• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mit hiányolok a GA kínálatából?

Külső szűrőnek legalábbis nálam van sajnos hangja. Jó lenne egy olyan cucc, ami tompítaná a hangot valami” hangtompítós zsák”. Ilyesmit senki sem gyárt, szerintem pedig lenne rá kereslet. Akinek ez számít, az barkácsolgat. Bele lehetne rakni a külső szűröket mondjuk tépőzárral lezárni a zsák nyakát ahol a ki-be csövek meg a vezeték menne. Zsák anyaga vízálló szövet a hangszigetelést meg vatelin vagy hangfogó szivacs vagy valami olyan anyag, amit az autóknál használnak hangszigetelésre. 1-2 méret lefedné, a különböző szűröket nem kell passzolnia méretre nem baj, ha nagyobb a zsák, mint a szűrő.
Egy közkedvelt D-sportáruházban veszel egy 30-60 literes túrazsákot, és kitömöd vatelinnal. Még olcsóbban is jössz ki. ;)
 
Utoljára módosított:
Minden külső szűrőnek van hangja, ha más nem, a hálózati frekvencia nagyon halkan. Nálam pl ha nyitva az állvány, nem hallani a szobában, csak egész közelről, de ahogy becsukom az ajtót, a szekrény felerősíti a zajt, úgy működik, mint a hangosításon használt mélyládák vagy pl egy hátul terhelt tölcséres hangsugárzó. Nem feltétlen a szűrőt kéne becsomagolni, érdemes lehet pl (én tervezem csak nem jutok el odáig :) ) tojástartó alakú szivacsot az állvány belsejére ragasztani. Még nem próbáltam ki, kíváncsi leszek. Ráadásul ez az 50Hz-es búgás a lakásban este nem mindenhol hallható, a mélyebb hangok így működnek, nagyon nagy eltérések lehetnek a szoba egyes helyein.
 
Én erre a bútor által felerősített hangra azt csináltam, hogy 3 ponton kifúrtam a szekrény alját, majd fogtam egy vaslemezt, amire 3 darab 6-os köracélt hegesztettem a furatoknak megfelelően, akkorát ami leér a járólapig. Így most a szűrő keltette zajt nem tudja átvenni a bútor. A másik dolog, hogy azt vettem észre, mikor erölködik a szűrő, akkor hangosabb lesz! Minden olyan cucc ami a nyomóágra kerül, az plusz terhelés a szűrőnek, amitől a rotor járása még darabosabb lesz, ezáltal pedig nő a rezonanciája vagyis jobban morog. Mióta leszedtem a 2080-asról a külső fűtőt, meg az inline CO2 reaktort, azóta lényegesen csendesebben jár. Mellette az Atman 3338-as "klón" , új rotor ellenére is jóval hangosabb
 
Minden külső szűrőnek van hangja, ha más nem, a hálózati frekvencia nagyon halkan. Nálam pl ha nyitva az állvány, nem hallani a szobában, csak egész közelről, de ahogy becsukom az ajtót, a szekrény felerősíti a zajt, úgy működik, mint a hangosításon használt mélyládák vagy pl egy hátul terhelt tölcséres hangsugárzó. Nem feltétlen a szűrőt kéne becsomagolni, érdemes lehet pl (én tervezem csak nem jutok el odáig :) ) tojástartó alakú szivacsot az állvány belsejére ragasztani. Még nem próbáltam ki, kíváncsi leszek. Ráadásul ez az 50Hz-es búgás a lakásban este nem mindenhol hallható, a mélyebb hangok így működnek, nagyon nagy eltérések lehetnek a szoba egyes helyein.
Akár 50Hz akár 100Hz(!), a tojástartó és szivacs annyi, mint halottnak a csók.
Ilyen frekvenciát, csak nagy tömeggel lehet csökkenteni, vagy spéci anyagokkal. Első közelítésban, valahogy el kellene szigetelni a szekrénytől a szűrőt. Pl. felfüggeszteni valami rugalmas anyaggal. Ez persze ez nem kis feladat egy tizen... akárhány kilós tömeg esetén.
A hangszigelésre használható anyag, pl. autókban használt hangszigetelő. Ha felmész pl. a Zajcsillapítás.net-re, ott okosabb dolgokat is tudnak mondani mint én. ;)
 
Én erre a bútor által felerősített hangra azt csináltam, hogy 3 ponton kifúrtam a szekrény alját, majd fogtam egy vaslemezt, amire 3 darab 6-os köracélt hegesztettem a furatoknak megfelelően, akkorát ami leér a járólapig. Így most a szűrő keltette zajt nem tudja átvenni a bútor. A másik dolog, hogy azt vettem észre, mikor erölködik a szűrő, akkor hangosabb lesz! Minden olyan cucc ami a nyomóágra kerül, az plusz terhelés a szűrőnek, amitől a rotor járása még darabosabb lesz, ezáltal pedig nő a rezonanciája vagyis jobban morog. Mióta leszedtem a 2080-asról a külső fűtőt, meg az inline CO2 reaktort, azóta lényegesen csendesebben jár. Mellette az Atman 3338-as "klón" , új rotor ellenére is jóval hangosabb
Én nem a rezgés átvezetésre gondoltam. Nekem is a földön áll a szűrő, konkrétan járólapon, amúgy fémszerkezet az állvány és azon vannak a bútorlapok. Tehát a szűrő nem ér hozzá az állványhoz. Ha belekiabálsz pl egy nagy tölcsérbe, az akkor is felerősíti a hangod, ha egyáltalán hozzá sem érsz, így talán érthető mire gondoltam. Egyébként ahogy felettem írják, a mélyebb frekvenciákat nem olyan egyszerű csillapítani..
 
Utoljára módosított:
Van, aki magának vág üveget ragaszt akváriumot vagy kever, növénytápot csinál akváriumához szűrőt eszkábál különféle világítást stb.. És van, aki megveszi a készterméket, mert kényelmesebb egyszerűbb és remélhetőleg jobb, mint amit barkácsolgatna. Kissé zavar a 2217—es szűrő hangja a szekrényben pedig kivattáztam a kupakot (tényleg jelentősen csökkenti a hangot) betakartam egy régi vattakabáttal súlyt raktam a tetejére stb..

Mivel nincsen késztermék én is barkácsolni fogok:ROFLMAO: . Rendeltem hangelnyelőszivacsot 30*30*2,5, amiből több fog maradni, mint amennyi kelhet, mert nagyobb tételbe árulják kedvezőbb szállítással .Kétoldalas ragasztószalaggal kitapétázom vele a szekrényt. Ha ez kevés akkor a külső szűrőnek meg eszkábálok valami hungarocell dobozt. Azt kitömőm a maradék szivaccsal, vagy ha nagyon merev, akkor a C áruházból rendelek hangfalakhoz való hangelnyelő vattaszerű valamit, ami 20 liter egy kiszerelés :LOL: és ebből is marad persze.

Ha mindent bekalkulálok, időt pénzt kiszállítást szöszmötölés lehet, jobban járnék készen megvenni, de persze ez az én véleményem csak.
 
Lehet hogy van , csak nem láttad? :)
@viktorlantos benézhetne a Webshop motorházteteje alá, @Nigro .
Ott valóban nincs Paedocypris, de ha a "halak" linkre kattintok akkor csigákat és garnikat is megjeleníti.
A "Kívánságlista" kezelése is szerencse kérdése. Be akartam tenni a listába az ADA tetta szalagot, és az Istennek sem megy.
 
Ott valóban nincs Paedocypris, de ha a "halak" linkre kattintok akkor csigákat és garnikat is megjeleníti.

Sajna ez nem bug, rosszul kategorizálták a terméket.

A "Kívánságlista" kezelése is szerencse kérdése. Be akartam tenni a listába az ADA tetta szalagot, és az Istennek sem megy.

Picit küzdünk némi web problémával az elmúlt 1.5 hétben. Valami összeakad a webshop cache hetterével. De annyira sokrétű és bonyi a rendszer már most is, hogy nincs meg a bűnös.
Néhány dolgot frissítünk köv héten. Reméljük ez orvosolni fogja.
 
Ocean Free termékek jöhetnének. Korábban volt róla szó, de azóta semmi. Lehet számítani rá? Első körben konkrétan a skimmer érdekelne, szerintem másokat is.
Üdv.: SafE
 
@viktorlantos itt említést teszel egy Chihiros lámpásról, amit Jurijs akváriuma fölött "teszteltél"
Esetleg várható, hogy elérhető lesz nálatok?
 
Back
Oldal tetejére