• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

Etele

Legenda
Ide passzol, szóval hátha van valami ötletelek.

Műküdő setupban dragon köveken meg red moor fán is valahogy betelepült karácsony moha. Mennie kell. Ragasztva van minden, kivenni nem tudom és fehérítőbe áztatni. De valahogy le kellene irtani róla a mohát a víz alatt... tömény excel fecskendezés leállított szűrővel, szerintetek?

Etele

Legenda
Háááááááát, megpróbálom teljesen leengedni, de az élővilág azt nem tolerálná. :( A dekorhomokon lenne nekik kb. 3 centi magas vízoszlop, már ha mindegyik el tudna menekülni oda amikor engedem le a vizet. :(

Teljesen leengedve, hogy szárazon legyenek a kövek sima excel töményen megoldaná 10 perc alatt.

Jopet

Legenda
Tessék, akkor meg is van a megoldás :) Vagy valami olyan vegyszerben reménykedtél, amit a vízbe keverve maradéktalanul elpusztítja a növényt, de az állatokat nem bántja? Arra én is kíváncsi lennék :D
Esetleg még a mechanikus megoldás jöhet talán szóba víz alatt. Mini drótkefével lesikálni a mohát és leszívni mielőtt máshová áttelepszik.

Etele

Legenda
Á átgondoltam nem tudom leengedni a vizet, csak víz alatti mohairtás jöhet szóba.

Dragon és a drótkefe nem barátok. :(

Megpróbálom többszöri tömény excel kezeléssel kinyírni.

Etele

Legenda
Szerintem riccardián kívül bármit.
(Van riccardia low-tech akvában nálam is, de rengeteg fény és CO2 nélkül nem lesz az a csodaszép kis harsogó zöld tömör gyönyör.)

Gyukker

Főkertész

ClassicLook

Főkertész
Sziasztok!
Jávai moha mennyire bírja a 3%-os H2O2 oldatot? Kicsit penészedik a fa, amin van, szeretném lekezelni, de félek, hogy kinyírom a mohát...

SMAdrián

VIP kertész
Sziasztok!
Jávai moha mennyire bírja a 3%-os H2O2 oldatot? Kicsit penészedik a fa, amin van, szeretném lekezelni, de félek, hogy kinyírom a mohát...
Semennyire nem bírja, ahogyan a carbo/excel-t sem. Tuti kinyírod.
Ha nagyon zavar a penész, és nem bírod ki még elmúlik magától, akkor szed le a mohát addig, még lekezeled a fát. A mohát meg, jó mosd át, hideg vizben.

Etele

Legenda
Jaja nem kell vegyszerezni, minden algaevő lepucolja pillanatok alatt. Még hálásak is lesznek a lakomáért. :)

Oldal tetejére