• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech mitom-1 (low budget)

Most bukkantam rá a naplódra - jobb későn, mint soha -, és tetszetős otthont kreáltál kis kedvenceidnek.
Nagy utat tettél meg, és sok tapasztalatra tettél szert, és ez meg is látszik.
Honnan vannak azok a "csúf" Bucék? :ROFLMAO:
 
Most bukkantam rá a naplódra - jobb későn, mint soha -, és tetszetős otthont kreáltál kis kedvenceidnek.
Nagy utat tettél meg, és sok tapasztalatra tettél szert, és ez meg is látszik.
Honnan vannak azok a "csúf" Bucék? :ROFLMAO:
Köszönöm szépen az elismerő szavakat. :)
Egy nagyon kedves fórumtárssal sikerült egy jó kis bizniszt összehozni, ennek keretén belül sikerült átigazolniuk. Ezúton is köszön szépen még egyszer. :D
Szegénykék még szokják a kicsit keményebb csapvizes környezetüket, illetve keresik, hogy merre van az előre (fény :D). De ott a frontvonalban annyira szem előtt vannak, hogy muszáj lesznek bedurrani és 1-2 havonta hozni legalább 1 új levelet. :D
 
4 év után lassan eljön az újraindítás.
Itt fogom összeszedni a dolgokat/kérdéseket, hogy az új naplót szép tisztán kezdjem.
Marad a low-tech vonal egyenlőre.
Marad a csapvíz (14-12 körül) egyenlőre.
Akva: 70(h)*40(sz)*30(m)
Világítás: Ody 4*24, de csak 2 lesz használva. Veszek egy új fehéret és 1 új pirosat. Elég a gyári ody, vagy valami más ajánlott?
Szűrés: Atman-600, szivacs +eheim substrat
Talaj: Nekem ez a manado egész bejött. Kérdés, hogy a most benne lévőt (4 éves) ha átmosom használható-e? Iszaposodás, meg ilyen dolgokat én nem tapasztaltam. Fentebbi képeken látható az állapot. Annyi, hogy van benne moha, meg csigaház, amiket ki kell bogarászni, de szerintem ez is megoldható.
Elképzelés: Kb. 20-50 cm között és fronttól számítva 20-30 cm között lenne egy kis sziget/domb lávakövekből. Rajta Red moor /finger wood egy pár darab. Tisztán hagyva, semmi rákötözve. Alatta elszórtan egy kis ARM. Mögötte a 10 cm-es sávban az üvegig Sessi, balra Lobelia Cardinalis, jobbra Staur. Repens. A szigettől jobbra-balra ill. előtte meg láva kövek szétszórva közöttük kisebb levelő anubias/buce fajok és egy kevés Hirsuta vagy Crenata
Állat: 4-5 süncsiga, Sakura garnéla (jelenlegi állományt leszelektálnám). Menteném a még megmaradt kb. 10 Galaxyt de max egy 50 literes átlátszó műanyagládába (amit jelenleg vízcseréhez használok) tudnám át tenni őket, meg a szűrőt, meg némi növényzetet, de lehet nem 1-2 nap lenne az újraindítási folyamat. Úgyhogy nem tudom mi legyen velük. Ráadásul a GA honlap várható életkornak 3 évet ír, szerintem azt már elérték, úgyhogy nem tudom mennyire lehet őket bolygatni. Ha maradnak, ha nem melléjük vagy Amanda lazac Boraras Brigittae. Kérdés: 12-es keménység tényleg sok nekik? Honlap max 10-t ír. Esetleg 3-4 Otto.
Meglátások, vélemények?
Illetve egy elég masszív vízkőréteget mivel/hogyan érdemes leszedni?
 
Elkezdődött az újjáépítés.
Az anubiasokat és egy nagyobb adag mohát átraktam egy 50+ literes műanyag ládába.
Az akva vizével feltöltöttem. Halakat átpakoltam. Van legalább 12 galaxym. :D
Kb. 80 db garnélát kifogdostam egyesével (volt kb. 3 kör, ahol 2en jöttek :D) egy kondis porokhoz használatos mérőkanállal. Kb. 15-20 ment az átmeneti tárolóba, a maradék egy vödörben várja némi növény társaságában, hogy egy fórumtárs átvegye.
Az akvában még maradt kb. 5 cm víz, most többet nem látok benne, de azért holnap még1szer átnézem.
A ki/befolyót átpakoltam az átmeneti helyre, de amikor visszakapcsoltam a szűrőt elkezdett szürcsögni. Valószinű csak levegőt kapott. Vagy amikor a vizet átöntöttem, akkor került bele levegő, vagy elmozdíthattam benne valami illeszkedést, vagy az nem tetszik neki, hogy mind2 a földön van. Remélem visszapakolásnál megoldódik.
Holnap átmosom a talajt, meg elugrok Bucekért, meglátjuk meddig jutok.
 
Back
Oldal tetejére