• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mivel etessük a törpe szívóharcsákat?

Szia! Nálam valószínüleg azért nem ettek semmit mert elötte vörös szunyoglárvát ettek aminek kitin kampó van valamelyik végén ami megakad a hal beleiben.... (Olvastam valahol) 2x vettem 6 darabot mind elpusztult valószinü e-miatt... Amik most vannak semmi bajuk , mert nem etetek már vörös szunyoglárvával, most megesznek mindent, főleg az uborkát(én nem szoktam forrázni) :)
Köszi, ezt jó tudni, akkor nem kísérletezek vörös szúnyoglárvával. :)
 
1.5 hónapja vásároltam 10db ot. Olvastam, hogy nagyon érzékeny fajok, 3 db napokon belül elhullott R.I.P Viszont a többi 7 kövér mint 1 malac[emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]. Elötte tartottam ancikat + plecokat a maradék kajájukból csemegéznek és láthatóan szeretik [emoji4][emoji4][emoji4] Amit viszont érdekesnek tartok az az, hogy egyik oto szürke a másik meg okker sárgás + szűrke. Más is tapasztalt ilyet?

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Szervusztok!
Engem is érdekelne, hogy vajon milyen algát esznek?
Eredetileg algairtásra vettem 4db OTO-t de az algából nem ettek semmit, pedig sajnos minden féle volt: kék, szálas (fonal), meg bármi, 1mm vastagon mindenen.
Aztán az algáktól megszabadultam, már csak pár levélen van 1-2mm hoszú szőr szerű, meg pont alga az üvegen kb. 20cm2 felületen.
Viszont ezekből egyáltalán nem esznek, csak az üveget nyalják ott, ahol egy gramm algát se látok. A levelekről is szívnak valamit, de szintén nem onnét, ahol látok rajta enni valót. Nem értem én ezeket a halakat...
 
Szervusztok!
Engem is érdekelne, hogy vajon milyen algát esznek?
Eredetileg algairtásra vettem 4db OTO-t de az algából nem ettek semmit, pedig sajnos minden féle volt: kék, szálas (fonal), meg bármi, 1mm vastagon mindenen.
Aztán az algáktól megszabadultam, már csak pár levélen van 1-2mm hoszú szőr szerű, meg pont alga az üvegen kb. 20cm2 felületen.
Viszont ezekből egyáltalán nem esznek, csak az üveget nyalják ott, ahol egy gramm algát se látok. A levelekről is szívnak valamit, de szintén nem onnét, ahol látok rajta enni valót. Nem értem én ezeket a halakat...
Az Oto-k általában a "lepedékes" algákat eszik, barna, zöld pont stb. A szálashoz nem nyúlnak.
 
Az Oto-k általában a "lepedékes" algákat eszik, barna, zöld pont stb. A szálashoz nem nyúlnak.
OK, a szálast nem, de semmilyen más, számomra láthatót se. A pontot se. Ha egyszer elfogy a "semmi", nem tudom mit adjak nekik enni? Az aljzatra eső "normális" tápokra rá sem néznek. Az uborka mellett úgy úsztak el, mint egy darab kő mellett. A grindáltól meg kifejezetten félnek (nem csoda, rondák)! (olvastam az előző hozzászólásokat a válogatós OTO-król. :) )
 
Nálam a pitypang levél jön be a legjobban nekik, érdemes lenne megpróbálnod! ;)
Nos, ma háromfogásos ebéd volt nálunk:
- zöldborsó levél (azt hiszem cukorborsó)
- pitypang
- sóska
Mind a négy éhes száj szavazott:
- pitypang 3%
- zödborsó 7%
- sóska 90%
Mindhárom főzelék kb. 1 percet főtt, egyszerre, egy vízben. Természetesen saját biokertből, minden vegyszertől mentes állapotban. A legjobban a sóska főtt szét ez idő alatt.
Jó lett volna még a salátát is hozzávenni, de elfelejtettem, Nem baj, legközelebb majd sóska vs. saláta verseny lesz...
 
Back
Oldal tetejére