• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás mitom-2 (25 L)

Volt ma egy kis olló csattogtatás. :D
IMG_20211008_170504.jpg

És akikre vigyázni kellett...
IMG_20211008_170555.jpg

Egyik kedvenc részletem: "Anubias a Hm-rengetegben." :
IMG_20211008_170521.jpg

Felülről is egyet:
IMG_20211008_170706.jpg

Helenák és garnélák találkozója:
IMG_20211008_180757.jpg

És mivel a Galaxyk kikerültek, sajnos valami apró élőlény elszaporodott, aminek a megszüntetésére bekerült a Blue Dreamek Blue Queenje (aki minél mélyebbre úszik, annál kékebb):
IMG_20211008_180941.jpg
 
A műanyag csöveket mennyire használják/lakják? Riccia, amit rákötöztél?
Hát eddig kb. semennyire. De ők ilyen nem túl kapkodósak, a mandulafa levelet is a másik akvában majdnem teljesen elfogyasztották, mire itt belekezdtek, pedig egyszerre került be. És igen Riccia.
 
Szétszedés után, építés előtt, takarítás közben.
IMG_20231206_172659.jpg

Zöldalgát a faláról próbáltam algakaparóval, ecet víz szivacs kombóval, eddig jutottam. Ötletek?
 
Szétszedés után, építés előtt, takarítás közben.
View attachment 179041

Zöldalgát a faláról próbáltam algakaparóval, ecet víz szivacs kombóval, eddig jutottam. Ötletek?
Tömény carbo-ba áztatott szivaccsal kellene áttörölni, néhány órán keresztül úgy hagyni. Ha elpusztultak az algák, könnyebb eltávolítani. Erre a célra régi bankkártyát javasolnék.
 
Szétszedés után, építés előtt, takarítás közben.
View attachment 179041

Zöldalgát a faláról próbáltam algakaparóval, ecet víz szivacs kombóval, eddig jutottam. Ötletek?
Üres az üveg. Bármilyen durvább szerrel. Én gél állagú Hypo féléket próbálnék. Flóraszept, Domestos, ilyesmi. Beletenném egy tálcába az üveget a kezelendő oldalán fekve és beecsetelném vastag ecsettel, majd hagynám 20-30 percig. Utána szivaccsal le lehet törölni-dörgölni és oldalcsere. Ha ettől nem jön le akkor semmitől. 🙂
 
Back
Oldal tetejére