• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mit ne!

Én a 7-8 cm-s Márványsügéreket már párizsival etettem. Egy 2-3-4-5 cm-s garnéla, sztem meg se kottyan. Pár fórummal arébb a Citromlazac kajolta a kolléga garnéláit.
 
Elméletileg úgy van hogy reggelre átveszik az akvárium szagát és úgy nem vadásznak majd rájuk
Remélem ezt csak viccből írtad... Milyen szép is lenne, ha a halak átvennék az óceán szagát, és nem lennének ragadozók!
Természetesen azonnal felzabálják az összeset!!!
 
Remélem ezt csak viccből írtad... Milyen szép is lenne, ha a halak átvennék az óceán szagát, és nem lennének ragadozók!
Természetesen azonnal felzabálják az összeset!!!
Na, mondtam. Svédasztal.
 
Sziasztok!
Én szivárványos guppiban (10-15 db, csak hímek) és olyan 6-8 db törpe szívóharcsában gondolkozok. Ez így okés?
160 liter, növényes, de van kiúszótér is. Megférnek ezek a halak egymással? Növényeimet (vizi csillag/ petrezselyem, anubias, javai moha) békèn hagyják majd?
 
Sziasztok!
Én szivárványos guppiban (10-15 db, csak hímek) és olyan 6-8 db törpe szívóharcsában gondolkozok. Ez így okés?
160 liter, növényes, de van kiúszótér is. Megférnek ezek a halak egymással? Növényeimet (vizi csillag/ petrezselyem, anubias, javai moha) békèn hagyják majd?
Ez így okés, de legalább egy csajt tegyél már közéjük.
 
Ez így okés, de legalább egy csajt tegyél már közéjük.
Azért nem lesz nőstény, mert eleve a dupla mennyiségű kellene minimum, hogy ne hajtsák halálra.
Egy darabbal végeznének, mert mindegyik párosodna...
Egy idő után egy tenyész akvárium válna a rengeteg halból, azt meg nem szeretném.
 
Sugérek mellé garnélák mehetnek?
A sugérek meg fiatalok Max 6-7cm

Azt láttam valahol ha este lámpa oltás után rakjuk bele az akiba akkor nem tekintik őket tápláléknak

Tapasztalat?

Hogy a topicnal maradjak növényes aksiban tuti nem való sügér, bár az anubiasokat nem bántja de az aljzatot naponta atrendezik és minden szikla alá be ásnak
Nekem "csak" Kakadu Törpesügér párom van, de egy ideje RC-m egy se... AZ eltűnt RC-k térfogatával egyenes arányban hízott a hím sügérem.
Az Amanokat ugyan néha csipkedik, de azok már túl nagyok nekik hálistennek.
 
Hello!

Mi a véleményetek a neonkalászról(Melanotaenia praecox)? Való ő egy növényes akiba?
Bár régi a kérdés de szerintem az csak jó lehet ha néha van friss hozzászólás.Sose tudni kinek fogalmazódik meg ugyan ez a kérdés később.
Ezt a fajta halat 1,5 éve tartom növényesben.Növényeket,garnikat,sőt társait sem bántja nagyon békés.Nekem speciál annyira bejön a szinei miatt,hogy van egy pár külön ikráztató akiban is és gyönyörűen szaporodik.
 
talán a kék sügér/ Badis Badis / nem bántja a garikat...bár mostanában nem találkoztam velük 1 kereskedésben sem..
 
És még mit csinál? Mekkorára nő?
Az aymoneri alapvetöen nagyra nö, es rombol, különöskeppen egy precizen felepitett, serülekeny scape eseteben, emellett meg a merete miatt nem ajanlott a növenyes akvariumba. De, ettöl meg lehet tartani, bar szerintem felnött korban kicsit agressziv, zavargatja a többieket is...inkabb addig jo, mig kisebb meretü (6-8 cm).
 
Mi a helyzet a botia srtiata/amano garnéla társítással?
A Botia alapvetöen a csigakat eszi meg, a garnikat, föleg amanokat nem bantja szerintem, de nem tartottam meg amanokat együtt vele. Ezek gyönyörü halak, amikröl beszelsz, de meretük es egyedisegük miatt nem igazan kedveltek a növenyes akvariumban. De a döntes a tied, aminek a felteteleket meg tudod teremteni, azok az akvariumi halfajok tarthatoak is.
 
Az aymoneri alapvetöen nagyra nö, es rombol, különöskeppen egy precizen felepitett, serülekeny scape eseteben, emellett meg a merete miatt nem ajanlott a növenyes akvariumba. De, ettöl meg lehet tartani, bar szerintem felnött korban kicsit agressziv, zavargatja a többieket is...inkabb addig jo, mig kisebb meretü (6-8 cm).
Olyan eset lehet, hogy másfél év után is csak 4 cm hosszú és teljesen békésen viselkedik, inkább el bujik és nem bántja a talajt viszont kitűnően algázik?
 
A Botia alapvetöen a csigakat eszi meg, a garnikat, föleg amanokat nem bantja szerintem, de nem tartottam meg amanokat együtt vele. Ezek gyönyörü halak, amikröl beszelsz, de meretük es egyedisegük miatt nem igazan kedveltek a növenyes akvariumban. De a döntes a tied, aminek a felteteleket meg tudod teremteni, azok az akvariumi halfajok tarthatoak is.
Köszönöm válaszod. Van esetleg infód vagy tapasztalatod indiai üveg harcsával is?
 
Olyan eset lehet, hogy másfél év után is csak 4 cm hosszú és teljesen békésen viselkedik, inkább el bujik és nem bántja a talajt viszont kitűnően algázik?
Ha valakinek ez a tapasztalata, akkor miert ne lehetne? Bar hogy meg mindig csak 4 cm masfel ev utan...furcsallom. Nekem a sziami algaveö volt 4-5 cm, mikor hozzam került, most vagy 10-11 cm, dagadt allat, es mindent eszik csak algat nem...:). De mindenkinek lehet különbözö tapasztalata.
 
Köszönöm válaszod. Van esetleg infód vagy tapasztalatod indiai üveg harcsával is?
Tartani nem tartottam, de azt tudom, hogy bekesek viszonylag, csapatban erdemes öket tartani, es nagyobb medenceben, ha lehet, bar ez sok mas fajrol is elmondhato.
 
Back
Oldal tetejére