• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mit hiányolok a GA kínálatából?

Quick Notes about Malawa Shrimp


NameMalawa shrimp
Scientific NameCaridina pareparensis, Caridina parvidentata
Tank size (optimal)5 – 10 gallons (~20 – 40 liters)
KeepingEasy
BreedingEasy
Size2.5 – 3 cm (~1 – 1,2 inches)
Optimal Temperature24 – 27 °C (75 – 80 °F)
Optimal PH7.0 – 8.5
Optimal GH4 – 15
Optimal KH1 – 10
NitrateLess than 20 ppm
DietAlgae eater/omnivore
TemperamentPeaceful
Life span1.5 – 2 years
Color FormSemi-transparent with many types of coloration (reddish, rusty, brownish, bluish, dark, etc.)
 
Több másik hely meg ezeket az adatokat adja:


Summary​

Difficulty level: suitable for beginners
Origin: rivers on Sulawesi
Color: transparent, sometimes with a light line pattern. In the community tank with fish with dense, fine black and white stripes or opaque black, brown, bluish or gray
Age expectation: 18 to 24 months
Water parameters: GH 3 to 30, KH 0 to 30, pH 6.5 to 8.5, temperature 20 to 26 ° C
Tank size: from 10 l, but we recommend a size of at least 20 l, especially for beginners
Food: Protein food 1 to 2 times a week, otherwise more vegetable
Reproduction: easy, after four to six weeks 20 to 40 young hatch
Behavior: peaceful
Socialization: with small peaceful fish, crabs, snails and mussels, also with other dwarf shrimp that do not reproduce in fresh water

a videót meg kifejezetten @mmccannon részére ;)

 
Utoljára módosított:
Azt ugye nem írtam le, miért lehetne hiánypótló ez a kis garnéla annak ellenére, hogy nem tartozik a legszebbek közé.
Több helyen is úgy jellemzik, kiváló algaevő. Nano és pico 10-30 literes akváriumba amano helyett kitűnő helyettesítő lehetne. Pl. egy mini dioráma, vagy iwagumi üvegben.
Nagyon pici, ezért vagy egész pici halakkal lehet őket tartani, vagy elfogadod a veszteséget. UGYANAKKOR! Igen gyorsan szaporodik és táplálkozik, tehát akár azért is érdemes lehetne ilyet akváriumba tenni, mert egyensúlyt lehet vele teremteni. Algát lezabálja, gyorsan szaporodik és a felesleget megeszik a razbórák. Mindenki jól jár és egészséges ökoszisztéma jön létre.
 
Az a gond, hogy semmi olyan tulajdonsaga sincs, amit a neocaridina ne tudna. Ha nem eteted, akkor szepen pucol, es a szaporulatot az elerheto algamennyiseg hatarozza meg. Neot meg barhonnan lehet beszerezni, korlatlan mennyisegben. Uzleti oldalrol tok felesleges kockazat lenne es siman rafizetos is lehet, ha nagyon kicsi a celzott kereslet. Tekintve hogy ugy nez ki mint egy standard vadas neo, meg a betevedoknek sem lehet eladni, ugy mint pl. a rikito sargat/keket/pirosat.
 
Az a gond, hogy semmi olyan tulajdonsaga sincs, amit a neocaridina ne tudna. Ha nem eteted, akkor szepen pucol, es a szaporulatot az elerheto algamennyiseg hatarozza meg. Neot meg barhonnan lehet beszerezni, korlatlan mennyisegben. Uzleti oldalrol tok felesleges kockazat lenne es siman rafizetos is lehet, ha nagyon kicsi a celzott kereslet. Tekintve hogy ugy nez ki mint egy standard vadas neo, meg a betevedoknek sem lehet eladni, ugy mint pl. a rikito sargat/keket/pirosat.
Vannak egész szép színezetűek is:

475B0B90-D436-4EB5-93A5-D87E41C6C01D.jpeg
1D89C7BB-FE2B-4D11-95AE-1115ABFA3714.jpeg

0A7AC82A-8416-410E-A8F9-12A46BC16A27.jpeg
 
Ötletek azért jöhetnek.

Én már annak is örülök, hogy az utóbbi időben viszonylag szép kínálat van a garnélákból. Emlékszem ez 8-10 évvel ezelőtt mennyire nehezen ment.
Kínlódtunk a tartással is ez eltérő beszerzési forrás és minőségek miatt. Manapság a boltiaknál már egyáltalán nem látok problémákat.

De valóban pl a szín elég fontos. A sima tigrisek pl emiatt nincsenek pedig bírom őket :)
 
Ötletek azért jöhetnek.

Én már annak is örülök, hogy az utóbbi időben viszonylag szép kínálat van a garnélákból. Emlékszem ez 8-10 évvel ezelőtt mennyire nehezen ment.
Kínlódtunk a tartással is ez eltérő beszerzési forrás és minőségek miatt. Manapság a boltiaknál már egyáltalán nem látok problémákat.

De valóban pl a szín elég fontos. A sima tigrisek pl emiatt nincsenek pedig bírom őket :)
Emlékeim szerint uszkve 15 éve az egyszeri akvarista örömében földhöz verte a tomporát, ha szép RC állományhoz jutott.

Sajna, idehaza még mindig nincs olyan kultúrája a garnéláknak, mint pl. Németországban. Persze Európa más szegletében sem sokkal jobb a helyzet. Nem véletlen, hogy ami könyv, egyéb kiadvány megjelenik, az főleg németül íródik.
 
Sziasztok!
Kaptam ajándékba úgy 1 éve egy chihiros aquatic studio doctor sterilizátort. Azóta is keresem, hogy hol tudnék új reactor részt szerezni hozzá, megbízható forrásból. Esetleg ilyesmivel nem tervezitek bővíteni a kínálatot? Azt néztem is, hogy Twinstar elérhető nálatok. Gondoltam hátha... :)
 
Azt ugye nem írtam le, miért lehetne hiánypótló ez a kis garnéla annak ellenére, hogy nem tartozik a legszebbek közé.
Több helyen is úgy jellemzik, kiváló algaevő. Nano és pico 10-30 literes akváriumba amano helyett kitűnő helyettesítő lehetne. Pl. egy mini dioráma, vagy iwagumi üvegben.
Nagyon pici, ezért vagy egész pici halakkal lehet őket tartani, vagy elfogadod a veszteséget. UGYANAKKOR! Igen gyorsan szaporodik és táplálkozik, tehát akár azért is érdemes lehetne ilyet akváriumba tenni, mert egyensúlyt lehet vele teremteni. Algát lezabálja, gyorsan szaporodik és a felesleget megeszik a razbórák. Mindenki jól jár és egészséges ökoszisztéma jön létre.
Nekem pl mind a 3 verseny akvariumomba ez a garnela van!Anno 10 db-ot vettem,kb 3-400 db van most mind a 3 akvariumba,es a 360l-be pl talan 3 amano van!Mondhatom,hogy kivaltotta az amanokat,es maximalisan tisztan tartjak az akvakat!En mar nem tervezek amanokatra költeni!Nagyon jol szaporodik,semmit nem etetem öket,csak a lehullo maradekot kapjak!Es meloznak rendesen.Beszeltem pär nevesebb akvascaperrel,es lassan ök is kezdik belätni,hogy amano egy nagyon jo alagaevö,de e kis tarsuk sokkal jobb hatasfokkal dolgoznak!Es a fotozaskor se kell elhessegetni öket,mert olyan kicsik!
 
Sziasztok!
Kaptam ajándékba úgy 1 éve egy chihiros aquatic studio doctor sterilizátort. Azóta is keresem, hogy hol tudnék új reactor részt szerezni hozzá, megbízható forrásból. Esetleg ilyesmivel nem tervezitek bővíteni a kínálatot? Azt néztem is, hogy Twinstar elérhető nálatok. Gondoltam hátha... :)
Csak az Aliexpressen... Én is ott veszem... nem drága, csak a szállítást macera kivárni.
 
Nekem pl mind a 3 verseny akvariumomba ez a garnela van!Anno 10 db-ot vettem,kb 3-400 db van most mind a 3 akvariumba,es a 360l-be pl talan 3 amano van!Mondhatom,hogy kivaltotta az amanokat,es maximalisan tisztan tartjak az akvakat!En mar nem tervezek amanokatra költeni!Nagyon jol szaporodik,semmit nem etetem öket,csak a lehullo maradekot kapjak!Es meloznak rendesen.Beszeltem pär nevesebb akvascaperrel,es lassan ök is kezdik belätni,hogy amano egy nagyon jo alagaevö,de e kis tarsuk sokkal jobb hatasfokkal dolgoznak!Es a fotozaskor se kell elhessegetni öket,mert olyan kicsik!
Végre valaki aki nem azt mondja, hogy minek az! :LOL: Más garnélák vannak az üvegben? Caridinákra gondolok főként. Az érdekelne, hogy mennyire lehet más garnikat tartani mellettük. Azt olvastam kiszorítják a többi fajtát.
 
Utoljára módosított:
Ez is eleg reteg termek, de ezer eve keresek valami klassz minosegi nem kocka wabi uveget, a befott novenyeimnek.
Eleg izleses a vilagitas is hozza. Gondolom ha amikor megjelent elinditjak a hajon se lenne meg itt, de erre pl vevo lennek.
 
Ez is eleg reteg termek, de ezer eve keresek valami klassz minosegi nem kocka wabi uveget, a befott novenyeimnek.
Eleg izleses a vilagitas is hozza. Gondolom ha amikor megjelent elinditjak a hajon se lenne meg itt, de erre pl vevo lennek.
Világítás külön van. Nincs szettben emlékeim szerint. Világításra korábban azt a választ kaptam, hogy GA nem kívánja jelenleg forgalmazni.
 
Ez is eleg reteg termek, de ezer eve keresek valami klassz minosegi nem kocka wabi uveget, a befott novenyeimnek.
Eleg izleses a vilagitas is hozza. Gondolom ha amikor megjelent elinditjak a hajon se lenne meg itt, de erre pl vevo lennek.

Kb. 25 ezer forint lenne. Egyelőre nem terveztük hozni.
 
Back
Oldal tetejére