• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Moha kiirtása kőről/fáról működő akváriumban

Etele

Kertész bálvány
Sziasztok, kerestem de nincsen ilyen téma.

Szenvedek már vagy két hónapja azzal, hogy karácsony moha megtelepedett a vastagabb red moor ágakon, illetve 2-3 nagyobb dragon kövön, és nem tudom kiirtani, likvidálni. :(
Sajnos nem opció hogy szárazra kerüljenek a fák/kövek, mert működik az akva, a dekor be van ragasztva, és az akva legalacsonyabb pontján vannak a kövek... nem tudom annyira leengedni a vizet hogy kibukkanjanak a felszínre.

Tömény Excel és Carbo ecsetelést tolok lassan egy hónapja a mohával fertőzött területekre, de hiába gyengül/sérül tőle a moha, mindig visszanő. Lekaparni nem tudom, a dragonról pláne nem, tudjátok ti is milyen lyukacsos, porózus a kő... :(

Ötlet?

Kezdem feladni.
 
Leállított szűrőnél, peroxidos fecskendezés? A peroxid leégeti, a lényeg hogy csak a mohára menjen, mert mindent kicsinál így.
Az eredeti algaölős verzió ugyanis járó szűrőnél kell hogy menjen, mert különben a növénynek is oda nem csak az algának.
 
A mohák körül nincsen semmilyen más növény... leállított szűrőnél exceleztem eddig is.
Peroxid nem bántja a garnikat/halakat?
300 literre egy kezeléssel mennyi peroxidot használhatok fel? Gondolom 24 ótát várni kell a következővel...
Fodrászboltban vegyek hidrogén-peroxidot? Google szerint igen, 12%-ost is lehet kapni.

Elvileg oxydator folyadék is peroxidos, de azt nem lőném el erre, ahhoz túl drága. :(
 
A mohák körül nincsen semmilyen más növény... leállított szűrőnél exceleztem eddig is.
Peroxid nem bántja a garnikat/halakat?
300 literre egy kezeléssel mennyi peroxidot használhatok fel? Gondolom 24 ótát várni kell a következővel...
Fodrászboltban vegyek hidrogén-peroxidot? Google szerint igen, 12%-ost is lehet kapni.

Elvileg oxydator folyadék is peroxidos, de azt nem lőném el erre, ahhoz túl drága. :(

Patikában van 30%-os (literes kiszerelés, vényköteles), ha gondolod tudok segíteni a beszerzésben.
 
Egy nap csak kis területre használd! Halak, garnélák nagyon érzékenyek rá, és szerintem a pH-t is rendesen lerántja. 243 literesemben használtam én is 30%-os hidrogén-peroxidot, talán ha 10-15ml-t de utána láttam elpusztult Otto-t, meg Amano garnélát is. Ezek sajnos nagyon érzékenyek, szemben az Amanda lazacommal ami sok bénázásomat túlélt.
 
A H2O2-vel csak finoman, nekunk is sikerult tuladagolni, meg a szurobacikat is kinyirta, es sokkal kisebb koncentracioban es literre aranyositva kevesebbet is nyomtunk, mint Viktor.
Szerencsere allatok meg nem voltak benne, ciano elleni harchoz hasznaltuk, nem sokkal inditas utan.
Itt is egy jo kis iras, ez 10 ml 3%-os oldatot ir 45 literhez, viszont ez algaharcra alkalmas, moha ellen annyira nem. Karacsonymohara mi is nyomtunk (veletlenul) ennel tomenyebbet, kb. 5-6%-osra higitott volt, es csak kicsit bebarnult az a resz, par nap utan regeneralodott.
 
Akkor minél töményebb oldattal (hogy elvigye a mohát), és minél kisebb adagokban (hogy ne nyírjak ki vele mindent és mindenkit)...
Nem baj az, ha hetekig tart a pepecselés, ha elviszi a mohákat apránként.
 
Akkor minél töményebb oldattal (hogy elvigye a mohát), és minél kisebb adagokban (hogy ne nyírjak ki vele mindent és mindenkit)...
Nem baj az, ha hetekig tart a pepecselés, ha elviszi a mohákat apránként.
Szerintem is a 30%-os oldattal érdemes kezelni, de nagyon kis adagokkal.
Én a 150l-es akváriumomban lövöldöztem el 20ml-t és úgy bubizott tőle az egész, mintha forrt volna. Sajnos az összes halam elpusztult oxigén mérgezésben. 1-2ml naponta nem okozott problémát.

Egyébként ecsetalga ellen használtam, de arra jobb a carbo.
A moha kiírtása viszont engem is érdekelne, mert nagyon terjed nálam is.
Sajnos van mellette más növény is.
 
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e kiírtani a mohát. Nekem mindíg kinő valahogyan. Egy szinte láthatatlan kis maradványból is képes újraéledni.
 
Köszöntem!

Bár én teljesen másképpen fogom felhasználni mint az irományban olvasható. :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Én a caloglossát szeretném eltűntetni az akváriumomból. Sajnos kezelhetetlenné vált, száműzni szeretném. Az a szerencse, hogy a nagy red moor fa amit kezd belepni (vele együtt az értékes bucékat és anubiasokat) kivehető az akvából. Na most az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám a caloglossát kiírtani a fáról, anélkül, hogy a bucékat ne kelljen levennem és újra visszakötöznöm. Ha elmerítem pár napig töményebb carbos vízbe akkor kidöglik? Egy ág van amit inkább lefűrészelek de itt ott megtapadt egy kisebb pamacs, amit nem tudok ledörzsölni sem a többi növény miatt... :(
 
Sziasztok!

Én a caloglossát szeretném eltűntetni az akváriumomból. Sajnos kezelhetetlenné vált, száműzni szeretném. Az a szerencse, hogy a nagy red moor fa amit kezd belepni (vele együtt az értékes bucékat és anubiasokat) kivehető az akvából. Na most az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám a caloglossát kiírtani a fáról, anélkül, hogy a bucékat ne kelljen levennem és újra visszakötöznöm. Ha elmerítem pár napig töményebb carbos vízbe akkor kidöglik? Egy ág van amit inkább lefűrészelek de itt ott megtapadt egy kisebb pamacs, amit nem tudok ledörzsölni sem a többi növény miatt... :(
ő lenni alga... nem szeretni carbo... nem kell napokig tömény kezelés. fecskendővel rányomsz a víz alatt és szerintem szépen le fog pirosodni és megdöglik.
Nem neked sikerült egyszer így kinyírni a caloglossát akaratlanul is?
 
ő lenni alga... nem szeretni carbo... nem kell napokig tömény kezelés. fecskendővel rányomsz a víz alatt és szerintem szépen le fog pirosodni és megdöglik.
Nem neked sikerült egyszer így kinyírni a caloglossát akaratlanul is?

De igen! Ezt tervezem most is csak most szándékosan és nagyobb méretben. :D Szoktam carbozgatni, de az a baj mindig marad itt-ott ami fejlődik és nő. Túl sok carbo-t meg nem akarok nyomni a garnélák miatt... :(
 
De igen! Ezt tervezem most is csak most szándékosan és nagyobb méretben. :D Szoktam carbozgatni, de az a baj mindig marad itt-ott ami fejlődik és nő. Túl sok carbo-t meg nem akarok nyomni a garnélák miatt... :(
mikor úgyis carboznál egy-egy kisebb területet nyomj telibe... néhány hét alatt szerintem ki tudod végig írtani.

szerk: vagy vedd ki vödörbe és ott nyugodtan végignyomhatod... aztán mehet vissza a helyére. A garnélák meg megeszik a halott algát.
 
Back
Oldal tetejére