• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Moha

jegenye77

Főkertész
Dekorációról, hogy lehet kiírtani véglegesen a mohát?
Úgy jártam, hogy az akvárium újraindítása utána újra lett moha azokon a helyeken ahol előtte volt pedig több napig szárazon voltak a fák és a kövek.
Következő újraindítás előtt próbáltam mindenhonnan lesúrolni. Még két - három napig hipós vízbe is áztatta az összes elemet amit felhasználtam. A fának a színét is kivette picit.
Aztán szintén pár napig vízelőkészítőben áztak a cuccok. Kb 2 hétig vízben se voltak utána. Majd mikor elindult az új akvárium szépen egyszer csak megint ott voltak a mohák. Az egyik fissidens a másik azt hiszem jávai.
Mit lehet tenni, hogy ne járjak megint így?
Nem szeretnék mohát az új aksiba. Vagy ha igen akkor se biztos, hogy oda. Viszont ezeket a köveket fákat se dobnám ki.
 
az élet nagy kérdései.
hát nem eszküszök meg hogy a hipo után a 100 fokos víz kinyírja a moháidat, de elméletileg forrásban lévő vízben nem kéne hogy bármi életben maradjon :D
És igen, én egy edénybe rakom a fákat használat előtt azt mehet a tűzhelyre.
 
Nagyon szereti a moha azokat a dekorokat. Tudni kéne a titkot :cool: Mások mit összeszenvednek a mohákkal, hogy jól érezzék magukat, erre nálad azok a "mohás dekorok"mindent is kibírnak. Ez a tudás aranyat érhet. Az is lehet, hogy valami új szuper ellenálló moha hibrideket alkottál a tudtod nélkül :D
Lehet, hogy nekünknis elöször hipoba kellene áztatnunk a mohákat, hogy igazán szépen terjedjenek? 🤔

A jávai moha egyébként elég nagy túlélö. Az egyik akvárium- takaritósrontyba beleakadt egy kis darabka. A mohás rongyot kimostam (60fokon) majd ment a száritógépbe, amig meg nem száradt, aztán napok elteltek mire összehajtogattam. Ekkor megtaláltam, megsajnáltam, es bedobtam egy váza vizbe, mely egy bambusznak ad otthont.
A moha hamarosan körbekigyozta a bambusz gyökereit.
 
Back
Oldal tetejére