• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mit hiányolok a GA kínálatából?

Erről már talán volt szó és úgy emlékszem kapufa volt, de hátha:
RO építéshez alkatrészek. Ha valaki bővíteni akarja a GA-s RO készüléket ahhoz műanyag csatlakozok, idomok stb. .
Én annyival egészíteném ki, hogy itthon víztisztítós boltokban nem láttam hordóba szerelhető úszószelepet, (de lehet, hogy csak abban a kettőben nem volt) így talán ilyent érdemes lehet tartani, mivel most csak külföldről szerezhető be. Vagy akár amolyan automatizáló szettben is lehetne árulni 4 ágú szeleppel és visszafolyágátlóval.
No planariát én is támogatom, illetve ebből nem tudom, hogy lehetne-e valamilyen kimérős megoldást csinálni mint az ADA talajadalékainál. 5 ezer forint egy 50 grammos zsacskó, de annyira hatásos, hogy egy nagy akváriumot is pár grammból tartósan rendbetesz.
Amit én még nagyon hiányolok az egy kimondottan növényes akvarisztikai vízteszt készlet. A JBL-nek ugyan vannak a laborszettjei, de mindkettőnél én azt látom, hogy van amit hiányzik, és van ami tök felesleges
pl itt a drágábbik:
https://www.greenaqua.hu/hu/jbl-labtest-laborteszt.html
pH-teszt nem kell ha van digitális, , nitritet, ammoniát soha nem mértem, ahogy szilikátot oxigént meg rezet se. Hasonló a szitu a 9 darabos készletnél is
Inkább egy olyan kellene (legalábbis szerintem) ami a tápszintekre és pl a vízkeménységre koncentrál, pl vas, nitrát, foszfát, kálium, KH, GH. Nem tudom, hogy a JBL-nél nem-e akarnak inkább ilyen jellegű összeállításban gondolkodni?
Korábban jeleztem, hogy szerintem a száraztápok kiszerelése nem a legideálisabb ha az ember magának keveri a macrot. pl fél literhez 5 gramm kálium-foszfátot keverek, viszont 40 gramm kálium-nitrátot, így ebből jobb lenne nagyobb kiszerelés. Kálium-foszfátból meg a kb 3 éve vásároltat fogyasztom még pedig úgy 1,5-2 havonta keverek egy fél literes adagot.
 
@ZaCK a tubi a legegyszerűbb, mert kell 4 tejes láda, amiket kifúrsz. Tubikat bele, ládákat egymásra, és épp hogy csorgóra megnyitod a csapot. Úgy működik, mint a trickle filter, csak épp tubi van benne, és nagyon hosszú ideig elvannak, mivel a trickle tökéletes leutánzása a természetes környezetének. ;)
Ismerem a rendszert,volt is lehetőségem kezelni.De sajna nem változtat a véleményemen. :)
A halválaszték bővítését,alkalmankénti extrább példányok beszerzését ellenben inkább érzem kivitelezhetőnek.Volt is erről szó,de idő közben beköszöntött a tél.Szóval csak azt tudom mondani,hogy türelem,várjuk az enyhébb időt. ;)
 
Én az élő kaját, el nem tudok képzelni a GA-ban. Nem erről szól az egész történet. Annál is inkább, mert nálunk a növény az első, a halak csak " díszítésre" vannak. Azért, mindenki előtt ott van az a mozzanat, amikor Nigro belecsippent a tubis tálba, és bezacskózza nektek! Elképzelhetetlen.

Off a téma, de azért leírom:
Ha a böngészőben rá keresek pl. ADA Aquasky 45-re, kiadja a GA honlapját, az Aquasky 45 oldalával. De ha az oldalon belül vissza akarok lépni az Akvárium Világítás menübe nem tudok, csak ha fejlécen lévő menüt lenyitom, és megkeresem. Nem tudom mennyire érthető, amit leírtam, de nagyon bosszantó, hogy nem lehet a gyűjtő menüt elérni adott oldalon belül.
 

Attachments

  • Névtelen.jpg
    Névtelen.jpg
    176.3 KB · Megtekintések: 29
+1 a GlasGarten termékekre. Anno is vettem tőletek és most is vagy 5 fajta termékükkel etetek, csak most nehezebb beszerezni.
 
Én az élő kaját, el nem tudok képzelni a GA-ban. Nem erről szól az egész történet. Annál is inkább, mert nálunk a növény az első, a halak csak " díszítésre" vannak. Azért, mindenki előtt ott van az a mozzanat, amikor Nigro belecsippent a tubis tálba, és bezacskózza nektek! Elképzelhetetlen.

Off a téma, de azért leírom:
Ha a böngészőben rá keresek pl. ADA Aquasky 45-re, kiadja a GA honlapját, az Aquasky 45 oldalával. De ha az oldalon belül vissza akarok lépni az Akvárium Világítás menübe nem tudok, csak ha fejlécen lévő menüt lenyitom, és megkeresem. Nem tudom mennyire érthető, amit leírtam, de nagyon bosszantó, hogy nem lehet a gyűjtő menüt elérni adott oldalon belül.

https://akvakertesz.hu/threads/green-aqua-webshop-fejlesztesek.3132/page-30#post-439210
 
Vivárium esőztető +1, vagy akár bármi más viváriumhoz használható termékek.
Tök jó, hogy most már vannak terráriumi növények is, ha még a technikát is egy azon helyről lehetne beszerezni hozzá az szuper lenne :)
Tudom, ott a BiOrb is, amiben minden van, de minél több lehetősége van az embernek annál jobb :)
 
Isaac Szabo 2019-es naptárjai. 2 verzió van belőle.
Privátban felkerestem Isaac-ot FB-on (jó fej, hamar válaszolt és elég részletesen), hogy honnan lenne érdemes rendelnem Magyarországra. Küldött egy linket egy áruházhoz, ahol mindkét naptárja elérhető.
Ezeket a linkeket szívesen megosztom, ide most azért nem másolom be, mert nem tudom, mennyire számít reklámnak.
De szerintem jó ötlet lenne. Nagyon szép képek vannak benne, többek között olyanok is, amik már szerepeltek a fórumon inspirációs topikokban. :)

(ui.: ha esetleg a GA mégsem szeretne ezzel foglalkozni, akkor később tarthatok közvéleménykutatást, hogy ki szeretne még ilyet, és egyben megrendelhetnénk őket, így egyszerűsítve akár a rendelést is.)
 
Vivárium esőztető +1, vagy akár bármi más viváriumhoz használható termékek.
Tök jó, hogy most már vannak terráriumi növények is, ha még a technikát is egy azon helyről lehetne beszerezni hozzá az szuper lenne :)
Tudom, ott a BiOrb is, amiben minden van, de minél több lehetősége van az embernek annál jobb :)
Pár éve behoztuk a Trixie cuccait, de valószínűleg megelőztük vele a "korát" mert kevés fogyott belőle, de valóban, most ismét felfelé ível a terrárium, vivárium irány ;)
Köszi a tippet.
 
Amit én még nagyon hiányolok az egy kimondottan növényes akvarisztikai vízteszt készlet. A JBL-nek ugyan vannak a laborszettjei, de mindkettőnél én azt látom, hogy van amit hiányzik, és van ami tök felesleges
pl itt a drágábbik:
https://www.greenaqua.hu/hu/jbl-labtest-laborteszt.html
pH-teszt nem kell ha van digitális, , nitritet, ammoniát soha nem mértem, ahogy szilikátot oxigént meg rezet se. Hasonló a szitu a 9 darabos készletnél is
Inkább egy olyan kellene (legalábbis szerintem) ami a tápszintekre és pl a vízkeménységre koncentrál, pl vas, nitrát, foszfát, kálium, KH, GH. Nem tudom, hogy a JBL-nél nem-e akarnak inkább ilyen jellegű összeállításban gondolkodni?
Ezt ismered?
https://www.greenaqua.hu/hu/jbl-proscape-labtest-laborteszt.html
 
1, Szivacsszűrő - filléres termék, de garnélásba tökéletes.
2, Normális nano fűtő. Most van egy Oase 25 wattosom tőletek, tényleg nem nagy, de rendesen hangos amikor kapcsolgat és borzasztó lassan fűt fel egy 20 literes kockát is. 40 literesben van egy szintén 25 wattos Aquael fűtőnk, ez ugyan kicsit drágább volt, de kategóriákkal jobb termék. Ha jól látom, akkor a Dennerle valószínűleg ugyanezt árulja saját címkével, szóval ha nem túl drága, akkor jó alternatíva lehetne, és új márkát se kéne fölvennetek - Nano ThermoCompact.
s-l1600.jpg 5697_ps_i1_nano-thermocompact_25w_links_s.png


Illetve +1 a skimmeres beszívó üvegre. :)
 
Erről már talán volt szó és úgy emlékszem kapufa volt, de hátha:
RO építéshez alkatrészek.
Ezt én is hiányolom, valamint még egy komplett kikapcsoló rendszer ami ha tele a hordó lezár. Nem tudom mi is az ennek még nem néztem utána.

Hiányolom még az üveg skimmereket amelyet a szűrő befolyó ágára kell kötni. Amelyeket Ali-ról kell rendelni, mert körberöhögött Dani és Tomi mikor felvettem miért nem létezik. Aztán kiderült létezik. Azóta rendeltem 2 félét mindkettő remekül muzsikált, csak egyik nehezen pucolható másik meg plexi nem üveg. De mindkettő ezerszer jobb, szebb mint az eheim fekete kockája. Konkrétan szerintem még piaci rés, gyártani is érdemes lehet saját GreenWork-öset. Ami még ennél is fontosabb lenne, hogy nano akvákhoz egy minit kifejleszteni, mert a legkisebb is óriási egy 40-50L-be.
 
No-Planaria, Glasgarten cuccok, akasztos szurok (Seachem Tidal, AquaClear), tomenyebb Söchting Oxydator folyadek (12%,19%). (Elo kajara is plusz egy szavazat.) es akkor igy tenyleg mindent egy helyen tudnank beszerezni. ;)
1-2db exluziv noveny, amiket mondjuk elore bejelentetek mikor-mi lenne (kulonlegesebb amugy allandoan nem megtalalhato novenyek Tropicatol, Dennerletol) es mondjuk lehetne rajuk licitalni. :)
Olajfoltos harcsa :D
a 19% os az már terror gyanús nem gyártják már max a 12%-ost!
de azért van itt hiányosság! úgy látom!:rolleyes: már a GAban nem nálatok!:ROFLMAO:
 
Ne vedd nagykepüsegnek,de sokan mar reg kidobtak(mert lejart a szavatossaga) a teszteket.Rutinbol nyomjak,nekem sincs semmilyen tesztem!Regen en is meregettem rendszeresen,most a 15-ik scape utan mar semmit se merek.

15 még gombócból is sok!
Viszont a garnisoknak lehet, hogy a 15. garnifaj esetében sem árt csekkolni a mennyiisazannyi-t. De az egész csak egy felvetés volt részemről.
(Remélem, a könyvet nem dobtad ki. :whistle:)
 
15 még gombócból is sok!
Viszont a garnisoknak lehet, hogy a 15. garnifaj esetében sem árt csekkolni a mennyiisazannyi-t. De az egész csak egy felvetés volt részemről.
(Remélem, a könyvet nem dobtad ki. :whistle:)
Meg megvan,majd küldöm vissza!
 
Back
Oldal tetejére