• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

A shopban vettem kis dobozkákban sima jávai mohát.Kettőt meg is kaptam egy áráért,mert nem voltak valami jó kondiban.1 hete lettek kis kövekre kötözve.Amikor kibontottam a dobozkákat enyhén kiszáradt állapotban voltak.Amikor le lettek kötözve még kicsit zöldes színük volt,de nem az az egészséges zöld szín.Egy hét elteltével a színezetük még fakóbb,barnás lett.De itt ott vélek felfedezni friss zöld hajtásvégeket.Szerintetek felépülnek, csak több időre van szükségük????Ezek a most indult kis nanoba vannak.A nagy akimba is van szép zöld moha és onnét tundák kötözni frisset.Csak ha kiszedem a kis kövekre kötözött mohákat nagyon szét kellene túrni a pici akit,amit nem szeretnék.Tehát bízzak a felépülésükben vagy mindenképp robbantanom kell :roll:
Ha valakinek van ilyen jellegű tapasztalata a "mohák feltámadásáról" :) kérem ossza meg velem,mert most kicsit lehúzza a látványt a barnuló mohácskák.
Köszi!
 
Szia Atti!

Nekem a locsoló kannában szoktak lenni mindenféle akváriumi szervezetek!
Amikor a Feleségem teljesen kiöntözi kerül ez-az a növények földjére!

Így telepedett meg a Hibiscus cserepében a jávai moha.
Míg rendesen locsoltam naponta szépen növekedett, majd jött a nyaralás, a heti 1-2 öntözés mellett teljesen kiszáradt!
Mikor megláttam azt gondoltam, hogy ennek annyi, de pár hét múlva a napi öntözés hatására a kiszáradtnak tűnő moha apró hajtásokat kezdett produkálni!
Valószínű, hogy az egyszerű felépítésének köszönhetően jó a regenerálódó képessége!

Szerintem várjál még vele, bár nem tudom víz alatt működik-e ugyan így!

A.ttila
 
Szerintem simán magához tér, de ha nem legközelebb ha felénk jársz kapsz egy pótlást. ;)

Csatlakozom az előttem szólókhoz, a mohák hihetetlenül tűrőképesek.
Biztos leírtam már itt a sztorit, hogy az akváriumom berendezésénél elővettem az egyik szoba sötét sarkából egy kb éve nem használt seiryut. És az anno akváriumban ránőtt fissidens mohadarab gyönyörű egészségben vészelte át ezt az időt. Mindenféle öntözés nélkül. Mit ne mondjak lepetéztem :lol:
 
Sziasztok,

A Tropica Taxiphyllum sp. 'Spiky' mohának így kell kinéznie? Ma vettünk 6 dobozzal, hogy csináljunk egy mohás hátfalat, de két dobozban szinte totál megbarnult, vagy sárgult moha volt. 3 dobozban nagyon szép egészségesek voltak, egyben pedig fele fele. Fotón is látszik, de nem annyira, mint élőben. Elég drága ahhoz, hogy semmire ne legyen jó.

Van ötletetek, vagy tapasztalatotok?

P1070526.JPG

P1070528.JPG


Köszi
 
Nem túl szép. Lehet, hogy magához tér, de ha nem, szaladjatok be és adok másikat. Én adtam ma 6 spiky-t nektek. Nem néztem meg sajna :oops:
 
Köszi szépen.

Egyelőre majd meglátjuk mi lesz vele, mert ami életképes volt, azt felkötöztük a rácsra. Csak így nem lett elég, és vannak foltok.

De ha úgy nől, mint a karácsonyi, akkor hamar eltűnnek a "lukak"
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Vesicularia ferriei 'Weeping'-et felkötöztem a fára. Az egy idő után ott marad, megragad a fán, és szépen terjeszkedik? Vagy mindig kell a kötöző?
 
Satu said:
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Vesicularia ferriei 'Weeping'-et felkötöztem a fára. Az egy idő után ott marad, megragad a fán, és szépen terjeszkedik? Vagy mindig kell a kötöző?

Mindig kell a kötöző sajnos.
 
Sziasztok

Most vettem egy adag jávai mohát. Hát mindenféle jószággal van tele kezdve a planáriától a csíborig. Hogyan tudnam kilakoltatni őket a leghatékonyabban?
Csipesszel próbálkoztam több kevesebb eredménnyel de a csíborok elég fürgék :cry:
 
robesz82 said:
Sziasztok

Most vettem egy adag jávai mohát. Hát mindenféle jószággal van tele kezdve a planáriától a csíborig. Hogyan tudnam kilakoltatni őket a leghatékonyabban?
Csipesszel próbálkoztam több kevesebb eredménnyel de a csíborok elég fürgék :cry:

KUKA! Kitudja mi lehet még benne amit nem látsz. :| Máskor jobb helyről vegyél mohát.
 
A neomagnol tabletta képes megoldani a problémát. Érdemes utána egy hétig még karanténban tartani a salátát, és a végén megismételni a kezelést, így az esetleges peték is biztosan kipurcannak. A kálium-permanganát is jó erre, ha véletlenül akad még a gyógyszeres láda mélyén.
 
Karácsmohám van és ezt le lehet dugni félig az aljzatban? Vagy valamihez hozzá kell kötözni? Mert kőhöz volt kötve de egy idő után barnult és darabokra hullott, kiszabadult a kötözés alól.
 
Karácsmohám van és ezt le lehet dugni félig az aljzatban? Vagy valamihez hozzá kell kötözni? Mert kőhöz volt kötve de egy idő után barnult és darabokra hullott, kiszabadult a kötözés alól.
Kötözni kell, ültetni nem lehet. Sajnos soha sem tapad meg rendesen. Talán a legjobb, ha damillal kötözöd.
 
Én úgy vettem észre, hogy a(valódi) Vesicularia fajok kifejezetten jól tapadnak. Ez az elbarnulás inkább úgy hangzik, mintha nem kapott volna elég fényt, például mert túlnőtt és nem lett visszanyírva.
 
Kedves Szakértők!
Ha van tapasztalatotok flame moss-szal kapcsolatban, szívesen venném. Nem találtam külön témát erről a moháról. Vettem, faág végére kötöztem, de semmire nem megy. Mi a gond?
Köszönöm!
 
Mikor kötözted?
Valami részletesebb infót jó lenne tudni az akvárium többi paraméteréről (víz paraméterek, világítás, tápozás). Meg az állatokról.
Enélkül elég nehéz segíteni.
 
Back
Oldal tetejére