• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

Attól függetlenül, hogy én régen használtam a Neptun tápot, nem tartom sokra.Sztem. itt lesz a bibi.
Tudom, hogy ez van-de sztem váltani lenne érdemes.
Elég a ricciából 1 cm. is- az is képes újjáéledni.
 
sziasztok az lenne a "panaszom" hogy a jávai mohám megbarnult folyamatosan nő de a szine barnás nem olyan szép zöld.Mitől lehet ez?Sima állot csapvizes aksiban van és fény is van meg oxigén is.Nem értem mi lehet a baj.Ha valaki tud valami akkor légyszives segítsen.
Köszi
Üdv:Imre
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Nálam a karácsonyi moha és a gömbmoha is így járt.

20 literes nano, Eheim 2213-as külső szűrő, akadama talaj, 16W fény, pár garnéla.

Eddig gyönyörű zöld volt, 3 hetente ritkítani kellett úgy burjánzott, most meg a leghegyén zöld az új hajtás, de a többi része bebarnul.

Mi lehet a gond?
 
Nem tudom mennyire nyírjátok őket. Sok moha sokkot kap egy egy nagyobb nyírás után.
Esetleg sziámi algaevő? Nincs az akiban?

Lehet sokat volt szárazon, hideg volt, sötét volt bármi lehet. Sajnos elég sokmindenre reagálhat ilyen módon.
 
barnulás

Egy fotó nem ártana arról a barnuló moháról, és a körülmények pontosabb leírása. Olyat már láttam, hogy a mohát vékony rétegben belepte a barna alga. Megbarnult, egy idő után el is pusztult. A mohakupac alján is barnulnak a szárak a fényhiánytól, de ott a levélkék is eltűnnek. Mostanában én is sikeresen kiirtottam egy kupac lekötözött úszó májmohát. Sárgásbarnásak lettek az alsó részei, aztán pár nap alatt az egészre átterjedt. Azt hiszem nitráthiány, mert a másik, ugyanúgy tápozott, de több hallal megáldott akváriumban nincs baja.
 
Kísérletként a barnás mohából egy marokkal a lágyvizes-garnélás akiból áttettem a sima csapvizes halasba, és másnapra visszazöldült!
Na, ez mit jelent??????????? :shock:
 
star 67!
Mennyire lágy a garnélás vízed? 100% lágyvízzel felönteni egy akváriumot nem jó ötlet,valamennyire keményítsd visza sima csapvízzel. ;) Más növényed is van az aksiban? Használsz bármiféle co2-t?Tápozás?Ph?Ammónia?
Nálam is van egy ilyen garnélás kisakva,a vízkeménység 20-as felett jár,a mohák gyönyörű zöldek.
Én mindenképp a túl lágy vízre tippelnék,hogy az a ludas! ;)
 
Nos, 1/3 pihentetett csapvíz megy az RO-hoz.
Most adok napi 1 spriccantás Green Aqua Micro és macro tápot, de semmi javulást nem látok.

Nekem csak az érthetetlen, hogy 3 hónapig úgy nőtt, mint az őrült, alig győztem ritkítani, aztán egyik pillanatról a másikra jött a barnulás, de csak a karácsonyi és a gömbmohán. A valisneria, crypto ugyanolyan szép, mint volt.

Nos, talán leszedem a fáról teljesen, és pár szép szállal újra megpróbálom. :thumbup:
 
Szerintem megér egy próbát, hogy vagy elhagyod egy ideig a RO vízet,vagy nagyobb mértékben adagolsz csapvízet az akvába.100% hogy magához fog térni a mohád. :thumbup:
 
star moss - Tortula ruralis

PL-MO02-01.jpg

Egy ideje már szemezgetek ezzel a fajjal. Nem sok konkrét infó van az akváriumi tartásáról, de képeken gyönyörű. Annyit biztosan lehet tudni róla, hogy ez a latin név egy szárazföldi, hazánkban is előforduló fajt takar. Szélsőségesen eltérő élőhelyeken is megtalálható, száraz köves területeken, betonrepedésekben és nedves, időszakosan vízborította helyeken is. Hogy meddig bírja víz alatt, arról elég eltérőek az infók. A legtöbben eleve leírják ezt a fajt az akváriumi fajok listájáról, a fenti tulajdonságai miatt, kipróbálás nélkül. Olvasni pár kudarcról, másoknál hónapokig életben maradt és növekedett. A legtöbb amit írtak, az 7 hónap volt és még szép és egészséges volt a növény. Az internet mondjuk sokat kibír, nem lehet tudni mennyi a valós ezekből. Úgy döntöttem, kipróbálom a dolgot, mivel a nagyanyámnál a kerítés talapzatán szép vastag párnában tenyészik ez a moha. Ez egy igen párás hely, pár méterre fut egy patak jellegű képződmény, az itteni populáció jó alany lehet a kísérletezésre.
Valahogy így néz ki:
moha2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha valakinek van kedve csatlakozni a kísérletezéshez, szívesen adok egy darabot.
 
Mit csinál a "Vesicularia montagnei" (Christmas Moss) ha csak bele van téve akváriumba? Lebeg vagy lemerül?
Arra gondoltam, ha lebeg akkor amíg elindul a növényes akváriumom addig is szaporítanám a kisebb akváriumomban.
 
Helló hozzáértők! :D

Erdei mohákat patak- és tópartról le lehet kényszeríteni a víz alá? Itt a Mátra közelében van lelőhely nem kevés, szerintetek érdemes vele bíbelődni?
Bár már elhatároztam, hogy kipróbálom elkülönítve, de hátha vannak már tapasztalatok.
 
Nálam épp most van kísérlet alatt,úgy néz ki beválik.Csopaknál a vízimalomnál gyűjtöttem épp ezzel a céllal.Szép hosszú ágaskodó "leveleket" hajt.
Most nem rég raktam be egy sima kerti mohát,bár nem rég van benn,úgy látom fejlődik.
 
Aztamindenit!

Köszönöm a gyors választ, holnap lerohanom a Mátrát :D Ha már van az akiban mátrai kő, mátrai forrásvíz akkor egy "kis" moha pont belepasszol.

Köszönöm szépen!

És akkor a zsákmány:
moha1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


már a csak a kis piroskára kellene rájönni, hogy micsoda (a kis növényhatározóban már felvetettem a kérdést)
 
Egyébként nagyon durva,hogy milyen strapabíró a moha.A 2010-es akimból még meg van a mohacsomó,azóta (egy éve)egy vödörben van épp egy ujjnyi víz alatt.A macska sokszor leissza róla a vizet,utána öntök,amikor látom,hogy kevés van benne.Teljesen jó állapotú,raktam az új akiba belőle.Mintha mi sem történt volna,fejlődik.

A másik példa:
Megy a venti az aki felett.Vízcserénél nem szoktam kikapcsolni,csak a szűrőt .A múltkor elkeletkeztem,nem töltöttem utána rögtön a friss vizet.A venti meg ment felette,totál száraz volt már a kő,a moha is.Na ennek valószínű annyi,gondoltam.Pár napra rá meg is barnult,mintha nem lenne benne élet.Nemsokára megint vízcsere,akkor lenyisszantom.Most nézem,kezd zöld hajtásokat nevelni.
 
Back
Oldal tetejére