Red Moor fákat, de valahogy nem igazán akarnak "működni". Minden növény szépen nől, és bubizik, ez a moha viszont nem csinál semmit, és még csak nincs is olyan élénk szine mint a többi növénynek. Olvastam hogy ez 20C-on érzi jól magát, létezik hogy ez lehet a baj? Láttam más akváriumban is, azért gondoltam hogy jó lehet, de a kisebbik akváriumba raktam jávait, és az úgy nől mintha muszáj lenne. Pedig ott 18W T5 van 60 literre, és tápozás sincs.
 
Biztos, hogy a hőmérséklettel van gondja, főleg a múltkori kánikulák után. A Forrásmoha, ahogyan az a nevéből is kikövetkeztethető, hegyi patakokban, forrásokban található, melyeknek általában igen alacsony a hőmérséklete.
 
Luna said:
Biztos, hogy a hőmérséklettel van gondja, főleg a múltkori kánikulák után. A Forrásmoha, ahogyan az a nevéből is kikövetkeztethető, hegyi patakokban, forrásokban található, melyeknek általában igen alacsony a hőmérséklete.
Sajnos én is ezt érzem. :( Akkor nem marad más hátra mint a csere... kellemes lesz.
 
A mindenki által hidegvízkedvelőnek mondott forrásmoha nagy meglepetésemre túlélte a meleg nyarat és örült ütemben növekedett.Kibírta a téli időszakot is,majd tavasszal kb.3 hét alatt teljesen tönkrement elrohadt :eek: Akkor most hogy is van ez :?:
 
sooska972 said:
A mindenki által hidegvízkedvelőnek mondott forrásmoha nagy meglepetésemre túlélte a meleg nyarat és örült ütemben növekedett.Kibírta a téli időszakot is,majd tavasszal kb.3 hét alatt teljesen tönkrement elrohadt :eek: Akkor most hogy is van ez :?:
Öntudatra ébredt :lol:
Viccet félretéve nekem is jó tapasztalataim vannak vele. Nem tudom mi lelhette.
 
Sziasztok
Ti hallotatok már olyan növényről ami a mohát használná tápanyag szerzésre,mert a napokban észre vettem a moha közül ki nővő levél szerű formára, ami nem hasonlít a mohára,ha kell csinálok róla képet,nem egy helyen van ilyen fajta képződmény.
Várom a gondolatokat.
Üdv.Dani
 
Hali!

A nyírás után nekem a glosso,a H.m. és a pogo is beleköltőzött a mohába, amit nem tudtam összeszedni.Sőt van amikor teljesen elnyomja a mohát a benne megtelepedő növény.
 
Nekem az a gondom vele, hogy a 2hét alatt nem nyírtam egyik növényemet sem, és egyik se hasonlít az új hajtásra ami elkezdett nőni,mindjárt rakok fel róla képet, úgy hátha könyebb lesz nektek.

jojo said:
Hali!

A nyírás után nekem a glosso,a H.m. és a pogo is beleköltőzött a mohába, amit nem tudtam összeszedni.Sőt van amikor teljesen elnyomja a mohát a benne megtelepedő növény.
 
azt szeretném megkérdezni,hogy nincs valami technikátok riccia kötözésre? van kb:10*6cm-es pala az akváriumba 2db,mind a kettőre riccia kötözve ugy hogy szunyoghálót tettem rá.ráadásul még damillal is ráerősítettem a kötés szorosságára. már elég szép kis bokor volt,de mindig uszkált egy kicsi belőle a víz tetején... a sziámi algaevők(2db) is szeret játszani vele de nállam a fő kártevő a maláj tornyoscsiga populáció,vagy 1000db van 42 literre:) ezek itt a palán a riccia és a szunyogháló között befészkelnek,izegnek mozognak,s kiturták. az a legszebb,hogy pont aznapra turták ki mikorra beterveztem a H.A.C.-ra való fényképezést,így köveket kellett rápakolnom,hogy nézzen ki valahogy,de látszik hogy nem illik az a kő:)
nah mindegy. várok olyan ötleteket,amik már beváltak. még harisnyára gondoltam,de rájöttem abból n em tudna kibujni a riccia:)
köszönöm a szíves segítséget:)

üdv
 
köszi Nigro a linket. sokat tartoszkodok a honlapodon,de ezut még nem láttam. mindíg tudsz valami újat mutatni nekem:) nagy tisztelőd vagyok! a terraplázán is szerettem volna meghallgatni az előadásod,de sajnos már nem fértem be,de nem baj,majd legközelebb:)

ebből a hajhálós megoldásból nem turják ki szerinted a csigák a mohát? nem tudom neked menyi csigád van... de nekem jóval több mint kéne,s már mindenütt van:) én látom el a helyi akvarista boltot csigával:)
 
Sajnálom, hogy nem fértél be. Mondjuk a levegő sem... :)
Sajnos a tornyos csigák eléggé sok gondot okoznak a növényesben, de a hajháló működhet. Én régebben úgy csináltam, hogyha már nagyon kinőtt a májmoha a hálóból, akkor egyszerűen ráhúztam egy újabb hajhálót. ;)
 
sziasztok. nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy volt 2kőre lekötözött ricciám,elég szép kis bokor volt már,de felnyilt,s ezért a víz tetjén lebegett vagy 2 hétig,mire eljutottam odáig,hogy megint lekötözzem. most már annyi lett belőle,hogy nem 2kőre hanem 11kőre tudtam lekötözni(plussz ami megmaradt,vagy fél liternyi). kb 1-2 hete van lekötözve,s elkezdtek üvegessé válni. előtte ilyet még nem tapasztaltam. átlátszöak a kis y száraik a végükön kb 2mm szép zöld. vagy nő vagy még az sem üvegesedett ki. tápot kap. igaz nem volt most vagy 1 hétig,plussz carbo, plussz élesztős co2. mi baja lehet? észhez fog térni. sok féle képpen kötöztem le. volt amelyiket hálóval+damil, volt amelyiket csak damillal, s volt(utánakérdezés után) amit zselés ragasztóval leragasztva+damillal. s mindegyik üvegesedik..... nah. látott már valaki ilyet?
 
Nálam akkor volt ilyen, amikor annyira nőtt, hogy ránőtt saját magára és teljesen beárnyékolódott az alsó rész.Ez végig így volt a háttér mentén, de az akvárium alján is a fákra rákötözve.Ha nem nyírtam akkor kezdett alulról sárgulni, ill. áttetszővé válni.Ha fölé került valami nagyobb békalencse telep, és az árnyékolt, akkor is kezdett sápadni.
Persze a táp is lehet a ludas, mert nem kevés tápot felvesz az aksiból ilyen mennyiségben.

Mivel tápozol?
 
neptun növénytápsó 8ml/nap
easy carbo 1ml/nap
tudom hogy nem valami híres,de sajnos most csak ezzel tudok tápozni. akkor meg is érteném ha nem kapna fényt,de ezt frissen kötöztem le.. szerinted magához tér? tegnap visszavágtam teljesen tövig,hátha normális hajtásokat hoz. pedig ez a kedvenc növényem amit magam neveltem,mert azon kívül,hogy néha kijött egy két y ágacska más gondom nem volt vele.. szépen nőtt.. most meg,csak idegeít... :evil: :mrgreen:
 
Back
Oldal tetejére