• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mit ne!

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Felmerült a kérdés, a sok ajánlott hal láttán, hogy mi az amivel nem működik egy növényes akvárium!

Debidevil10 frissen beszerzett Kongó lazacai (Phenacogrammus interruptus) juttaták ezt eszembe!

A halak gyönyörűek, látványosak, a csillogó, hangulatuktól változó színeikkel (kékes, zöldes, vöröses, ezüstös, aranyos alapon), porcellán fehér úszószegéllyel, a hímek ecsetszerű farokúszó meghosszabodásukkal!
Kitűnő csapathalak, rajban úsznak, igaz kicsit nagyok (8-10cm), ezért 200 literesnél nagyobb akváriumba ajánlják!

Viszont!!!
Szeretik a növények leveleit, tűhegyes fogaikkal kicakkozni (akár a legkeményebb levelű Anubiassokat is, de nem válogatósak: Cryptó, Valisnéria, stb...) számomra a legfájdalmasabb az volt amikor saját szememmel láttam miként harapják le a Bolbitis kunkorogó hajtásvégeit (miután hozott szegény növény havonta 1-2 darabot)!

Szóval ide írhatjátok a saját tapasztalatokat azokról a halakról, melyeket jobb kerülni egy növényes berendezésnél!

A.ttila
 
És a garnikkal vajon jóban van? Szereti őket(megenni)? :eh:
Amúgy, ha jól tudom a sügérek java is nagy növényfaló(kivéve a meggyhasút, és egy-két társát), tehát ezek sem alkalmasak igazán egy zöld akiba!
 
Lándzsafoltú lazac
http://diszhal.info/Hemigrammus_caudovittatus.php
Növényesbe semmi féle kép ne rakjátok! Én vettem anno 8 példányt belőle....hát 2hónap alatt kiirtották a növényeket az akváriumomból :shock: ...mindent megcsipkednek, megesznek még az anubiast is meg dézsmálták.
Persze mikor saláta levelet raktam be nekik arra fittyet sem hánytak... :evil:
 
Sziaszok!

A következő hal is kérdéses!
Igazándiból fonal alga ellen kaptam 4db Black mollyt (Poecilia sphenops).
Csipegetnek mindent, még algát is valamennyit , a hal kaját viszont falják, viszont amit ürítenek attól aztán növekedhet nem csak a fonal! Sajnos valóságos trágyázó gépek!
Vagyis a hatékonyságuk nem meggyőző!
Az akvárium összképébe sem igazán illenek bele (nem kimondottan kecses csapat halak)!

A.ttila
 
Sziaszok!

A következő hal is kérdéses!
Igazándiból fonal alga ellen kaptam 4db Black mollyt (Poecilia sphenops).
Csipegetnek mindent, még algát is valamennyit , a hal kaját viszont falják, viszont amit ürítenek attól aztán növekedhet nem csak a fonal! Sajnos valóságos trágyázó gépek!
Vagyis a hatékonyságuk nem meggyőző!
Az akvárium összképébe sem igazán illenek bele (nem kimondottan kecses csapat halak)!

A.ttila

Alapvetően növényevő a lelkem, de más növény jellegű kajákkal (uborka, brokkoli) simán el lehet terelni a figyelmét a többi növényről...
 
Én a Sherpákkal jártam így. Még a régi akváriumomban volt 8 db és nem volt szívem eladni őket, ezért belekerültek a növényesembe. A kis garnélás akiból áttettem kb. 20 db RC-t, melyek között voltak bébik is valamint kifejlett példányok többségében. A kis akiban egyfolytában szaporodtak, nem volt gond, viszont a növényesben bújkáltak, alig láttam őket és azt vettem észre, hogy a számuk is egyre fogy. Kicsiket már egyáltalán nem láttam. Búvóhelyük volt, nem ez volt a baj.
Végül okosok tanácsára öcsémnek ajándékoztam a Sherpákat és azóta már láttam szaporulatot, az RC-k vígan legelésznek elöl a gyepen és láthatóan jobban érzik magukat. Tehát a tengerész gyalogos kiképzésük véget ért.:D
 
én a plattikat tenném még feketelistára: nagyon jópofa, békés halak, viszont imádnak az aljzatban matatni, és ha valami gyökeret találnak, akkor könyörtelenül kirángatják többnyire az egész növénnyel együtt.
 
Nekem egyszer gyümölcsevő pirnnáim voltak. 2 évig semmi gond nem volt velük. Egyik reggel amikor felkapcsolt a világítás, az összes növényem a felszínen úszott. Tőből lerágták őket.
Aznap elvittem őket a halashoz, azóta sem volt ilyen halam.
 
Én platti tenyésztéssel kezdtem az akváriumos pályafutásomat. Nekem nem volt ilyen tapasztalatom, hogy kigyökerelték vagy tépték volna a növényeimet.
A pontylazacok viszont, mindíg szétcsípkedtek mindent.
 
Sziasztok!

Szerintetek a botia lohachata és az amano garnéla mennyire tűri meg egymást?
Az avárium 360 literes, nagy lapos kövekkel, ami alatt vannak búvóhelyek.
 
aranyhalas akim van, és annyira megtetszett az itt látott akik zöldje, hogy konkrétan azon gondolkodom, hogy elbúcsúzom tőlük...
anubiasfélékkel próbálkoztam régebben (díszalas eladó tanácsára) de jóízűen elcsócsálták... most egy jóideje műzöld van... :(

tényleg, az megvalósítható lehet, hogy annyi és olyan féle növényzetet telepítek, hogy nem bírják kiölni? elvégre tavakban is van előnövény...
:)reménykedik:)

ilyesmi jutott eszembe, hogy nagyobb gömbrács, belül pl vmi gyorsan növő moha vagy hínárféle, a rácsból kinövőket lelegelik, de a bázis megmarad...
vagy akkora hínárerdő, hogy fel se tűnik ha néhol megevődik egy-egy része.
 
Talán fontos lenne kitűznöd a célt. Nem biztos, hogy minden esztétikus/szemnek tetsző, ami kivitelezhető. Ha megtetszett a növényes akvárium, akkor az aranyhalakat ne abba a tankba tedd, esetleg búcsúzz el tőlük. Pl. csinálhatsz egy kerti tavat is, ha van rá lehetőséged :)
 
köszi a választ, sajnos panelben az akik száma is limitált, nem még a tó lehetősége :(
majd még emésztgetem a gondolatot, 'kicsit' régóta aranyhalas az akim(7-8 éve).
 
köszi a választ, sajnos panelben az akik száma is limitált, nem még a tó lehetősége :(
majd még emésztgetem a gondolatot, 'kicsit' régóta aranyhalas az akim(7-8 éve).
Az aranyhalak nem kompatibilisek a növényes akvarisztikával. Ha tényleg szeretnél egy növényes akváriumot, akkor vagy újat kell hadrendbe állítanod, vagy elbúcsúzni az aranyhalaktól.
 
Back
Oldal tetejére