• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mit hiányolok a GA kínálatából?

No-Planaria, Glasgarten cuccok, akasztos szurok (Seachem Tidal, AquaClear), tomenyebb Söchting Oxydator folyadek (12%,19%). (Elo kajara is plusz egy szavazat.) es akkor igy tenyleg mindent egy helyen tudnank beszerezni. ;)
1-2db exluziv noveny, amiket mondjuk elore bejelentetek mikor-mi lenne (kulonlegesebb amugy allandoan nem megtalalhato novenyek Tropicatol, Dennerletol) es mondjuk lehetne rajuk licitalni. :)
Olajfoltos harcsa :D
 
No-Planaria, Glasgarten cuccok, akasztos szurok (Seachem Tidal, AquaClear), tomenyebb Söchting Oxydator folyadek (12%,19%). (Elo kajara is plusz egy szavazat.) es akkor igy tenyleg mindent egy helyen tudnank beszerezni. ;)
1-2db exluziv noveny, amiket mondjuk elore bejelentetek mikor-mi lenne (kulonlegesebb amugy allandoan nem megtalalhato novenyek Tropicatol, Dennerletol) es mondjuk lehetne rajuk licitalni. :)
Olajfoltos harcsa :D
- Az akasztósból tartottuk az Eheim Liberty-t de zajos volt. Tidalról van tapasztalat? Legközelebb behozhatjuk a Seachemtől.
- Oxydatort is felírjuk.
- Exkluzív növényre most jelzem, hogy lesz Myriophyllum tuberculatum
- Olajfoltos harcsa???? Ez tetszik nekünk...? :) @ZaCK-al konzultálok ezügyben ;)
- Glasgarten-t is fel tudjuk ismét eleveníteni, ha még páran jelzik.
- No-Planaria is jó ötlet.

Gyerünk, még még :)
 
Erről már talán volt szó és úgy emlékszem kapufa volt, de hátha:
RO építéshez alkatrészek. Ha valaki bővíteni akarja a GA-s RO készüléket ahhoz műanyag csatlakozok, idomok stb. Semmi extra csak az pár dolog ami ahhoz kell hogy a meglévő rendszert fejlesszük. Nekem pl 2-3 helyről kellett berendelni hozzá a cuccokat mire összeállt a rendszer.
 
- Az akasztósból tartottuk az Eheim Liberty-t de zajos volt. Tidalról van tapasztalat? Legközelebb behozhatjuk a Seachemtől.
Egy Tidal 75-re sikerult szert tennunk, ertelmes meretu akvariumban nem tudtuk elesben tesztelni, jelenleg egy 30-as kockat szurunk vele par honapja, amiben ifjonc bettak vannak. :) 1500l/h-s vadallat, emiatt teljesen le kellett nekik fojtani, plusz szivaccsal csokkenteni a flow-t, de ez csak a bettak miatt volt fontos. Egyebkent nagyon tetszik a konstrukcio. Beepitett skimmer, viz alatt elhelyezett pumpa, igy konnyen felszivja magatol a vizet kikapcsolas utan, nem kell erolkodnie. Plusz egy csomo okossagot beleraktak, pl. talcakent lehet hasznalni a tetejet ha viszed kimosni a beslo kosarat a szuroanyaggal, akasztos szurohoz kepest rengeteg szuroanyag (ebbe kb. 1,5 liter matrix van most) fer, kulon helyet alakitottak ki rajta, ahova a futot csatlakoztathatod stb. :)
Mondjuk csendesnek nem mondanank, de az OASE Biomaster 600-as szerintunk hangosabb. Ha tenyleg hoztok egy 35ost mi azonnal vasarolnank.

A masik nagyon szimpi akasztos az AquaClear, annak a 20-as es 50-es tipusabol tobb is uzemel, van amelyik kb. 50 centire az agytol, szabadon, nem szekrenyben, semmi, de tenyleg semmi hangja nincs (paran voltak mar nalunk a forumrol es mutogattuk is nekik) :)
 
Utoljára módosított:
Egy Tidal 75-re sikerult szert tennunk, ertelmes meretu akvariumban nem tudtuk elesben tesztelni, jelenleg egy 30-as kockat szurunk vele par honapja, amiben ifjonc bettak vannak. :) 1500l/h-s vadallat, emiatt teljesen le kellett nekik fojtani, plusz szivaccsal csokkenteni a flow-t, de ez csak a bettak miatt volt fontos. Egyebkent nagyon tetszik a konstrukcio. Beepitett skimmer, viz alatt elhelyezett pumpa, igy konnyen felszivja magatol a vizet kikapcsolas utan, nem kell erolkodnie. Plusz egy csomo okossagot beleraktak, pl. talcakent lehet hasznalni a tetejet ha viszed kimosni a beslo kosarat a szuroanyaggal, akasztos szurohoz kepest rengeteg szuroanyag (ebbe kb. 1,5 liter matrix van most) fer, kulon helyet alakitottak ki rajta, ahova a futot csatlakoztathatod stb. :)
Mondjuk csendesnek nem mondanank, de az OASE Biomaster 600-as szerintunk hangosabb.

A masik nagyon szimpi akasztos az AquaClear, annak a 20-as es 50-es tipusabol tobb is uzemel, van amelyik kb. 50 centire az agytol, szabadon, nem szekrenyben, semmi, de tenyleg semmi hangja nincs (paran voltak mar nalunk a forumrol es mutogattuk is nekik) :)
Ezt csak alátámasztani tudom. Nekem a Tidal se tűnik annyira vészesen hangosnak, ha nem az ember füle mellett van éjjel.
 
Söchting Oxydator folyadek (12%,19%)
19%os már nincs, ha jól tudom ;)

+1 élőkaja, bár évente félszer mennék venni.

Halakból azért lehetne időnként különlegességeket beszerezni. Nem mondok példát mert nagyon sok olyan hal van ami érdekesség lehetne. Nem is állandóan kéne az étlapra hanem, mindig valami extrát szerezni (mivel már nem konkurencia mondhatnám hogy vagyunk néhányan akik szerették az aquadepo-t pont emiatt). De ha kell példa akkor legyen az olajfoltos harcsa (igaz @tsokee ?)
 
Az élő kaja tartása nagy macera,nagyobb mennyiségben.Napi többszöri átmosás,külön hűtő kell a tárolásához és hát van egy enyhe bukéja. :)
A fagyasztott eleséget ellenben könnyebb nálunk is,otthon is eltárolni és nem kell parázni,hogy beviszel vele betegséget.Tápértékben nem gyengébb,mint az élő.Persze nem mozog,ezt alá írom. :)
Extrább halakon mindig rajta vagyok..erre csak azt tudom mondani,hogy ha jobb idő lesz,vissza térünk rá. ;)
 
Fagyikaja van eldugva a konyhában a fagyóban. Az is érdekes, vagy csak az élő?
Persze @Nigro fagyikaja is, pláne, úgy, hogy pl. előre leadom az igényt (pl. 2 hónappal, de ez már részletkérdése, amit megbeszélhetünk) és fél kilós táblákat tudnék rendelni (fokhagymás vörösszúnyog, Golden Lake artémia, vörös cyclops megy nálam).
Élőből is szerintem walter, grindál jó lenne. Szezonban pedig tubifex, persze Pasa tudna ebben segíteni, mert ő ismeri azokat, akik jóminőségű árut adnak a pénzedért.
Előrecsomagolt is jó, főleg az üvegálca és a jumbo vörösszunyi. Ha kaliforniai Blackworm febukkan a láthatáron, akkor én már most stipi-stopi 5 zacsira, mert újra meg akarom próbálni a tenyésztésüket. :)
 
Az élő kaja tartása nagy macera,nagyobb mennyiségben.Napi többszöri átmosás,külön hűtő kell a tárolásához és hát van egy enyhe bukéja. :)
A fagyasztott eleséget ellenben könnyebb nálunk is,otthon is eltárolni és nem kell parázni,hogy beviszel vele betegséget.Tápértékben nem gyengébb,mint az élő.Persze nem mozog,ezt alá írom. :)
Extrább halakon mindig rajta vagyok..erre csak azt tudom mondani,hogy ha jobb idő lesz,vissza térünk rá. ;)

@ZaCK a tubi a legegyszerűbb, mert kell 4 tejes láda, amiket kifúrsz. Tubikat bele, ládákat egymásra, és épp hogy csorgóra megnyitod a csapot. Úgy működik, mint a trickle filter, csak épp tubi van benne, és nagyon hosszú ideig elvannak, mivel a trickle tökéletes leutánzása a természetes környezetének. ;)
 
Fagyikaja van eldugva a konyhában a fagyóban. Az is érdekes, vagy csak az élő?
Még valami, @Nigro : Azért kifejezetten a Golden Lake artémiát javaslom, hogy feküdjetek rá, mert ugyan q-drága, de amit letörsz, mehet is az akvába. Nem szemetes, minden artémia egyben van, és sokkfagyasztottak, tehát még a színük is egészséges. Amióta azzal etetek, soha egyetlen gasztro gyulladás, vagy elhullás nem volt egyik halfajomnál sem.
 
Egy Tidal 75-re sikerult szert tennunk, ertelmes meretu akvariumban nem tudtuk elesben tesztelni, jelenleg egy 30-as kockat szurunk vele par honapja, amiben ifjonc bettak vannak. :) 1500l/h-s vadallat, emiatt teljesen le kellett nekik fojtani, plusz szivaccsal csokkenteni a flow-t, de ez csak a bettak miatt volt fontos. Egyebkent nagyon tetszik a konstrukcio. Beepitett skimmer, viz alatt elhelyezett pumpa, igy konnyen felszivja magatol a vizet kikapcsolas utan, nem kell erolkodnie. Plusz egy csomo okossagot beleraktak, pl. talcakent lehet hasznalni a tetejet ha viszed kimosni a beslo kosarat a szuroanyaggal, akasztos szurohoz kepest rengeteg szuroanyag (ebbe kb. 1,5 liter matrix van most) fer, kulon helyet alakitottak ki rajta, ahova a futot csatlakoztathatod stb. :)
Mondjuk csendesnek nem mondanank, de az OASE Biomaster 600-as szerintunk hangosabb. Ha tenyleg hoztok egy 35ost mi azonnal vasarolnank.

A masik nagyon szimpi akasztos az AquaClear, annak a 20-as es 50-es tipusabol tobb is uzemel, van amelyik kb. 50 centire az agytol, szabadon, nem szekrenyben, semmi, de tenyleg semmi hangja nincs (paran voltak mar nalunk a forumrol es mutogattuk is nekik) :)
Aquacleart ajánlani tudom!
Nekem egy 30-as volt több, mint egy évig üzemben, csendes, hibátlan. Most pihen a szekrényben...
 
Back
Oldal tetejére