• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mit ne!

Sziasztok. Gyöngygurámit tartott-e valaki növényes medencében? Garnélákkal hogy jön ki? Valakinek ha van tapasztalata kérem ossza meg velem(ünk). Nagyon szép hal, de beszerzés előtt inkább körbejárom a témát :D
 
Sziasztok!SOS!!!A garnélák és a gupijaim mellett ma kifogtam 2 szitakötő lárvát.Hogyan tudnám őket kiírtani?Hogy kerülhettek be?
 
Sziasztok!SOS!!!A garnélák és a gupijaim mellett ma kifogtam 2 szitakötő lárvát.Hogyan tudnám őket kiírtani?Hogy kerülhettek be?
úgy tudom csak azt tudod tenni, hogy kifogod őket manuálisan. Illetve figyelni nincs-e több. Nem tettél be mostanság új növényt? Sok akvarisztika olyan termesztőktöl szerzi be a növényeket, akik tavakban nevelnek. Onnan simán bekerülhetett. Vagy berepült egy szitakötő hozzád, és lepetézett a vízbe (ez kevésbé valószínű)
 
Jávai mohát tettem be 4-5hete .3hete találtam 1-et.Azt kifogtam,és rendszeresen figyeltem az akváriumot és ma hirtelen kettőt is találtam.Bár ebből a vett jávai mohából nem csak ebbe az akváriumba tettem és a másikba nem találtam.
 
Jávai mohát tettem be 4-5hete .3hete találtam 1-et.Azt kifogtam,és rendszeresen figyeltem az akváriumot és ma hirtelen kettőt is találtam.Bár ebből a vett jávai mohából nem csak ebbe az akváriumba tettem és a másikba nem találtam.
Azért figyeld szorgalmasan. Túl ügyes ragadozók, akik ügyesen bujkálnak. Esélyes hogy a mohával hurcoltad be őket...
 
Jávai mohát tettem be 4-5hete .3hete találtam 1-et.Azt kifogtam,és rendszeresen figyeltem az akváriumot és ma hirtelen kettőt is találtam.Bár ebből a vett jávai mohából nem csak ebbe az akváriumba tettem és a másikba nem találtam.

Valamelyik topicban már mondtam, de akkor még egyszer: MINDEN kapott/vett növényt érdemes legalább fél órára szénsavas ásványvízbe tenni. Az kinyírja az összes ilyen ocsmányságot...
 
Valamelyik topicban már mondtam, de akkor még egyszer: MINDEN kapott/vett növényt érdemes legalább fél órára szénsavas ásványvízbe tenni. Az kinyírja az összes ilyen ocsmányságot...
Jó köszönöm máskor figyelek erre ,de addig is halászgatom a lárvákat,mielőtt fölzabálják az összes rc-met.
 
Sziasztok. Gyöngygurámit tartott-e valaki növényes medencében? Garnélákkal hogy jön ki? Valakinek ha van tapasztalata kérem ossza meg velem(ünk). Nagyon szép hal, de beszerzés előtt inkább körbejárom a témát :D
Senki?
 
Sziasztok!


Gyöngygurámit tartott-e valaki növényes medencében?
Növényes medencében, ahol sokat számít a látványvilág, ritkán tartanak nagyméretű halakat, az arányok eltolódása miatt.
Nálunk Csoki gurámik voltak, melyek nagy érdeklődést mutattak minden apró mozgó dolog iránt és nem csak kiváncsiak de szeretik az élő eleséget is, nem növendék garnéla biztosak.
@DarlaX kolégát kérdezd, neki valószínű van személyes tapasztalata ebben a kérdésben!

AmegA
 
Sziasztok. Gyöngygurámit tartott-e valaki növényes medencében? Garnélákkal hogy jön ki? Valakinek ha van tapasztalata kérem ossza meg velem(ünk). Nagyon szép hal, de beszerzés előtt inkább körbejárom a témát :D
A Gyöngygurámik kimondottan jól érzik magukat a garnélás akváriumokat. Szeretik, ha van egy kis nasi!!!:LOL::LOL:

Alapvető szabály, ha egy garnéla befér egy hal szájába akkor meg is fogja enni. A gyöngygurámi a 12 centis hosszával meg nem igazán számít kis halnak.:bookworm: Ha a növényzet elég sűrű akkor elbújhatnak a garnélák a gurámik elől, de biztosan bujkálni fognak, mert ekkora hal már stresszeli őket. Bár nem mondtad hogy milyen garnéláid vannak, de talán nagyobb legyező vagy amano garnikkal a dolog működhet de kisebb garnélákkal én nem próbálkoznék.
 
Még nincs garnélám, de szeretnék.Közepes medencém van, nem nano-ban gondolkozom. Előtte olvasgatok, puhatolózok, faggatom a tőlem tapasztaltabbakat. Nagyon sajnálnám, ha baj lenne, a felelős állattartás nekem fontos. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)
 
A garnéla azon kívül hogy dob az akvárium összképén még hasznos is. A Neocaridina davidiket /sakura, Rili, RC, stb/ elég könnyű tartani és még változatos színvilággal is rendelkeznek. Érdemes benne gondolkoznod csak nem mindegy hogy milyen halakat teszel melléjük. A gurámik elég nagyok, szóval nem biztos hogy érdemes összehozni őket. Én Galaxy razbórákat és Törpe pettyes kalászhalakat raktam a Rili garnéláim mellé és teljesen jól megvannak.
 
Még nincs garnélám, de szeretnék.Közepes medencém van, nem nano-ban gondolkozom. Előtte olvasgatok, puhatolózok, faggatom a tőlem tapasztaltabbakat. Nagyon sajnálnám, ha baj lenne, a felelős állattartás nekem fontos. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)
Szia!
Garnélák mellé Törpeszívó harcsa, Sziámi algázó, Neonhal simán mehet.
 
Sugérek mellé garnélák mehetnek?
A sugérek meg fiatalok Max 6-7cm

Azt láttam valahol ha este lámpa oltás után rakjuk bele az akiba akkor nem tekintik őket tápláléknak

Tapasztalat?

Hogy a topicnal maradjak növényes aksiban tuti nem való sügér, bár az anubiasokat nem bántja de az aljzatot naponta atrendezik és minden szikla alá be ásnak
 
Back
Oldal tetejére