• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mit hiányolok a GA kínálatából?

Multkor szezonban beleszaladtam Karácsony tájékán! :ROFLMAO:tehát szezon a GA-ban, dönping szerintem. akváriumot szerettem volna egyedit, nem nagyot!:giggle:
Majd bö 3-4 hetes gyártási időt kaptam és ez csak egy körülbellüli idő volt!
hát én mint fönök biztossan a golyójira léptem volna az üvegesnek hogy apukám itt a kuncsaft gyerünk dolgozz! nincs tojásvakarás szezonban! tulóra túlóra!!!
nem erre kapok egy hát izé sok a munka karácsony van! WTF???
nekünk ilyenkor 2-300!%! al megnö a forglmunk, hát oda kell áljak és húzzam az embereket! nem küldök el egy vendéget sem mert sokan vannak!
tehát én ez esetben a ruganyosságot nem értem és hiányolom! valahogy meg kéne oldani! nerm tudom ha most rendelném kész lenne e február elejére..?
 
valamint még egy komplett kikapcsoló rendszer ami ha tele a hordó lezár
Én ilyet szereltem be, tökéletesen működik. Ki kell tapasztalni, hogy adott vízmennyiséghez hányszor kell újraindítani, és tökéletesen működik, gyakorlatilag fillérekért.
hecht-08901-mechanikus-locsolo-idozito
 
Utoljára módosított moderátor által:
Én ilyet szereltem be, tökéletesen működik. Ki kell tapasztalni, hogy adott vízmennyiséghez hányszor kell újraindítani, és tökéletesen működik, gyakorlatilag fillérekért.
a digitális is jól müködik belöle!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Multkor szezonban beleszaladtam Karácsony tájékán! :ROFLMAO:tehát szezon a GA-ban, dönping szerintem. akváriumot szerettem volna egyedit, nem nagyot!:giggle:
Majd bö 3-4 hetes gyártási időt kaptam és ez csak egy körülbellüli idő volt!
hát én mint fönök biztossan a golyójira léptem volna az üvegesnek hogy apukám itt a kuncsaft gyerünk dolgozz! nincs tojásvakarás szezonban! tulóra túlóra!!!
nem erre kapok egy hát izé sok a munka karácsony van! WTF???
nekünk ilyenkor 2-300!%! al megnö a forglmunk, hát oda kell áljak és húzzam az embereket! nem küldök el egy vendéget sem mert sokan vannak!
tehát én ez esetben a ruganyosságot nem értem és hiányolom! valahogy meg kéne oldani! nerm tudom ha most rendelném kész lenne e február elejére..?
Azért az vágod, hogy rengeteg maszek és nagy cégek is aki egész évbe dolgoznak azok december végén kisöprik a raktárat kidobják a hűtőből a romlandó kaját és lelépnek két hétre pihenni. Az akvárium miután megragasztották minimum egy hétig szárad addig még mi se kapjuk meg. Sajnos még nem tart ott a GA hogy a szomszéd raktárakba legyen egy asztalos, fényező, lakatos és üveges üzem amit el tud tartani és a GA vevők legyenek az elsődleges ügyfelek.. Mai világba mindenki termel és dolgozik és meg van hogy kinek mi a fontosabb munka és ki mennyit fizet azért hogy ő legyen az elsődleges ügyfél. Pedig milyen jó lenne, tervezhetnénk szuper szűrőakváriumokat, terráriumokat, bútorokat és minden mást a szomszédba.
 
Multkor szezonban beleszaladtam Karácsony tájékán! :ROFLMAO:tehát szezon a GA-ban, dönping szerintem. akváriumot szerettem volna egyedit, nem nagyot!:giggle:
Majd bö 3-4 hetes gyártási időt kaptam és ez csak egy körülbellüli idő volt!
hát én mint fönök biztossan a golyójira léptem volna az üvegesnek hogy apukám itt a kuncsaft gyerünk dolgozz! nincs tojásvakarás szezonban! tulóra túlóra!!!
nem erre kapok egy hát izé sok a munka karácsony van! WTF???
nekünk ilyenkor 2-300!%! al megnö a forglmunk, hát oda kell áljak és húzzam az embereket! nem küldök el egy vendéget sem mert sokan vannak!
tehát én ez esetben a ruganyosságot nem értem és hiányolom! valahogy meg kéne oldani! nerm tudom ha most rendelném kész lenne e február elejére..?
Értem a problémát, de most ne ebbe az irányba kanyarodjunk. Igen messzire vezetne.
Több üvegesünk van. Az egyiktől lassan jön üveg, a másiktól nagyon lassan... :) Sajna ebben az országban kevés már a szaki.
 
Értem a problémát, de most ne ebbe az irányba kanyarodjunk. Igen messzire vezetne.
Több üvegesünk van. Az egyiktől lassan jön üveg, a másiktól nagyon lassan... :) Sajna ebben az országban kevés már a szaki.
Pláne a jó és megbízható szaki.
 
- Vivárium igényeket felügyelem, esőztető rendszer már láthatáron van, csak meg kell lépni (idő és energia kérdése, szeretném még a hónapban).
- Élő eleség nem lesz. Egyrészt macera, másrészt nagyon nem a mi "imidzsünk", harmadrészt és legfontosabb: úgy bezár az első ellenőr, mint a huzat. Nem lehet a garázsban tejeskannákban tubifexet gyűjtögetni (biztos nem ez volt a pontos módszer, nem keresem vissza), van némi higiéniai háttere a dolognak, amit ha engedélyeztetni szeretnénk, soha az életben nem hozná vissza a belefektetett pénzt. Persze, a sarki pincehalasnál van, nem érdekli, hogy megbüntetik-e érte, nem is tudja, hogy megbüntetnék érte és nem is fogják, mert soha nem téved oda senki, akit érdekelne. Szerencsére nem ezen a szinten vagyunk.
- Skimmerek fejlesztése, JBL teszcsomagok átvariálása és hasonlók nem a mi asztalunk, ezekre gyártók vannak, őket nem nagyon érdekli, hogy mi mit szeretnénk. Vannak márkák, ahol van ráhatásunk a fejlesztésekre, ezeket ki is használjuk, de azért ne gondoljuk, hogy bármelyik akvarisztikai cég is a GA vásárlóinak igényei alapján tervezi a jövő évi katalógust.
- @Keinrath Adrian valamit félreértettél. Elnézést kérünk, hogy nem tudtuk legyártatni az üvegedet, de nem mi gyártjuk. Mi végigtoltuk a karácsonyi őrületet, igyekeztünk mindenkit kiszolgálni, annak ellenére, hogy a beszállítók nagy része december 10. környéke és január eleje közt egyáltalán nem dolgozott és nem szállított. Két ünnep közt is nyitva voltunk. Az akváriumokat és bútorokat nem mi ragasztjuk a sufniban. Ami nekünk szezon, az a beszállítóknak nem feltétlenül. Az egyik gyártónk 2 hétre szállítja az üvegeket (erre szoktunk 2-3 hetet mondani, biztos, ami biztos), innen jönnek az egyedi gyártások, de karácsonykor leálltak. A másik HÁROM HÓNAPRA. Innen csak sztenderd méreteket kérünk készletre. Ha holnap rendelsz és utalod az előleget, személyesen garantálom, hogy február első hetében el tudod vinni (írj e-mailt, ha intézzük).

Sajnos olyan korban élünk, hogy mindenki hozzászokott, hogy minden azonnal beszerezhető. Nálunk ez még nem megy. Igyekszünk mindent megtenni, ami rajtunk múlik, a csomagok egy-két nap alatt kiszállításra kerülnek, még a karácsonyi őrületben is kiment minden 4-5 nap alatt (persze, sok, de sok cégtől a december elején rendelt dolgok sem érkeztek meg karácsonyra, saját tapasztalat). Ezt még tovább nehezíti, hogy sokszor a gyártóknál hatalmas gondok vannak, amikről nem szólnak, csak a hiányos szállításokból tudjuk meg. Hónapokig nem volt Dennerle sarokszűrő és hozzá való cserebetét, minden info nélkül. Tetra termékeket nyár óta alig kapunk, nem tudjuk, mi a gond, hivatalosan "semmi".

Jöhetnek ilyen jellegű kritikák is, hogy miben tudnánk a kiszolgálást javítani, de vegyétek figyelembe, hogy limitált az időnk és emberszámunk sajnos. Simán tudnék öt új embernek munkát adni, de ez nem így működik, ezért türelmet kérünk, legtöbbünk így sem 9-től 5-ig dolgozik azért, hogy minden a lehető legjobb legyen. Termékekkel kapcsolatban meg annyit, hogy egy-két ember kívánságára nem fejleszt senki, nem kifizetődő, mi is élünk valamiből. Bármennyire igyekszünk a hobbit és a vásárlói igényeket elsődlegesen szem előtt tartani, nem fogunk tudni mindenkinek a kedvére tenni.
 
Közben beszűrnám ide, hogy pl a kicsi és közepes bútoroknál eljött némileg az automatizálás ideje (jelenleg 90cm-ig). CNC-vel is készülnek darabok, ami lapra szerelten szállítható bárhova. A héten már össze is szereltünk ilyen mintát és teljesen patent! Ez mondjuk inkább a vidékiek és a külföldi rendelésekben segít majd, de amennyire én tudom a gyártási időt is jelentősen rövidíti, mert nem egyben kell fújni a bútort.

Akvárium gyártásnál egy saját üzem oldaná meg a határidős problémákat. Papíron itt még nem adja ki a matek.

Skim üveget többen írtátok már, a korábbi akril nem volt szimpi a sérülékeny felület miatt. Az üveg érdekes, de itt pl mi van azzal, hogy ha csökken a szűrő teljesítménye mindig hozzá kell nyúlni? Takarítást mennyire szeretitek? Minél bonyibb egy üveg ez annál inkább fájdalmas szokott lenni.
 
1, Szivacsszűrő - filléres termék, de garnélásba tökéletes.
2, Normális nano fűtő. Most van egy Oase 25 wattosom tőletek, tényleg nem nagy, de rendesen hangos amikor kapcsolgat és borzasztó lassan fűt fel egy 20 literes kockát is. 40 literesben van egy szintén 25 wattos Aquael fűtőnk, ez ugyan kicsit drágább volt, de kategóriákkal jobb termék. Ha jól látom, akkor a Dennerle valószínűleg ugyanezt árulja saját címkével, szóval ha nem túl drága, akkor jó alternatíva lehetne, és új márkát se kéne fölvennetek - Nano ThermoCompact.
View attachment 71046 View attachment 71047


Illetve +1 a skimmeres beszívó üvegre. :)
+1 a nano fűtőkre.
A 20cm magas akváimba évek óta keresek normális fűtőt, de csak olyanok vannak amik direktbe fűtenek és nem szabályozhatóak.
 
Skim üveget többen írtátok már, a korábbi akril nem volt szimpi a sérülékeny felület miatt. Az üveg érdekes, de itt pl mi van azzal, hogy ha csökken a szűrő teljesítménye mindig hozzá kell nyúlni? Takarítást mennyire szeretitek? Minél bonyibb egy üveg ez annál inkább fájdalmas szokott lenni.

A másik fele, pedig hogy hányan fizetnék ki a 15-20 ezer forintos üveg skim árát amikor az áfa-, vám- és szállításiköltség mentes aukciós link moderálva-es csodákkal példálózik mindenki?
 
Skim üveget többen írtátok már, a korábbi akril nem volt szimpi a sérülékeny felület miatt. Az üveg érdekes, de itt pl mi van azzal, hogy ha csökken a szűrő teljesítménye mindig hozzá kell nyúlni? Takarítást mennyire szeretitek? Minél bonyibb egy üveg ez annál inkább fájdalmas szokott lenni.

800l/h-s külső szűrőt 3-4 hetente takarítjuk, ennyi idő alatt nem kell a beszívóhoz nyúlni, a skimmer rész teljesítménye szokott csökkenni, de még ellátja a feladatát. Szerintem egyébként kényelmesebb takarítani mint a "hagyományos" üveg beszívót, mert az alsó részen egy kivehető akril "kupak" van, nem kell szenvedni a zárt véggel.
George Farmer csinált ilyenről videót:

Ugyanakkor gondolom a bonyolultabb forma miatt relatíve nagy, nano akváriumhoz sajnos nem is találtam ilyet egyáltalán, oda be kellett raknunk egy ronda elektromos skimmert.

A másik fele, pedig hogy hányan fizetnék ki a 15-20 ezer forintos üveg skim árát amikor az áfa-, vám- és szállításiköltség mentes aukciós link moderálva-es csodákkal példálózik mindenki?

Ha így nézed, akkor ki venne Greenworks lily-t 12ezerért, vagy ADA lily-t 36ezerért, amikor meg lehet rendelni kínából tizenpár dollárért is?
Nyilván az, aki szeretne jobb minőséget BIZTOSAN MEGKAPNI és nem hetekig várni egy esetleg törött, vagy gyártási hibás cuccra.
Nekem például nincsenek egyáltalán problémáim a kínából rendeléssel, de párezer forint felett sokkal szívesebben választok megbízhatóbb forrást.
 
Back
Oldal tetejére