• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Moha "-kötél,-létra"

Vagy én ilyen műanyag hálóból csínáltam moha falat:
Ezt azda boltban vettem kb 100ft volt egy 35x100cm-es darab.Ez elég merev és a négy sarkára meg középre ,egy-egy kerámiagyűrüt kötve lehet lent marad.

Igaz, hogy már régi a bejegyzés, de rögzítésnek én sima tapadó korongot használnék, olyant amivel a levegőcsövet vezetik. Átvágnám a tapadó korong furatának egyik oldalát, hogy "kampóssá" váljon, majd a háló azonrészét, ahol rögzíteni akarnám kilukasztanám annyira, hogy éppen átférjen ez a "kampó". Beakasztám és kész is, a tapadó korongot meg rácuppantanám az üvegre. Belül a fejlődő moha, eltakarná ezt a kb fél cmes részt, kívűlről meg úgysem akarjuk nézni a "falat". Vagy ha mégis, akkor legalább, (szerintem) esztétikusan hatna.
 
Nem találtam jobb topicot erre, de nekem is van jávai mohám ami szabadon lebegett a vízben össze vissza.
Volt itthon pár lapos kövem, gondoltam rákot ózon damillal mint ahogy a nagyok de már lattam magam előtt hogy ezzel csak a vesződség lesz ekkor villant be, hogy valami vékony háló kellene... Hajháló!
Nagyon vékony es erős de kellően sűrű hogy lefogja a mohát. Pár forintért kap az ember kettőt es különféle natúr színekben kapható.
8uneha5a.jpg
 
Nem tudod mi a neve ennek a hálónak? Én is keresek valami rögzítési megoldást :/ Csak nem mertem még akármilyen hálót venni nehogy mérgező legyen...
Sziasztok!
Végül ezt a műanyag hálós megoldást megvalósítottátok? Kíváncsi lennék az eredményekre, mert én egy kicsit tartok attól, hogy bármi kerülhet a vízbe ezekből a műanyagszármazékokból (nyilván annyiféle ilyen háló létezik mint égen a csillag, így azon múlik mibe nyúlsz bele a boltban) és emiatt még nem kezdtem bele a megvalósításba.
 
Sziasztok!
Végül ezt a műanyag hálós megoldást megvalósítottátok? Kíváncsi lennék az eredményekre, mert én egy kicsit tartok attól, hogy bármi kerülhet a vízbe ezekből a műanyagszármazékokból (nyilván annyiféle ilyen háló létezik mint égen a csillag, így azon múlik mibe nyúlsz bele a boltban) és emiatt még nem kezdtem bele a megvalósításba.

Muanyagbol nem sok dolog oldodik ki , nyugodtan hasznalhatod.
Van egyfajta halo amibol mosakodo szivacs szeru akarmit keszitenek. Na ezt jol elmagyaraztam. :D
Szoval, egy muanyag halo tobbszorosen osszehajtogatva s valami gumival osszefogva. Jopar helyen lattam , sajnos a hivatalos nevet nem tudom.
En ezt hasznaltam es tokeltesen mukodott. Egyebbkent ha szetbontod akkor hatalmas menyiseg lesz egy ilyen pamacsbol. A halo lyukmerete kb 2 mm,
rugalmas anyag Az izlestelen neonzold verziot valasztottam ( volt meg jopar szinben) mert ez allt legkozelebb a Riccia szinehez.
Nagyon ugyes kis Riccia gombocok jottek ossze a segitsegevel.
 
Back
Oldal tetejére