• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Moha superglue ragasztóval?

Ha nem valt volna be, nem ajanlanam... o_O
Bocs, a kérdés arra vonatkozott, hogy saját tapasztalat-e! :) Aztán lehetett volna a hozzászólás célzás arra is, hogy ár ide vagy oda, hiába felel meg minden kritériumnak egy akár 200 forintos ragasztó is, a Seachem lesz csak jó erre a célra. Még nem igazán ismertem ki magam ki mit hogyan, és milyen célzattal szokott írni, annyit viszont már most mondhatok, hogy messze ez a legcivilizáltabb magyar fórum amire eddig írtam. :)

mondjuk MC ragasztásról még nem hallottam ... annak nem kell talaj?
A hosszú távú vízben lebegtetésről nem tudok nyilatkozni, de addig a kb. 3 hónapig míg ragadt a helyére egyáltalán nem volt vele gond. Naponta megy a micro, macro, easy carbo.
 
Nálam bevált a Seachem ragasztója. Kb. 2 éve vettem egy dupla csomagot, még mindig van belőle. Havonta egyszer-kétszer ragasztok egy kis Anubiast vagy Bucét vele. Ezek idővel legyökereznek a dekoráción, úgyhogy nem volt gond a leválással. Most próbálok majd egy kis Fissidenst és pinnatifidát ragasztani vele, meglátjuk hogy megy és mennyire lesz tartós.

Én pont ebben látom az előnyét a terméknek. Ha sokat kell ragasztani, vagy nem egyszeri használatra tervezel, akkor praktikus a magas ára ellenére is.

Nem tudom ki hogy van vele, de ezek a kis 2-4 grammos csodák egy-két használat után beszáradnak, használhatatlanok lesznek. A flakonban inkább levegő van mint ragasztó.

De 2 mohára felesleges egy ilyen kiszerelést venni.
 
Én pont ebben látom az előnyét a terméknek. Ha sokat kell ragasztani, vagy nem egyszeri használatra tervezel, akkor praktikus a magas ára ellenére is.

Nem tudom ki hogy van vele, de ezek a kis 2-4 grammos csodák egy-két használat után beszáradnak, használhatatlanok lesznek. A flakonban inkább levegő van mint ragasztó.

De 2 mohára felesleges egy ilyen kiszerelést venni.
én hütőben tartottam nyitástól kb 4-6 hónapig, s most kinyomtam belöle a maradékot igaz a hegye beszáradt de a tubus nem!
 
A boltban egy Seachem ragaccsal körberagasztok egy 240-es akváriumot bármikor.
Előtte vettem 15 doboz Loctite-ot és dobáltam közben mint a szotyit :D

Modjuk pont emiatt a tengeri ragacs szimpatikusabb nekem. Nagy kiszerelés miatt.
 
Nem tudom ki hogy van vele, de ezek a kis 2-4 grammos csodák egy-két használat után beszáradnak, használhatatlanok lesznek. A flakonban inkább levegő van mint ragasztó.

Elpárolog/kiszárad. Próbáld meg, hogy használat után egy dunsztos üvegbe rakod (a legkisebbe amibe még belefér a kezed, én egy alacsony salsa-s üvegbe raktam, amibe még keresztbe éppen beleférnek), és nem fog kiszáradni, meg elillanni a pillanatragasztó belőle. Mióta így tárolom, sikerült minden egyes tubus tartalmát teljesen kihasználnom.
 
Bocs, a kérdés arra vonatkozott, hogy saját tapasztalat-e! :) Aztán lehetett volna a hozzászólás célzás arra is, hogy ár ide vagy oda, hiába felel meg minden kritériumnak egy akár 200 forintos ragasztó is, a Seachem lesz csak jó erre a célra. Még nem igazán ismertem ki magam ki mit hogyan, és milyen célzattal szokott írni, annyit viszont már most mondhatok, hogy messze ez a legcivilizáltabb magyar fórum amire eddig írtam. :)
A 200 forintos is tökéletesen megfelel:
 

Attachments

  • Glue.jpg
    Glue.jpg
    88.7 KB · Megtekintések: 9
Utoljára módosított:
En azt vettem eszre ha megveszed a markasabb super glue gelt (Loctite, 3M, Scotch), azokban nincs annyi levego es nem is szaradnak be olyan hamar mnt a kinai csodak.
 
A boltban egy Seachem ragaccsal körberagasztok egy 240-es akváriumot bármikor.

Akkor hadd kérdezzek a ragasztás tartósságáról, @viktorlantos : az loctite egy idő után elenged. Konkrétan néhány hónap után a moha szörfözött a medencében.
Nekem úgy tűnik, hogy miközben enged a ragasztó, nem hagyja a mohát a tereptárgyra nőni. Persze az is lehet, hogy feltevésem nem igaz.

A Seachemmel mi a helyzet?
 
Back
Oldal tetejére