• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech mitom-1 (low budget)

El sem hiszem, hogy ez is Te voltál... ;)

A tapéta rá a bizonyíték. :D
Viccet félretéve én is úgy érzem kezdek lépegetni előre kezdőként, köszönöm a támogatásokat, bár látom azt is, hogy egyesektől még fényévekre vagyok. Mindenesetre hálás vagyok ennek a közösségnek és a fórumnak. :)
 
Sikerült beszereznem egy 4*24 Ody-t. Csak 2-t kapcsoltam be egy használt osram 865-t meg egy szintén használt ody plant-et, de így is lett 1 jó kis alga bummom. Aztán nézegettem itt a dolgokat videókat és arra gondoltam, hogy a profito+excel kombó is lehet már kevés, úgyhogy ma 1 vízcsere után átállnék Green Aqua Micro Macro-re. Meg is vettem, kérdésem napi szinten 1-1 vagy 2-2 ml-t adnátok? Mert nekem kb. ezt a mennyiséget sikerült kiszámolnom. Vettem 3 Amano-t is, hátha segítenek. :)
 
Sikerült beszereznem egy 4*24 Ody-t. Csak 2-t kapcsoltam be egy használt osram 865-t meg egy szintén használt ody plant-et, de így is lett 1 jó kis alga bummom. Aztán nézegettem itt a dolgokat videókat és arra gondoltam, hogy a profito+excel kombó is lehet már kevés, úgyhogy ma 1 vízcsere után átállnék Green Aqua Micro Macro-re. Meg is vettem, kérdésem napi szinten 1-1 vagy 2-2 ml-t adnátok? Mert nekem kb. ezt a mennyiséget sikerült kiszámolnom. Vettem 3 Amano-t is, hátha segítenek. :)
Szia! Nalam hasonlo meretu akvaba napi 3ml micro, 9ml macro, 2.5ml excel ment low uzemben. Igy volt megfelelo merteku es aranyu tapertekek. Szerintem fektess be csepptesztekbe, meghalalja magat..
 
Szia! Nalam hasonlo meretu akvaba napi 3ml micro, 9ml macro, 2.5ml excel ment low uzemben. Igy volt megfelelo merteku es aranyu tapertekek. Szerintem fektess be csepptesztekbe, meghalalja magat..
Az jó nagy eltérés mic és mac között.
Neptunk GH-kh van, meg Easy:-life 6in1 tesztcsík. Gondolom kéne vas meg foszfát teszt, ezen kívül kell még valami, vagy mit ajánlanál? Az excel most 2 szokott lenni, de ha a 80 aksidra gondolsz akkor ugye az enyém annyival kisebb is, meg alacsonyabb. + Amit elfelejtettem írni, hogy a moha elhelyezkedése miatt meg a benne lévők miatt kb. 30%-t tudok max cserélni. (az újjáépítésnél majd másképp lesz :)) A 45-s aksid egyébként nagy kedvencem, ezúton is grat hozzá.
 
Az jó nagy eltérés mic és mac között.
Neptunk GH-kh van, meg Easy:-life 6in1 tesztcsík. Gondolom kéne vas meg foszfát teszt, ezen kívül kell még valami, vagy mit ajánlanál? Az excel most 2 szokott lenni, de ha a 80 aksidra gondolsz akkor ugye az enyém annyival kisebb is, meg alacsonyabb. + Amit elfelejtettem írni, hogy a moha elhelyezkedése miatt meg a benne lévők miatt kb. 30%-t tudok max cserélni. (az újjáépítésnél majd másképp lesz :)) A 45-s aksid egyébként nagy kedvencem, ezúton is grat hozzá.
Koszi! Igen, a 80as akvara gondolok.. A martogatos tesztek sajnos pontatlanok. En is azzal kezdtem, majd eleg hamar a kukaban landolt, es cseppteszt lett helyette. Valos ertekeket mutat, be lehet vele allitani egy normalis tapozast.
A gh kh teszted nagyjabol jo, bar nalam a jbl mast mutatott mint a neptun, de nem nagy elteressel. A tapozashoz kezdesnek vas, nitrat, foszfat tesztre lenne szukseged. Esetleg kesobb egy kaliumra, bar ezt en csak hianytunetnel szoktam hasznalni..
 
A történet ott kezdődik, hogy az utolsó "teljes alakos" képeknél került fel az "új" lámpa, illetve váltottam profitoról mic-mac-ra. Aminek meg is lett az eredménye:
IMG_20191212_153102_BURST6.jpg

2-3 hónapig sodródtam az árral, aztán megpróbáltam kicsit rendbe szedni. A tápozást kicsit visszavettem, kicsit ritkítottam, beszereztem 3 ormányos márnát. Mérni nem mértem, tervben van az ro, majd utána belövöm pontosan. Jelenleg így állunk:
IMG_20200312_095853.jpg
A hm mögött van még 3 szép anubias petite bokor, csak most 5 napos blackout wellnessen vannak.

Another perspective:
IMG_20200312_095637.jpg

Jön a tavasz. Kár, hogy a sima víz nem jó nekik:
IMG_20200313_171300.jpg

És egy piroska a végére:
IMG_20200211_112700_HDR.jpg

Képek minőségéért sorry, a lényeg a szeretet. :)
 
5 napos BO után visszakerültek az Anubiasok, maradt még rajta cucc rendesen, figyelni fogom nő-e vagy csökken, valószínűleg további Bo és excel kúrákat kap majd, aztán türelmesen/reménykedve várok. :)
IMG_20200317_141946.jpgIMG_20200317_142101.jpg

Középen lévő növénynek a levélcsavarodása az természetes vagy táphiány? Illetve kéne neki +vas vagy low-techbe ilyen? (Nem mintha most tudnék szerezni, max a mic-mac-t tolnám el. )
IMG_20200317_172123_BURST1.jpg

Teljes:
IMG_20200317_171939_BURST1.jpg

Van másik 2 Anubiasom ami nem fért be az akvába, beledobtam a kicsibe, hogy majd ablakfénynél elvegetál. Fél évig nem volt felette fény, nagyon nagyon lassan hozott 1-1 levelet, de nem láttam szenvedni. (Sötét akvában, hogy látnám.. :))
Gondolkodtam rajta, hogy építeni kéne 1 ledest, de soha nem csináltam még semmi hasonlót, szóval kicsit túrásnak tűnt. A gyári lámpák vagy erősek vagy túl drágák. Asztali lámpán gondolkodtam még, de a víz miatt nem voltam benne biztos.
Aztán kb. két hete hirtelen felindulásból a sarki halasnál vettem egy gagyi csíptetőset, legalább lássak valamit alapon. A drága Anubiasomnak ez úgy megtetszett, hogy el is kezdett virágokat hozni. :D
IMG_20200322_165153.jpg
IMG_20200322_165203.jpg
 
Nálad sincs semmiféle tápozás? Valóban szép színe van a legújabb buce levélnek, de a többi régebbin látszik a hiánytünet, azért olyan lyukacsos.
 
Nálad sincs semmiféle tápozás? Valóban szép színe van a legújabb buce levélnek, de a többi régebbin látszik a hiánytünet, azért olyan lyukacsos.
2 naponta kap 1,5 ml mic-mac-t meg 2 ml Excelt. Amikor alga bumm volt elötte naponta kapott 2 ml mic-mac-t, azóta ezzel próbálom tartani a dolgot.
Erről egyébként levált magától egy kis tő, azt külön raktam egy másik kőre, kb. 6 levele van, azon nincsenek lyukak. van egy másik buce, az is kettévált, de az se lyukas ott az eredeti se. Képen jobb alul, illetve a középső ARM-től jobbra. A kép bal oldalán lévő hosszúkás levelű nehezen szedte össze magát, azóta elvan, lyuk azon sincs, ellenben mintha apró pötty alga kezdene megjelenni. Az ARH volt még régen lyukacsos meg mállott, most mintha összeszedte volna magát. Bekerült 1-2 csiga is, ők is lehettek.
De egyetértek abban, hogy biztos, hogy van valamiből hiány, illetve nem a legideálisabb értékek vannak. Mérni kéne, meg Ro, de most sajnos nem ez az elsődleges.
 
Back
Oldal tetejére