• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mit hiányolok a GA kínálatából?

Seachem víztesztek, üveg termékek, CO2 diffúzorok, aljzatokok dekorhomok.
Tesztek összetétele miatt rengeteg engedelyeztetessel járna, nagyon drágán. Üvegek eloben sajnos nem ilyen szépek mint képen. Talajok pedig voltak egy ideig de senkinek nem kellett így kivettuk a kínálatból, amúgy sem nyújtottak semmi extrát a többi talajhoz képest, amiket most is tartunk.
 
Sokszor feljött már akvakertészes beszélgetéseim során, hogy baromi jó lenne picit bővebb dekor fa kínálat. Sok féle külföldi aquascaping channel-t követve pl. YouTube-on láthatni gyönyörű uszadékfákat, pl amit most nemrég használtak George Farmer-ék; Manzanita Wood. Jó lenne kitörni a Red moor-vasfa kötelékből! (Talált fák most nem játszanak) Én személy szerint baromira értékelnék fakóbb-szürkésebb színezetű kifejezetten driftwood textúrájú fákat, mint amiket sok ADA NA akvában látni. 🙏
 
Utoljára módosított:
Sokszor feljött már akvakertészes beszélgetéseim során, hogy baromi jó lenne picit bővebb dekor fa kínálat. Sok féle külföldi aquascaping channel-t követve pl. YouTube-on láthatni gyönyörű uszadékfákat, pl amit most nemrég használtak George Farmer-ék; Manzanita Wood. Jó lenne kitörni a Red moor-vasfa kötelékből! (Talált fák most nem játszanak) Én személy szerint baromira értékelnék fakóbb-szürkésebb színezetű kifejezetten driftwood textúrájú fákat, mint amiket sok ADA NA akvában látni. 🙏

Sajnos tényleg drága. Náluk is általában. Emlékszem néhány éve még 60-80 fontot kértek egy egy normálisabb darabért az angoloknál.
Nyitott szemmel járunk, de olyan dekorral még nem találkoztunk, ami kb hasonló árban lenne, mint a jelenlegiek és folyamatos ellátást lehetne biztosítani.

Manzanitával a legnagyobb baj, hogy sok kell belőle. Szálfa, emiatt még egy 60-as akváriumnál is 6-10 darabból tudsz normálisan építkezni.
Régen volt borneói dekorfa ugyanez volt a gond vele.
Nemrég próbálkoztunk egy EU megoldással, de az meg túl puha és szinten nem áll rendelkezésre korlátlanul.
 
Sajnos tényleg drága. Náluk is általában. Emlékszem néhány éve még 60-80 fontot kértek egy egy normálisabb darabért az angoloknál.
Nyitott szemmel járunk, de olyan dekorral még nem találkoztunk, ami kb hasonló árban lenne, mint a jelenlegiek és folyamatos ellátást lehetne biztosítani.

Manzanitával a legnagyobb baj, hogy sok kell belőle. Szálfa, emiatt még egy 60-as akváriumnál is 6-10 darabból tudsz normálisan építkezni.
Régen volt borneói dekorfa ugyanez volt a gond vele.
Nemrég próbálkoztunk egy EU megoldással, de az meg túl puha és szinten nem áll rendelkezésre korlátlanul.

A jó hír, hogy ezek szerint nézelődtök a világban, és ha találtok valami jót ami rentábilis akkor felveszitek a repertoárba. Én személy szerint hajlandó lennék 1 picit több pénzt kiadni szép fákért, oké nem 30k/db árra gondolok itt. 👍
De a manzanita csak példa volt, bármi más ami csinos is érdekelne.
 
Sokszor feljött már akvakertészes beszélgetéseim során, hogy baromi jó lenne picit bővebb dekor fa kínálat. Sok féle külföldi aquascaping channel-t követve pl. YouTube-on láthatni gyönyörű uszadékfákat, pl amit most nemrég használtak George Farmer-ék; Manzanita Wood. Jó lenne kitörni a Red moor-vasfa kötelékből! (Talált fák most nem játszanak) Én személy szerint baromira értékelnék fakóbb-szürkésebb színezetű kifejezetten driftwood textúrájú fákat, mint amiket sok ADA NA akvában látni. 🙏
Mondjuk dragon skin wood?
 

Attachments

  • 735E21FC-295F-4DE0-8BDB-2114F0087FAC.jpeg
    735E21FC-295F-4DE0-8BDB-2114F0087FAC.jpeg
    51 KB · Megtekintések: 37
Mondjuk dragon skin wood?

Aha. Most ráfókuszáltatok a Manzanitára, de az csak egy példa volt. :) Biztos létezik sok féle driftwood. Totál nyitott lennék, a bővülű kínálatra, belefér ha egy kicsit drágább is.

Amúgy Csilla, ez elég komoly pl. 👍 🙏
 
Aha. Most ráfókuszáltatok a Manzanitára, de az csak egy példa volt. :) Biztos létezik sok féle driftwood. Totál nyitott lennék, a bővülű kínálatra, belefér ha egy kicsit drágább is.

Amúgy Csilla, ez elég komoly pl. 👍 🙏
Nem ám saját kútfőből, csak németes lévén követem Aqua Ownert, aki épp most épített a 60-as akvájában ebből a fajtából. Egyből megtetszett.
 
Sajnos tényleg drága. Náluk is általában. Emlékszem néhány éve még 60-80 fontot kértek egy egy normálisabb darabért az angoloknál.
Nyitott szemmel járunk, de olyan dekorral még nem találkoztunk, ami kb hasonló árban lenne, mint a jelenlegiek és folyamatos ellátást lehetne biztosítani.

Manzanitával a legnagyobb baj, hogy sok kell belőle. Szálfa, emiatt még egy 60-as akváriumnál is 6-10 darabból tudsz normálisan építkezni.
Régen volt borneói dekorfa ugyanez volt a gond vele.
Nemrég próbálkoztunk egy EU megoldással, de az meg túl puha és szinten nem áll rendelkezésre korlátlanul.
Manzanitaval az a gond,hogy a viz alatt elvesziti a szürkes szinet,es 1-2 hasznalat utan nem mondanad meg,hogy Red moor vagy Manzanita,kb 4 eve hasznalok manzanitat,van olyan darab amit meg nem is hasznaltam fel,mert annyira különleges darab,hogy sose illik be az elkepzelesbe!
Amugy nekem van egy kapcsolatom Nünbergben,ajanlottam is a Ga-nak annak idejen,de nem lett belöle semmi!Pedig en hoztam onna fillerekert különleges kinai fakat,hasonlokat is mint a vas fa csak sokkal erezetebb,red moort,több fajta követ is!
 
No, nyüszizek egy kicsit én is.
Fájlalom, hogy a (számomra) méregdrága ONF nano lámpa mellett nincs alternatíva (gömböc, vagy kocka, egykutya) wabizáshoz.
Az EU-ban kapható Chihiros is szinte ONF árkategória.
Az Ody led jó irány (megcélozta a kisebb büdzséből hobbizókat), érdeklődöm, hogy nem jelent meg termékpalettájukon valami csudi kis lámpa?

Megvallom, az íróasztali lámpa nekem nem szimpi, és semmi kedvem venni egyet, hogy egy pofás vágódeszkára applikáljam, vagy kockára erősíthetővé alakítsam.
Milyenek a kilátások @danyi03 és @viktorlantos ?
 
Utoljára módosított:
No, nyüszik egy kicsit én is.
Fájlalom, hogy a (számomra) méregdrága ONG nano lámpa mellett nincs alternatíva (gömböc, vagy kocka, egykutya) wabizáshoz.
Az EU-ban kapható Chihiros is szinte ONF árkategória.
Az Ody led jó irány (megcélozta a kisebb büdzséből hobbizókat), érdeklődöm, hogy nem jelent meg termékpalettájukon valami csudi kis lámpa?

Megvallom, az íróasztali lámpa nekem nem szimpi, és semmi kedvem venni egyet, hogy egy pofás vágódeszkára applikáljam, vagy kockára erősíthetővé alakítsam.
Milyenek a kilátások @danyi03 és @viktorlantos ?
Lampa fronton ujitunk épp, egy-két hét és talán jobbnak látod a helyzetet :)
 
Back
Oldal tetejére